تور ارزان روسیه: تور مجازی: شبه جزیره یامال؛ روسیه

به گزارش بهترین مقاله، شبه جزیره یامال در روسیه یکی از معدود نقاط کره زمین است که در آن شاهد پدیده زیبای شفق قطبی خواهید بود. یامال جایی است که هیجان، ماجراجویی، آشنایی با فرهنگ و طبیعتی متفاوت را تجربه خواهید کرد. در ادامه تور مجازی با خبرنگاران همراه باشید.

تور ارزان روسیه: تور مجازی: شبه جزیره یامال؛ روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

جغرافیای روسیه، به خاطر وسعت بسیار این کشور، قدری پیچیده و سخت به نظر می آید. شاید خیلی ها نام بسیاری از نقاط مختلف این کشور پهناور را شنیده و اندک اطلاعاتی درباره هرکدام داشته باشند، اما حتی کسانی که ادعا دارند دانش خوبی درباره جغرافیای روسیه دارند ممکن است با نام های ناآشنای بسیاری روبرو شوند.

در مقالات تور مجازی بیش از هر کجای این کره خاکی، کشور روسیه است که مورد توجه تیم عکاسی ایرپانو قرار گرفته است و این امر نه تنها به خاطر ملیت روسی اعضای این تیم عکاسی است بلکه به خاطر جغرافیای خاص و تنوع زیست محیطی این کشور دیدنی است. در این مطلب از تور مجازی با همراه باشید و با یکی از زیبایی های چشم نواز این سرزمین یعنی شبه جزیره یامال (yamal) بیشتر آشنا شوید.

کمربند جغرافیایی جنوب/شرق روسیه که از کوهستان های سایان، آلتایی، بایکال و پریموری تشکیل می گردد معروفیت جهانی دارد؛ با این حال، هنوز بسیاری از این مساله که شهر مسکو و پتروپاولوفسک - کامچاتسکیی در یک عرض جغرافیایی قرار دارند بی اطلاع هستند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بخش های شمالی روسیه به چه شکل هستند. این بخش ها، شمال نام هایی ناآشنا هستند که احتمالا تابه حال زیاد به گوشتان نخورده است: دریای لاپتف (دریایی حاشیه ای در اقیانوس منجمد شمالی)، شبه جزیره کل، دریای بارنتز (انشعابی از اقیانوس منجمد شمالی)، شبه جزیره تایمیر، یامال و دریای کارا.

شبه جزیره یامال بخشی از ناحیه خودگردان یامالو-ننتس است و در دو سوی رود اب (Ob River) ـ در عریض ترین نقطه رود، جایی که درون دریای کارا سرازیر می گردد ـ قرار گرفته است. این ناحیه بیشتر از تندرا (دشت های بی درخت پوشیده از گلسنگ در نواحی قطبی) و لجن زار تشکیل شده است و تنها در بخش های جنوبی این ناحیه است که درختان رشد می نمایند. اقتصاد این ناحیه وابسته به پیشرفت صنعت فراوری گاز است. پیشه مردم محلی این منطقه اغلب جمع آوری گوزن و ماهیگیری است. سالخارد، مرکز یامال، یکی از بزرگ ترین شهرهای این منطقه است. اینجا شهری دنج و آرام با جمعیتی حدود 50,000 نفر است.

از شهر مسکو تا سالخارد با پرواز چیزی حدود 3 ساعت در راه خواهید بود. اگر حدود 30 کیلومتر از سالخارد فاصله بگیرید، می توانید از چشم انداز زیبای شفق قطبی لذت ببرید.

اگر خوش شانس باشید می توانید شاهد روز جمع آوری گوزن ها در روستای آکسارکا (Aksarka village) باشید. نماینده هایی از جانب مردم محلی برای برقراری ارتباط و داد و ستد به اینجا می آیند تا هم تجارت نموده باشند و هم در مسابقه شرکت نمایند.

در کمال تعجب، مسابقه چوب کشی، با وجود اینکه کشش آرام یک چوب به سمت دو شرکت نماینده را به نمایش می گذاشت، ورزشی بسیار سخت و طاقت فرسا بود. دو شرکت نماینده در مقابل هم می نشینند و هر نفر یک سر چوب را به دست می گیرد و به طرف خود می کشد. اسکی های چوبی سنتی و نوع خاصی از پارو برای اسکی سواری استفاده می گردد. اما مجذوب کننده ترین اتفاق این مسابقه شرکت گوزن ها است. همه شرکت نماینده ها پیروز به سرانجام رساندن مسابقه نمی شوند و هر یک به دلایل مختلف از جهت منحرف می شوند.

تصاویر پانوراما

در اینجا می توانید 17 تصویر پانورامای دیدنی و خیره نماینده از سرزمین های برفی روسیه ببینید.

تور مجازی روزهای یکشنبه و چهارشنبه، ساعت 11:15 شب در خبرنگاران منتشر می گردد. برای دسترسی به مقاله های این بخش به صفحه اختصاصی تور مجازی مراجعه کنید.

برای ما درباره شهرها و مکان هایی که دوست دارید در بخش های بعدی تور مجازی ببینید بنویسید. مطمئن باشید نظرات و پبشنهادات شما برای ما بسیار ارزشمند است.

منبع: کجارو / airpano.com
انتشار: 25 تیر 1401 بروزرسانی: 25 تیر 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2100

به "تور ارزان روسیه: تور مجازی: شبه جزیره یامال؛ روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان روسیه: تور مجازی: شبه جزیره یامال؛ روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید