تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟

به گزارش بهترین مقاله، درحالیکه طبق اعلام بانک مرکزی باید تا خاتمه اردیبهشت، پرداختی های وام یک میلیونی کرونا تمام می شد، با تمدید مهلت ثبت نام برای دریافت این وام تا 10 خرداد از سوی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، خانوارهای جامانده باید تا دو روز دیگر شرایط شان معین گردد، چراکه پرونده وام یک میلیونی از محل یارانه بسته می گردد.

تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟

به گزارش بهترین مقاله به نقل از ایسنا، طبق تصمیمات دولت قرار شده برای حمایت از آسیب های ویروس کرونا تمامی خانوارهای یارانه بگیر که تعداد آنها به حدود 23 میلیون خانوار می رسد، مشمول دریافت وام یک میلیونی شوند و طی فرآیند تعریف شده آن ها باید بعد از دریافت پیامک وزارت ارتباطات درخواست خود را اعلام نمایند و با تلفن همراه به نام سرپرست خانوار به شماره 6369 پیامک نمایند تا بین مشمولان قرار گیرند.

علاوه براین، تسهیلات یک میلیونی به صورت قرض الحسنه به حساب یارانه متقاضیان واریز و طی 30 ماه با اقساط 35 هزار تومانی بازپرداخت می گردد.

این وام در دو مرحله که حدود 19 هزار و 400 میلیارد تومان هزینه پرداخت آن بوده، به حساب یارانه بگیران واریز شده و مرحله سوم آن که مربوط به خانوارهایی است که به دلیل مسائلی همچون مسدودی حساب، شماره حساب اشتباه، عدم سازگاری شماره حساب با کد ملی ارسالی، نامعتبر بودن اطلاعات معرفی شده و سایر خطاها شرایط واریز برای آن ها فراهم نشده است و طبق اعلام بانک مرکزی باید این مسائل در هفته آخر اردیبشهت ماه رفع می شد تا شرایط برای واریزی مرحله سوم هم فراهم گردد.

آنچه بانک مرکزی تا 18 اردیبهشت ماه اعلام نموده، از تعداد 775 هزار و 394 فقره تسهیلات قابل پرداخت به یارانه بگیران (براساس فهرست اعلامی از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها)، 772 هزار و 930 فقره از تسهیلات موصوف (معادل 99.7 درصد) پرداخت شده است.

همچنین، با احتساب تسهیلات پرداختی مراحل اول و دوم تا به امروز از تعداد 20 میلیون و 190 هزار و 973 خانوار معرفی شده از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها، تعداد 20 میلیون و 184 هزار و 386 سرپرست خانوار تسهیلات یک میلیون ریالی را دریافت نموده اند.

از آنجاکه 23 میلیون نفر خانوار یارانه بگیر مشمول این طرح هستند اما با محاسبه پرداختی های این وام تا به امروز دو میلیون و 815 هزار و 614 خانوار یارانه بگیر به دلیل مسائل ذکر شده نتوانسته اند وام خود را دریافت نمایند که براساس آخرین آمار اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این تعداد بعضی تمایلی به دریافت وام ندارند و تعدادی سیم کارت به نام شان نیست که برای افرادی که فاقد سیم کارت هستند فروش آنلاین سیم کارت درنظر گرفته شده است.

پیش از این نیز این وزارتخانه اعلام نموده بود که 10 خرداد به عنوان آخرین مهلت برای ثبت نام وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده و این مهلت تمدید نمی گردد. با این تفاسیر، دو روز دیگر آخرین مهلت واریز وام یک میلیون تومانی است و سپس پرونده وام یک میلیونی از محل یارانه بسته می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1053

به "تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف خانوارهای جامانده از وام یک میلیونی چه شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید