تقویت نظام مالی کسب وکارهای فناورانه و حوزه دانش بنیان

به گزارش بهترین مقاله، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، تفاهم نامه ای مشترک میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف تقویت اکوسیستم نوآوری و توسعه کسب وکارهای فناورانه و نوآورانه برای تامین منابع مالی پایدار در قالب یک همکاری مشترک؛ به امضای روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری و محمدصادق خیاطیان رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.

تقویت نظام مالی کسب وکارهای فناورانه و حوزه دانش بنیان

در این همکاری دوجانبه، معاونت علمی ماموریت یافته تا بخشی از منابع خود را در راستای اجرای اهداف این توافق نامه به وسیله اعطای عاملیت؛ به صندوق نوآوری و شکوفایی تخصیص دهد و با استفاده از ظرفیت صندوق برای مدیریت منابع حمایتی صندوق توسعه ملی و عاملیت منابع سایر دستگاه های اجرایی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان گام بردارد.

استفاده حداکثری از ظرفیت ها و امکانات حمایتی و اعتباری شورای راهبری از جمله اعتبار مالیاتی مرتبط با تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری در راستای اجرای مفاد این توافق نامه نیز دیگر رسالتی است که معاونت علمی ذیل این توافق نامه بر عهده دارد.

در چارچوب این توافق نامه درخواست های متقاضیان باید از مسیرهای مختلفی شناسایی شده و مورد حمایت قرار گیرند. یکی از این مسیرها این است که معاونت علمی نسبت به شناسایی و ارزیابی درخواست های متقاضیان اقدام و آنها را برای دریافت خدمات به صندوق معرفی کند، در این صورت صندوق متعهد خواهد بود ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم در مورد اهرمی سازی منابع، مطابق با معرفی نامه صادر شده و از محل منابع معاونت علمی نسبت به ارائه خدمات به این متقاضیان اقدام کند.

در صورت پرداخت مستقیم نیز صندوق باید ظرف مدت 10 روز کاری پس از تکمیل مدارک به وسیله متقاضی نسبت به پرداخت اقدام کند. در این صورت، ریسک تأمین مالی بر عهده معاونت علمی است. بعلاوه صندوق اقدامات لازم برای وصول مطالبات را انجام خواهد داد.

مسیر دیگر این است که این درخواست ها به وسیله صندوق نوآوری و شکوفایی ارزیابی شوند. در این صورت صندوق می تواند نسبت به ارزیابی درخواست های متقاضیانی که راسا به صندوق مراجعه نموده اند یا به وسیله دستگاه های اجرایی از جمله معاونت علمی و ستادهای آن به صندوق معرفی شده اند اقدام نموده و ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم در مورد اهرمی سازی منابع نسبت به ارائه خدمات به آنها اقدام کند. در صورتی که این طرح ها به وسیله معاونت علمی نیز تأیید شوند منابع مورد احتیاج به صورت مساوی به وسیله معاونت و صندوق تأمین خواهد شد.

انتشار: 6 خرداد 1402 بروزرسانی: 6 خرداد 1402 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2258

به "تقویت نظام مالی کسب وکارهای فناورانه و حوزه دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت نظام مالی کسب وکارهای فناورانه و حوزه دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید