بهترین روش ها برای ترکیب رنگ زرد در استایل های مردانه و زنانه

به گزارش بهترین مقاله، رنگ زرد که یکی از رنگ های شاد و زیبا در چرخه رنگ ها محسوب می شود به عنوان رنگ سال 2021 انتخاب شده است، اما بهترین ترکیب ها برای ست کردن رنگ زرد در استایل های مختلف چه ترکیب هایی هستند؟ با مجله خبرنگاران همراه باشید تا چند ترکیب رنگ زیبا و شیک را به شما معرفی کنیم.

بهترین روش ها برای ترکیب رنگ زرد در استایل های مردانه و زنانه
  • شرکت پنتون رنگ سال 2021 را گفت؛ ترکیبی از استقامت و امید به زندگی

رنگ زرد؛ نماد شور زندگی و رنگ سال 2021

رنگ زرد درخشان ترین رنگ در چرخه رنگ ها است که بیشتر از همه رنگ ها می تواند توجه ما را به خود جلب کند. رنگ زرد از دیرباز نماد خوش بینی، امید و استقامت، شور و شادی، طروات، خلاقیت و روشنی بوده و به همین دلیل است که در آستانه سالی سخت که جهان با کرونا و مسائل بسیار اقتصادی دست و پنجه نرم می کند یکی از طیف های شاد زرد یعنی زرد روشن و درخشان به همراه خاکستری روشن به عنوان رنگ سال 2021 انتخاب شده اند تا سرشار از انرژی خورشید، به استقبال سال جدید بریم. به همین دلیل افزودن این رنگ به ترکیب لباس هایتان علاوه بر ایجاد انرژی و شادابی، استایل تان را به استایلی مد روز و ترند تبدیل خواهد کرد.

اما با همه اینها، باید در زمان استفاده از گروه رنگی زرد مراقب باشید تا این ترکیب با استایل شما هماهنگ باشد و یا درک متفاوتی از آنچه می خواهید ایجاد کنید، ایجاد نشود. رنگ زرد معمولاً برای استایل زنانه استفاده می شود تا لباس مردانه، در حالی که طیف های مختلف زرد می تواند در ترکیب لباس های آقایان هم به خوبی جای بگیرد و ترکیب هایی جذاب و شیک بسازد.

انواع طیف های رنگ زرد

تناژها و طیف های مختلفی از رنگ زرد وجود دارد؛ بعضی از این طیف ها جزو رنگ های شاد محسوب می شوند و بعضی دیگر ممکن است کمی کدر یا دل مرده به نظر برسند. نکته مهم اینجاست که بتوانید طیف های رنگ زرد دلخواه خود را پیدا کنید و آن ها را در کنار رنگ هایی قرار دهید که با استایل شخصی شما هماهنگ باشد. اگر در استایل شخصی تان به رنگ های شاد علاقه مند هستید باید به سراغ ترکیب هایی بروید که کدر نباشند و آن شادی و نشاطی را که می خواهید در استایل تان ایجاد کنند. اگر در استایل شخصی تان کمی محافظه کارتر هستید و احساس می کنید که وجود رنگ های شاد در استایل تان ممکن است ایجاد جلب توجه کند و با آن راحت نیستید، بهتر است سراغ ترکیب هایی از این رنگ بروید که خنثی تر هستند.

نکته دیگری که در انتخاب تناژ رنگ زرد باید به آن دقت کنید رنگ پوست تان است.

پوست شما چه رنگی دارد؟ به ساعدتان نگاه کنید و ببنید که رنگ پوست روشن، گندمی، سبزه یا تیره دارید. رنگ های روشن رنگ های سرد و رنگ های گندمگون و برنزه رنگ های گرم تر محسوب می شوند. برای انتخاب رنگ هماهنگ با رنگ پوستتان بهتر است رنگی را انتخاب کنید که کنتراست مناسبی با رنگ پوست ایجاد کند، اگر پوست روشن دارید به سراغ تناژهای گرم تر رنگ زرد بروید و اگر پوستی به رنگ گرم دارید می توانید تناژ های سردتری از این رنگ را انتخاب کنید.

خود رنگ زرد از اساس یک رنگ گرم محسوب می شود اما تناژ های مختلف گرم تر و سرد تر دارد. به عنوان مثال در چرخه رنگ هر چه به قرمز و نارنجی نزدیک تر می شویم تناژها گرم تر می شوند، مثل رنگ های زرد خردلی، زرد کهربایی، زرد هلویی و زرد ماری گلد و هر چه به سبز نزدیک تر می شویم رنگ ها سردتر می شوند، مثل زرد لیمویی و زرد نخودی و زرد ماشی.

انواع ترکیب های رنگ زرد برای ست کردن در استایل های مختلف

انواع و اقسام آیتم ها وجود دارند که می توانید با رنگ زرد انتخاب کرده و با ترکیب های رنگی دیگر ست کنید و بپوشید. به عنوان مثال می توانید یک تیشرت زرد را با آیتم های دیگری مانند شلوار جین و سوییشرتی طوسی رنگ ست کنید و ترکیبی شاد و در عین حال راحت را به وجود بیاورید. استفاده از آیتم های طرح دار که در زمینه آن ها رنگ زرد وجود دارد هم یکی از بهترین انتخاب ها برای استایل زرد رنگ است. همچنین اگر با انتخاب رنگ زرد به عنوان رنگ آیتم های اصلی احساس راحتی نمی کنید اما به استفاده از این رنگ علاقه دارید، یکی از گزینه هایی که در اختیار دارید ست کردن لباس هایتان با اکسسوری های زرد رنگ است. کفش، کیف، کمربند، و زیورآلاتی مثل گردنبندهای سنگی و مهره ای زرد رنگ از جمله آیتم هایی هستند که می توانید در ترکیب خود داشته باشید و استایل زیبا و جذاب بسازید.

از جمله سنگ های زرد رنگ و جذاب که می توانید در زیورآلات تان از آن ها استفاده کنید و یا بر روی لباس تان بدوزید عبارتند از: کهربا، اوپال زرد، کوارتز زرد، توراقتصادین و زرگون.

1. ترکیب زرد و خاکستری یا طوسی

ترکیب رنگ زرد و رنگ خاکستری یک ترکیب بسیار ظریف و جذاب است. خاکستری برای متعادل کردن روشنایی زرد استفاده می شود. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که در انتخاب طیف رنگ زرد هماهنگ با رنگ پوست تان عمل کنید. برای ایجاد این ترکیب علاوه بر آیتم های تک رنگ می توانید به سراغ آیتم های طرح دار هم بروید. به عنوان مثال ترکیب یک کیف گل دار به رنگ های زرد و طوسی به همراه ترکیب آیتم های زرد و طوسی ترکیب فوق العاده شیک و جذابی خواهد بود.

2. ترکیب زرد، مشکی و سفید

یکی از کاربردی ترین ترکیب ها ترکیب آیتم های مشکی، زرد و سفید است. مشکی و سفید که جزو رنگ های پایه و خنثی هستند در کنار آیتم های زرد درخشان ترکیب فوق العاده ای ایجاد می کنند. علاوه بر ترکیب زرد درخشان می توانید به سراغ دیگر تناژها هم بروید. مثلا زرد لیمویی و یا زرد خردلی هم در این ترکیب فوق العاده خواهند بود. علاوه بر استفاده از آیتم های تک رنگ می توانید به سراغ آیتم های راه راه ، چهارخانه و یا خال دار به رنگ سفید و مشکی هم بروید که جلوه بی نظیری با رنگ زرد ایجاد می کنند. در ترکیب با سایر رنگ ها هم می توانید آیتم های سیاه و سفید را استفاده کنید. به عنوان مثال یک پیراهن سفید خال دار را با ژاکت خاکستری و دامن زردرنگ ست کنید و بدرخشید.

3. ترکیب زرد و سبز

در چرخه رنگ ها، زرد و سبز در مجاورت یکدیگر قرار دارند و رنگ های مجاور همیشه ترکیب های خوبی را با هم ایجاد می کنند. از انواع مختلف تناژهای سبز و زرد می توانید در کنار یکدیگر استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید یک شلوار زرد طرح دار را با یک بارانی سبز تیره و پیراهن سفید بپوشید و ترکیب زیبایی را ایجاد کنید.

4. ترکیب زرد و آبی

ترکیب زرد و آبی یک ترکیب کلاسیک است. با توجه به این که زرد و آبی در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار دارند رنگ های مکمل محسوب می شوند. شما از انواع تناژهای زرد و آبی می توانید در کنار یکدیگر استفاده کنید. به عنوان مثال ترکیب جین روشن و زرد درخشان همیشه یک ترکیب کاربردی و دوست داشتنی است و استفاده از آیتم های سرمه ای و زرد در کنار هم ترکیبی بسیار شیک و جذاب است که رنگ زرد را در استایل تان چند برابر درخشان تر نشان می دهد.

5. ترکیب رنگ زرد و صورتی

این ترکیب جزو ترکیب های شاد و ترند روز محسوب می شود اما در هنگام ست کردن با ترکیب صورتی و زرد به یک نکته مهم دقت کنید: بهتر است تناژهایی که انتخاب می کنید یا هر دو جزو رنگ های شاد باشند یا یکی از آنها کم رنگ و دیگری درخشان باشند. به عنوان مثال ترکیب رنگ زرد بسیار روشن و صورتی چرک ترکیبی دل مرده است اما ترکیب زرد درخشان و صورتی کم رنگ یا ترکیب زرد درخشان و صورتی درخشان ترکیب هایی شاد و با نشاط محسوب می شوند. بار دیگر تاکید می کنیم که به ترکیب رنگ پوست تان با تناژهای انتخابی هم دقت کنید.

6. ترکیب زرد و یاسی

یاسی جزو رنگ های شیک و ظریف است و در مجاورت با زرد ترکیب هایی جذاب و ظریف به وجود می آورد. در این ترکیب استفاده از رنگ های سرمه ای، آبی و بنفش تیره مایل به آبی هم پیشنهاد می شود. مثلا می توانید یک بلوز طرح دار به رنگ یاسی و زرد را با شلوار زرد رنگ و کیف و کفش یاسی ست کنید و ترکیبی خاص و مد روز به وجود بیاورید.

7. ترکیب تناژها و طیف های مختلف رنگ زرد با یکدیگر

این ترکیب تک رنگ استایل مونوکروم نامیده می شود. در استایل مونوکروم انواع طیف ها و تناژها از یک گروه رنگی با یکدیگر به صورت لایه لایه ترکیب می شوند. در ست زرد مونوکروم می توانید انواع تناژهای گروه رنگی زرد مانند زرد خردلی، زرد درخشان، زرد کمرنگ و… را با یکدیگر ترکیب کنید، فقط به خاطر داشته باشید که بهتر است با سایه ها و ترکیب های روشن و تیره بازی کنید تا ست هایی که می پوشید جذاب تر باشند.

  • هر آنچه باید درباره استایل مونوکروم و این سبک لباس پوشیدن بدانید

سخن آخر

به سراغ کمد لباستان بروید و انواع آیتم های زرد رنگ را بیرون بیاورید. با توجه به ترکیب هایی که معرفی کردیم چه آیتم هایی را در کمدتان دارید که می توانید با هم ست کنید؟ چه آیتم هایی را ندارید و باید آنها را خریداری کنید؟ در ترکیب رنگ زرد دست تان باز است و اگر به نکات گفته شده توجه کنید انواع ست های جذاب و شیک را می توانید برای خودتان طراحی کنید، فقط هماهنگی رنگ پوست تان با تناژهای انتخابی را هم به خاطر داشته باشید و در خاتمه هم اگر تصمیم گرفتید در انتخاب آیتم های زرد رنگ محافظه کارانه عمل کنید می توانید به سراغ انتخاب اکسسوری های زرد رنگ بروید و این رنگ درخشان، بانشاط و جذاب را به استایل تان اضافه کنید.

منبع: sewguide

منبع: دیجی استایل
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1515

به "بهترین روش ها برای ترکیب رنگ زرد در استایل های مردانه و زنانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین روش ها برای ترکیب رنگ زرد در استایل های مردانه و زنانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید