آنالیز شواهدی از کشنده تر بودن کروناویروس انگلیسی

به گزارش بهترین مقاله، آنالیز های جدید نشان می دهد که کروناویروس انگلیسی می تواند کشنده تر باشد.

آنالیز شواهدی از کشنده تر بودن کروناویروس انگلیسی

مقامات انگلیسی اعلام کردند که سویه جهش یافته کروناویروس در این کشور می تواند نسبت به گونه های دیگر ویروس کشنده تر باشد هرچند آنها همچنان تاکید کردند که هنوز شواهد کافی برای تایید قطعی این موضوع وجود ندارد.

سویه جهش یافته کروناویروس در انگلیس موسوم به B.1.1.7 اولین بار در سپتامبر 2020 در منطقه کنت شناسایی شد و سپس به دیگر نقاط دنیا گسترش پیدا کرد. این سویه جهش یافته از قابلیت سرایت بیشتری برخوردار است و شواهد حاکی از آن است که این گونه از کروناویروس 50 تا 70 درصد بیش از دیگر گونه ها قابلیت انتقال دارد.

همچنین بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی تاکید نموده است: شواهدی بدست آمده مبنی بر اینکه سویه جهش یافته علاوه بر اینکه سریعتر منتقل می گردد با افزایش احتمال مرگ و میر نیز همراه است.

این اطلاعات بر اساس آنالیز مطالعات اولیه اجرا شده در خصوص میزان مرگ و میر در میان افراد آلوده به سویه جهش یافته در مقایسه با بیماران مبتلا به انواع دیگر کروناویروس بدست آمده است. به طور مثال در مطالعه ای 2583 مورد فوت در میان 1.2 میلیون نفر از مبتلایان به کروناویروس در انگلیس مورد آنالیز نهاده شد و تعیین شد افراد آلوده به سویه جهش یافته کرونا در انگلیس حدود 30 درصد بیشتر محتمل است در بازه زمانی 28 روزه در مقایسه با افراد آلوده به گونه های دیگر ویروس جان خود را از دست بدهند.

همچنین پاتریک والانس، مشاور علمی ارشد دولت انگلیس در یک کنفرانس خبری گفته است که در جمعیت 1000 نفری از افراد 60 سال به بالا که به کروناویروس آلوده باشند احتمال فوت 10 نفر وجود دارد اما در افرادی که به سویه B.1.1.7 آلوده شده اند این رقم به 13 نفر در هر 1000 نفر می رسد.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس، وی تاکید نموده است: با این حال این شواهد قطعی نیست و تردیدهایی در خصوص آمار منتشر شده وجود دارد و ضروری است برای تعیین شدن جزئیات آنالیز های بیشتری انجام گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1465

به "آنالیز شواهدی از کشنده تر بودن کروناویروس انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز شواهدی از کشنده تر بودن کروناویروس انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید