توقف بسته میلیاردی مقابله با عواقب کرونا پشت درهای بسته مجلس اروپا

به گزارش بهترین مقاله، بسته میلیاردی اقتصادی اتحادیه اروپا که سران این اتحادیه اخیرا طی مذاکراتی سخت و فشرده درباره آن به توافق دست یافته بودند به مذاق مجلس اروپا خوش نیامد و با موافقت این نهاد اروپایی روبرو نشد.

توقف بسته میلیاردی مقابله با عواقب کرونا پشت درهای بسته مجلس اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اس ار اف سوئیس در گزارشی نوشت: اتحادیه اروپا می خواهد با بسته مالی میلیاردی که اخیرا بعد از ماراتن مذاکراتی سخت در بروکسل سران اتحادیه اروپا درباره آن به توافق دست یافتند با رکود مالی تاریخی که این اتحادیه در آن گرفتار شده است مقابله کند.

این بسته میلیاردی بالغ بر 750 میلیارد یورو است و علاوه بر آن 1074 میلیارد یورو هم برای بودجه هفت سال آینده این اتحادیه در نظر گرفته شده است.

این بودجه به تصویب مجلس اروپا احتیاج دارد. رئیس شورای اروپایی برای اینکه موافقت برخی کشورهای مخالف با طرح میلیاردی کمیسیون اروپا را به دست آورد در آخرین دقایق مذاکرات اخیر تغییراتی را در آن ایجاد کرد و و به عنوان مثال تخفیف های بودجه ای بیشتر برای کشورهایی مانند اتریش و دانمارک و همچنین پرداخت های ویژه اضافی را برای آن ها مد نظر قرار داد که این تغییرات با مخالفت مجلس اروپا روبرو شده است.

همچنین تغییراتی در بودجه برای برخی بخش ها در نظر گرفته شده که این تغییرات هم به مذاق مجلس اروپا خوش نیامده است.

منفرد وبر، رئیس عظیمترین فراکسیون مجلس اروپا (فراکسیون حزب مردم اروپا) در این باره گفته است : ما در حال حاضر آماده نیستیم این قرص تلخ را ببلعیم. دیگر فراکسیون های عظیم مجلس اروپا هم نظرات مشابهی داشته اند.

رئیس شورای اروپایی و رئیس کمیسیون اروپا از نتیجه نشست اخیر سران اروپا در این باره در مجلس این اتحادیه دفاع نموده اند.

در قطعنامه ای که فراکسیون های عظیم مجلس اروپا در قالب مذاکراتی درباره آن به توافق رسیدند خواسته های مجلس این گونه تدوین شده است که: باید هزینه های بیشتر برای تحقیقات، بخش بهداشت و درمان، برنامه دانشجویی موسوم به اراسموس و صندوقی برای تحولی درست به سمت یک اقتصاد دوستدار آب و هوا شکل گیرد.

علاوه بر این مجلس اروپا بر این باور است که یک ساز و کار قوی تر برای پایبندی به حاکمیت قانون که با آن بتوان برای کشورهایی مانند مجارستان و لهستان در صورت محدود کردن سیستم قضائی، رسانه و دموکراسی کاهش یاری های مالی از طرف بروکسل را مد نظر قرار داد ضروری است.

نمایندگان مجلس اروپا همچنین خواهان برنامه زمانی معین برای اعمال و معرفی منابع مالی جدید برای این منظور شدند.

تصمیم گیری درباره تغییرات درخواست شده از طرف مجلس اروپا احتمالا در ماه سپتامبر شروع خواهد شد. بودجه های در نظر گرفته شده برای سال های 2021 تا 2027 باید تا اول ژانویه سال آینده به مرحله اجرا درآید. اولین پرداخت از صندوق مالی اروپا برای مقابله با عواقب مالی کرونا هم باید در طول سال آینده به مرحله اجرا درآید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1148

به "توقف بسته میلیاردی مقابله با عواقب کرونا پشت درهای بسته مجلس اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف بسته میلیاردی مقابله با عواقب کرونا پشت درهای بسته مجلس اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید