توصیه های کرونایی ؛ پس از استفاده از عابربانک دست ها را ضدعفونی کنید

به گزارش بهترین مقاله، تهران (پانا) - رعایت نکات بهداشتی مهم ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به تعداد می رود و رعایت دستورالعمل ها می تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گردد.

توصیه های کرونایی ؛ پس از استفاده از عابربانک دست ها را ضدعفونی کنید

طبق اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا سه عامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها مهم ترین عوامل در قطع زنجیره کرونا به تعداد می رود.

با رسیدن فصل تابستان افراد زیادی قصد مسافرت رفتن دارند اما به علت وجود ویروس کرونا باید نکات بهداشتی را رعایت نمایند تا از افزایش انتقال این ویروس جلوگیری نمایند. این که آیا مجبور به تعویق سفر خود بخاطر کرونا ویروس هستید یا این که چگونه با این وجود به سفر بروید، نوعی دغدغه ذهنی محسوب می گردد بنابراین پیرو این دغدغه ها توصیه هایی را طی صحبتی با یک مشاور و پزشک در این قسمت از سلامت نمناک آورده ایم. پس از ماه ها زندگی در قرنطینه اخیرا یکسری از افراد آغاز به ترک منزل و مسافرت نموده اند که البته انتظار این امر در فصل پاییز هم وجود دارد . با این وجود توصیه هایی را باید حین سفر رعایت کرد که عبارتند از:

توصیه های مسافرت با وجود کرونا ویروس در تابستان به شرح زیر است:

با توجه به سن کودک والدین باید درمورد این شرایط با آن ها صحبت نمایند. بیشتر بچه ها خردسال نمی توانند پیچیدگی موضوع را درک نمایند بنابراین به زبانی ساده برای آن ها صحبت کنید. به آن ها این اطمینان را دهید که در صورت رعایت موارد بهداشتی ایمن خواهند بود. بعلاوه از آن چه که برای محافظت از خود استفاده می کنید، به آن ها هم شرح دهید.

بهتر است جایگاه ای را انتخاب کنید تا در کنار پنجره باشد، در این صورت هنگام مسافرت تهویه هوا مطبوعی خواهید داشت زیرا انتقال بیماری از طریق راه های تنفسی است.

به همراه داشتن یک دماسنج ایده خوبی است علاوه بر این که باید داروهای مورد احتیاج را همراه خود داشته باشید زیرا شرایط در مقصد تعیین نیست.

اگر در این ایام به مسافرت رفته اید، حدالامکان به مکان های خلوت روید و از قرار گیری در جمع های شلوغ جلوگیری کنید و به مراکز تفریحی که شلوغ نروید.

این امر یک عامل بازدارنده برای هر ویروسی است. دستان خود را قبل و بعد هر وعده غذایی بشویید. چنان چه به آب دسترسی ندارید از یک محلول ضد عفونی نماینده دست بهره ببرید.

وسایل عمومی و اغلب وسایل تفریحی در معرض آلودگی هستندپس از این وسایل در سفر استفاده ننموده و یا در صورت استفاده ازوسایل ضد عفونی بهره ببرید.

در ایامی که کشور دچار این بیماری است، بهتر است از غذاهای خانگی استفاده نموده و کمتر به رستوران بروید. درسفر انواع غذاهای خشک را به همراه داشته باشید و از آن ها تغذیه کنید.

در صورت مسافرت با نوزاد یا کودک نوپا بینی او را با محلول نمکی شستشو دهید زیرا علاوه بر پاک نمایندگی، حکم هیدراتاسیون را هم خواهد داشت.

این اشیا در صورت سفر با اتومبیل شخصی شامل داشبورد جلو اتومبیل، فرمان، کنترل سخت افزار و ریموت است. بدین منظور دستمال مرطوب و ضدعفونی نماینده آنتی باکتریال به همراه داشته باشید.

برای پیشگیری از تماس دست با لباس حین نشستن جایگاه ها را با یک پتو یا پارچه بپوشانید. سپس این پتو و پارچه را به خوبی شسته و در فضای باز خشک کنید.

آب بیشتری در این زمان شیوع این بیماری بهره ببرید. ممکن است آب های آشامیدنی هم به ویروس آلوده باشند پس آب های آشامیدنی تصویه شده و یا پلمپ برای آشامیدن همراه خود داشته باشید.

بعلاوه شواهدی مبنی بر آنکه ویتامین C باعث پیشگیری از کرونا ویروس می گردد وجود ندارد اما ضروری است غذاهای سالم و سرشار از ویتامین بهره ببرید.

برای پیشگیری از هرگونه استرس، اضطراب و نگرانی و به تبع آن تضعیف سیستم ایمنی قبل از آغاز سفر و ورود از طریق نقلیه مورد نظر نفس عمیقی بکشید.

برای تصمیم گیری در خصوص شرایط مقصد و لغو سفر ضروری است از تمام منابع موجود بهره ببرید زیرا منطقه ها کم خطر و پر خطر بطور چشمگیری قابل تغییر هستند.

سایر نکاتی که در مسافرت باید رعایت کنید:

ماسک و دستکش همراه خود داشته باشید.

از دست زدن به صورت و چشمهایتان اجتناب کنید.

فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنید.

با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید.

هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی ماسک بزنید.

از پول نقد استفاده نکنید.

مواد غذایی بسته بندی شده بهره ببرید.

در صورت استفاده از عابر بانک از دستکش استفاده نموده و دست ها را ضدعفونی کنید.

کارت بانکی خود را پس از استفاده ضد عفونی کنید.

برای پرداخت وجه در طول سفر، از دریافت نماینده وجه بخواهید اجازه دهد خودتان کارت را در دستگاه کارتخوان بکشید و او مبلغ و رمز کارت را وارد کند.

در پمپ بنزین از دستکش بهره ببرید.

درصورت سرفه و عطسه حتما از دستمال کاغذی بهره ببرید و در یک نایلون پلاستیکی یا محفظه دردار بیندازید. در صورت نداشتن دستمال، دهانتان را با آرنج خود بپوشانید.

بعد از هر سرفه ماسک خود را درآورده و در یک پوشش پلاستیکی قرار داده و دستان خود را بشویید.

کارت پرواز و بلیط اتوبوس می تواند آلوده به ویروس باشد. بعد از لمس آن ها دستانتان را ضدعفونی کنید.

* در این روزها بهتر است از سفر کردن اجتناب کنید و اگر تب دارید و سرفه می کنید، به هیچ وجه سفر نکنید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1718

به "توصیه های کرونایی ؛ پس از استفاده از عابربانک دست ها را ضدعفونی کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های کرونایی ؛ پس از استفاده از عابربانک دست ها را ضدعفونی کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید