درمان سرطان با تناسب اندام

به گزارش بهترین مقاله، تناسب اندام بیماران سرطانی پیش از آغاز شیمی درمانی، به فرایند بهبود بیمار یاری می نماید.

درمان سرطان با تناسب اندام

به گفته سرویس سلامت همگانی بریتانیا، برنامه پیش از درمان تناسب اندامی به هزاران بیمار سرطانی ارائه خواهد شد تا شانس ایشان در مداوای سرطان را بهبود بخشد.این برنامه شامل سه تمرین تناسب اندام در هفته است از جمله تمرین های شدید تنفسی و حرکات استقامتی.

سرویس سلامت همگانی امیدوار است با این برنامه، بیماران سرطانی پیش از آغاز شیمی درمانی به تناسب اندام بهتری دست یابند که به ایشان در فرایند بهبود و مداوا یاری شایانی خواهد نمود.

سایمون استیونز، مدیر عامل سرویس سلامت همگانی گفت: درمان سرطان اکنون بهتر از همواره است، ولی این طریقه مداوا فشار زیادی به بدن فرد می آورد. درنتیجه مدارک روبه رجحان وجود دارد که نشان می دهد کوشش برای دستیابی به تناسب اندام قبل از شیمی درمانی یا جراحی بزرگ، بسیار ارزشمند است. در واقع با این کار شما فرایند مداوا و بهبود خویش را پیش از آغاز درمان تسریع می کنید.

علاوه بر تمرین های بدنی، رژیم های غذایی و حمایت روان درمانی نیز برای بیماران در دسترس است تا عوارض جانبی مداوا و مدت زمان بستری شدن آنان کاهش یابد. این برنامه تمرینی اکنون نیز در منطقه منچستر و حومه در جریان است و بیش از 500 بیمار در آن مشارکت دارند.

بیش از 2 هزار بیمار سرطانی قرار است طی دو سال آینده در این برنامه مشارکت نمایند و خدمات مشابهی در شهر های یورکشایر، لیسستر و لندن در دسترس خواهد بود.

دیوید فاولز، بیمار سرطانی 68 ساله در امسال در برنامه تناسب اندام مشارکت نموده و می گوید پیش از آشنایی با این برنامه، حتی فکر رفتن به باشگاه و ورزش کردن پیش از جراحی به نظرش خنده دار می آمده است.

اما وقتی جراح برایش شرح داد تناسب اندام قبل از جراحی به معنی بستری شدن برای مدت کوتاهتری در بیمارستان است، او به این طرح پاسخ مثبت داد.

وی گفت: اگر شخصی در ماه فوریه به من می گفت: به باشگاه خواهم رفت به او می خندیدم. جراحی من شدید بود و 10.5 ساعت به طول انجامید. به من گفته شده بود تا دو، سه یا حتی چهار هفته ممکن است در بیمارستان بستری شوم، ولی 9 روز بعد بیرون بودم. خودم هم باورم نمی شد. تمام این به خاطر تمرین های تناسب اندامی بود که انجام دادم، بی نظیر است.

او ادامه داد: من خودم در ماه فوریه صاحب نوه جدیدی شدم و او برایم مایه الهام بود و می خواستم بهتر شوم تا شاهد بزرگ شدن او باشم. این قضیه مرا تشویق کرد که تمرین کردن را آغاز کنم.

جون دیویس مشاور مرکز پشتیبانی سرطان مک میلان در سازمان الاید هلث پروفشنالز (Allied Health Professionals) گفت: انتظار برای آغاز مداوای سرطان برخی اوقات می تواند خود اضطراب زا باشد و بر عدم قطعیت بیفزاید.

گرچه ممکن است غیرعادی به نظر برسد که بیماران جدید به کلاس های تمرین و تعلیم دهندگان شخصی ارجاع داده شوند، اما ما از نتیجه این پیشگیری مطلعیم که می تواند به افراد در این دوران سخت یاری نموده تا از نظر جسمی و روانی برای درمان آماده شده و کنترل زندگی خود را دوباره به دست گرفته و سلامت خویش را در آینده بهبود بخشند.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 29 بهمن 1398 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 685

به "درمان سرطان با تناسب اندام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان سرطان با تناسب اندام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید