اجرای 800 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه گاز در استان کرمان

به گزارش بهترین مقاله، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان از اجرای 800 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه گاز طبیعی در این استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

اجرای 800 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه گاز در استان کرمان

به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، منوچهر فلاح در این باره گفت: تا به امروز 2 هزار کیلومتر خطوط انتقال گاز و 19 هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع در استان کرمان اجرا شده که از این مقدار، 800 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه تغذیه و توزیع طی 6 ماه نخست امسال اجرایی شده است.

وی با اشاره به شتاب عملیات گازرسانی در استان کرمان، شرح داد: از مجموع شبکه های موجود در استان، 9 هزار کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع شهری و 10 هزار کیلومتر شبکه روستایی است و در نیمه نخست امسال 50 درصد از تعهد شبکه گذاری استان کرمان طبق برنامه زمان بندی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان با بیان اینکه هم اکنون 75 درصد خانوار استان کرمان از گاز طبیعی بهره مند هستند، اظهار کرد: در نیمه نخست امسال، 5 شهر، 146 روستا و 7 محور صنعتی به همراه کارخانه مس درخشان تخت گنبد سیرجان گازدار شدند و ان شاالله تا خاتمه سال نیز مشعل گاز هفت شهر دیگر به همراه 92 روستای باقیمانده از برنامه گازرسانی سال 99 که شامل گازرسانی به 10 شهر و 148 روستا بوده است، روشن می شود.

نشت یابی بیش از 7 هزار کیلومتر از خطوط گازرسانی کرمان در نیمه نخست امسال

فلاح همچنین از نشت یابی بیش از 7 هزارکیلومتر از خطوط گازرسانی استان کرمان در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: نشت یابی خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز سبب جلوگیری از هدر رفت گاز، کاهش خطرهای زیست محیطی و مهمتر از همه جلوگیری از بروز حوادث ناگوار می شود که به طور مستمر توسط واحد بازرسی این شرکت انجام می شود.

وی با اشاره به اقدام های واحد بازرس فنی این شرکت، یادآور شد: واحد بازرسی شرکت گاز استان کرمان پیاده سازی سامانه نشت یابی و اتصال این سامانه به سامانه امداد و تعمیرات را در دستور کار قرارداده که این موضوع سبب شتاب بخشی به رفع نشت های زمینی و جلوگیری از بروز حادثه شده است؛ از دیگر اقدام های آن نیز خرید دستگاه نشت یاب لیزری است که از جدیدترین تکنولوژی های نشت یابی به شمار می رود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان یکی از راهکارهای اساسی برای افزایش عمر مفید شبکه های انتقال گاز را فرآیند حفاظت الکتریکی (حفاظت کاتدیک) دانست و افزود: واحد بازرسی فنی به صورت مستمر بر صحت عملکرد سامانه های حفاظت کاتدیک نظارت داشته و ماهانه گزارشی از صحت عملکرد این سامانه ها تهیه می کند که در نیمه نخست امسال بیش از 20 ایستگاه بازرسی شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 آذر 1399 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1284

به "اجرای 800 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه گاز در استان کرمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای 800 کیلومتر خطوط انتقال و شبکه گاز در استان کرمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید