آیا جنگ جهانی سوم در راه است؟

به گزارش بهترین مقاله، جک ما؛ کارآفرین سرشناس چین و موسس خرده فروشی علی بابا معتقد است انقلاب فناوری می تواند جنگ جهانی سوم را رقم بزند. این سخنان در شرایطی مطرح می گردد که این روزها رقابتی سنگین بین چین و ایالات متحده در حوزه فناوری وجود دارد.

آیا جنگ جهانی سوم در راه است؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، جک ما می گوید که پیشرفت های تکنولوژیکی در سراسر دنیا می تواند منجر به یک درگیری دنیای جدید میان قدرت های بزرگ به منظور تسلط بر این حوزه گردد.

وی صراحتا در بخشی از سخنان خود در مجمع دنیای اقتصاد گفت: جنگ دنیای اول به دلیل اولین انقلاب تکنولوژی رخ داد و انقلاب فناوری دوم باعث جنگ دنیای دوم شد.سومین انقلاب تکنولوژی در شرف رخ دادن است و ما نیز منتظر جنگ دنیای سوم خواهیم بود.

با تور چین سفر کنید

به نطر می رسد موسس علی بابا همیشه نسبت به تحولات دنیای تکنولوژی نگرانی هایی داشته و دارد، چرا که او 2 سال پیش نیز گفت اتوماتیک شدن بسیاری از فعالیت ها و افزایش استفاده از هوش مصنوعی موجب بروز بحرانهای اجتماعی داخلی و توزیع مجدد قدرت بین رهبران و کسانی که پشت سر این تکنولوژی ها هستند، می گردد.

البته جک ما در بخشی دیگر از سخنرانی خود در مجمع دنیای اقتصاد سخنی متناقضش گفت و گفت: متخصصان امروز برای فعالیت های فردا مناسب نیستند بلکه تنها متخصصانی مربوط به گذشته هستند چرا که سرعت رشد تکنولوژی از متخصصان فراتر است.

جالب است بدانید که جک ما تنها فردی نیست که چنین ترسهایی دارد. برای مثال موسس تسلا؛ ایلان ماسک نیز برخی از پیش بینی های آخرالزمانی را در مورد هوش مصنوعی ارائه نموده است که می تواند بسیار ترسناک باشد.

با این حال، اظهار نظر ما از این جهت حائز اهمیت است که بدانیم خود او، ثروتش را به وسیله تجارت الکترونیک و البته به واسطه دنیای شدن فراوری، تحویل و پرداخت، به دست آورده است

این میلیاردر 54 ساله گفت که تا کنون دستاوردهای ارتباطات تکنولوژی و انسان به شکل غیرمستقیم بوده و ما می توانیم کشورهای در حال توسعه را بیشتر درگیر کنیم، برای مثال آفریقا می تواند مکان مناسبی برای سرمایه گذاری های تکنولوژیک باشد. جک ما معتقد است که آموزش خلاقانه تنها راه رقابت با کارایی فناوری است.

بر اساس آخرین ارزیابی فوربس ارزش خالص دارایی جک ما حدود 35 میلیارد دلار است. جک ما در ماه سپتامبر امسال میلادی از نقش فعال در شرکتش بازنشسته شد و اخیرا صرف به عنوان یک کارافرین سرشناس و مربی سخن می گوید.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 فروردین 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 59

به "آیا جنگ جهانی سوم در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا جنگ جهانی سوم در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید