خبرنگاران واعظی: مرز ایران و جمهوری آذربایجان همواره مرز صلح و دوستی بوده است

به گزارش بهترین مقاله، تهران- خبرنگاران- رئیس دفتر رئیس جمهوری با تاکید بر این که اراده سیاسی برای گسترش روابط تهران و باکو در عالی ترین سطوح وجود دارد، گفت: مرز ایران و جمهوری آذربایجان همواره مرز صلح و دوستی بوده و هست.

خبرنگاران واعظی: مرز ایران و جمهوری آذربایجان همواره مرز صلح و دوستی بوده است

به گزارش سه شنبه شب خبرنگاران از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود واعظی پس از دیدار با شاهین مصطفی اف معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان، در گفت وگو با خبرنگاران این دیدار را سازنده و مثبت توصیف کرد و افزود: پس از انتها منازعه نظامی بین آذربایجان و ارمنستان، شرایط جدیدی در منطقه ایجاد شده لذا لازم بود درباره مسائل فی مابین گفت و گو و تبادل نظر کنیم.

وی با اشاره به سخنان رئیس جمهوری آذربایجان که مرز با ایران را مرز صلح و دوستی نامیده بود، شرح داد: جمهوری اسلامی ایران نیز مرز خود با آذربایجان را مرز صلح و دوستی و برادری می داند. معتقدیم امروز زمان تعمیق دوستی ها بین کشورهای منطقه است و برگزاری نشست های چند جانبه از جمله نشست سه جانبه بین ایران، روسیه و آذربایجان و نشست 5 جانبه میان ایران، روسیه، آذربایجان، ارمنستان و ترکیه می تواند به رفع سوءتفاهمات احتاقتصادی میان کشورهای منطقه کمک کند.

وی اظهار کرد: در این دیدار درباره برگزاری نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور در 16 ژانویه به توافق رسیدیم و همچنین در خصوص همکاری های دوجانبه، به ویژه تسریع در اجرای پروژه های مشترک ریلی و احداث سد و نیروگاه گفت وگو کردیم.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به این که روابط و تبادلات اقتصادی و تجاری دو کشور در دوران شیوع ویروس کرونا نیز حتی برای یک روز قطع نشد، ادامه داد: دو کشور در زمینه انعقاد موافقت نامه تجارت ترجیحی نیز به پیشرفت های خوبی رسیده اند. همچنین همکاری دو کشور برای ساخت کارخانه تولید اتوبوس، کامیون و تراکتور نیز پیشرفت های خوبی داشته است.

واعظی تاکید کرد: اراده سیاسی برای گسترش روابط ایران و آذربایجان در عالی ترین سطوح وجود دارد و روسای جمهور دو کشور در 7 سال گذشته 13 دیدار با یکدیگر داشته اند که نشانه خوبی از روابط حسنه فی مابین است.

شاهین مصطفی اف نیز در این گفت. گو با تشکر از حمایت ها و موضع گیری های اصولی و سازنده جمهوری اسلامی ایران اظهارداشت: روسای جمهوری دو کشور در 7 سال گذشته روابط دوجانبه را به عالی ترین سطح ارتقا داده اند.

معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان افزود: در سایه اراده سیاسی قوی برای گسترش روابط دو کشور پروژه ها و همکاری های گسترده ای میان دو کشور پایه گذاشته شد که امروز درباره چگونگی تسریع در تکمیل این پروژه ها تبادل نظرهای سازنده ای داشتیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1413

به "خبرنگاران واعظی: مرز ایران و جمهوری آذربایجان همواره مرز صلح و دوستی بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران واعظی: مرز ایران و جمهوری آذربایجان همواره مرز صلح و دوستی بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید