حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران

به گزارش بهترین مقاله، هفتاد و چهارمین اجلاس عالی رتبه کشورهای عضو کمیسیون مالی و اجتماعی سازمان ملل متحد برای آسیا و اقیانوسیه(اسکاپ) با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بانکوک برگزار گردید.

حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران

با تور ارزان تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، محمد باقر نوبخت در سخنرانی خود در هفتاد و چهارمین اجلاس اسکاپ که با حضور نمایندگان 66 کشور برگزار گردید تاکید نمود: مبنای بسیاری از نابرابری ها نظام بین الملل بی اخلاقی و رفتارهای خارج از هنجارهای مقبول بین المللی و عدم التزام به تعهدات پیشین است.

سخنگوی دولت در سخنرانی خود در این اجلاس توضیح داد: فکر می کنم ما نمایندگان کشورهای منطقه در این کمیسیون پراهمیت منطقه ای بیش از سایرین و به خوبی آگاهی داریم که برای مثال مسؤولیت خدشه به یک پیمان مهم بین المللی همانند برجام که پایبندی جمهوری اسلامی ایران به آن، 10 بار مورد تأیید آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفته، برعهده کیست؟

حمایت تایلند از مواضع برجامی ایران

نوبخت در جریان سفر خود به تایلند همچنین با پرایوت چان اوچا نخست وزیر این کشور ملاقات و درباره روابط دو کشور گفت وگو و گفتگو کرد.

نخست وزیر تایلند در این ملاقات با بیان اینکه ایران به تعهدات خود در موضوع برجام به خوبی عمل نموده است، بر حمایت کشورش از مواضع جمهوری اسلامی ایران در موضوع برجام حمایت تاکید نمود.

وی همچین خواهان گسترش همه جانبه روابط بانکی و تجاری تهران - بانکوک شد و آمادگی خود را برای شرکت در اجلاس سران کشورهای آسیایی که در اکتبر امسال میلادی در ایران برگزار می گردد خاطرنشان کرد.

نوبخت نیز در این ملاقات ضمن اشاره به ظرفیت های تجاری و مالی موجود میان دو کشور برای توسعه همکاری تهران - بانکوک، بر لزوم برگزاری شناسایی و تقویت این ظرفتیها تاکید نمود.

قدردانی معاون دبیرکل سازمان ملل از ایران

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در این سفر همچنین با خانم شمشاد اختر معاون دبیر کل سازمان ملل و رییس کمیسیون اسکاپ نیز ملاقات و درباره مسایلی از جمله اپدیم و موضوعات مورد بحث اجلاس هفتاد و چهار اسکاپ گفت و گو کرد.

نوبخت در این ملاقات بر حمایت همه جانبه از استقرار و فعالیت دفتر اپدیم در ایران تاکید و توضیح داد: آماده بکارگیری ظرفیت های متنوع و گسترده ایران در جهت توسعه فناوری محورو علمی و همچنین تاسیس شرکت های دانش بنیان به منظور مدیریت اطلاعات بلایا هستیم.

شمشاد اختر معاون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز در این ملاقات ضمن قدردانی از تلاشها و حمایت های دولت جمهوری اسلامی ایران برای استقرار و افتتاح مقر اپدیم در ایران بر تسریع در اقامات پیش رو تاکید نمود.

کشورهای عضو اسکاپ در اجلاس سالانه خود که در مقر سازمان ملل متحد در بانکوک در حال برگزاری است، موضوع توسعه پایدار با موضوع فقر و نابرابری در آسیا و اقیانوسیه را در دو سطح وزرای کشورهای عضو و کارشناسان آنالیز می نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 648

به "حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید