گشت و گذاری در غرفه مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت

به گزارش بهترین مقاله به آلمان، گرجستان سال جاری به عنوان مهمان افتخاری نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت در این نمایشگاه حضور دارد و غرفه مهمان ویژه را در پاویون نمایشگاه به خود اختصاص داده است.

گشت و گذاری در غرفه مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت

این غرفه بزرگ که در واقع یک سالن را در بر می گیرد، در بخش فروم یک مجموعه نمایشگاه فرانکفورت واقع شده است. البته برای رسیدن به آن باید با ورود به فروم یک، از طبقه همکف به طبقه اول رفت و به غیر از این ، راه های دیگری هم به وسیله راهروهای نمایشگاه به آن وجود دارد.

نمای بیرونی و پیش از ورود به سالن گرجستان که طرح روی دیواره اش، همان پوستر اصلی مهمانی گرجستان (با محوریت نمادها و شخصیت ها) در نمایشگاه سال جاری است

غرفه گرجستان با قطعات چوب و مواد طبیعی ساخته شده و بخش های مختلفی دارد. برای دیدن از آن هم چند ورودی وجود دارد.

استیج بزرگ غرفه گرجستان

یکی از بخش های مهم سالن یا غرفه بزرگ گرجستان در نمایشگاه سال جاری فرانکفورت، کتاب های گرجستان است که به تعبیر خود گرجی ها می توان در آن، بوی خوش کتاب را احساس کرد. این بخش که به صورت نیمه مدور ساخته شده، تقریا تاریخ نشر و کتاب های قدیمی این کشور را به مخاطبان عرضه می نماید. آثار این بخش با 29 زبان به مخاطبان معرفی می شوند.

غرفه گرجستان دو صحنه یا استیج سخنرانی برای برنامه های مصاحبه و نقد و آنالیز دارد که یکی کوچک و دیگری استج بزرگ است. در استیج کوچک، اتفاقات صرفا ادبی مورد آنالیز قرار می گیرند و در استیج اصلی اتفاقات یا کتاب هایی که درباره تاریخ، سیاست، فرهنگ و موضوعات اجتماعی هستند. استیج بزرگ در انتهای سالن قرار گرفته و کنارش نیز کافه کوچکی که در سه کنج انتهایی سالن واقع شده است، پذیرای مخاطبان است. در استیج اصلی، درباره شخصیت های مهم گرجستان سخنرانی می گردد. تکیه یک بخش از این غرفه به شخصیت ها، به این دلیل است که این کشور با شعار گرجستان: ساخته شده با شخصیت ها مهمان نمایشگاه فرانکفورت شده است.

بخش استیج کوچک

بخش بعدی، بخش سمبل هاست که در آن اسطوره ها و نمادهای تاریخی و فرهنگ عامه کشور گرجستان به مخاطبان معرفی می گردد.

یکی از نماهای داخلی سالن گرجستان در بخش مهمان ویژه

یکی از بخش های جالب غرفه گرجستان، Hub of Emotions یا بخش احساس است که سازه بیرونی آن مدور است و از درون آن صدای فیلم یا اسلاید در حال پخشی می آید که فضای وهم انگیزی را به مخاطبان القا می نماید. در این غرفه دو ویدئو اسلاید، تصاویر متغیر چهره افرادی را با حال و هوا و غم و شادی درون آن ها به صورت سیاه و سفید روی دیوارهای این بخش می اندازند. صدای که از بلندگوهای این غرفه شنیده می گردد، مربوط به جملات و موسیقی های فولکلوریک گرجی است. سیاست اصلی در این بخش از غرفه گرجستان، تاثیرگذاری دیداری - شنیداری بوده است. به این ترتیب، مخاطب زبان گرجی را همراه با موسیقی خواهد شنید.

بخش احساس غرفه و پخش اثر مولتی مدیایی روی دیوارهای آن

آخرین بخش غرفه مهمان افتخاری سال جاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت هم بخش انعکاس هاست. در این بخش عکس های مستند عکاسان آژانس تصویری مگنوم از پایتخت گرجستان یعنی شهر تفلیس و بخشی از تاریخ نشر این کشور به نمایش گذاشته شده است. ورود فرهنگ مدرن به این کشور قدیمی و باستانی از دیگر مولفه هایی است که در عکس های این بخش می توان مشاهده کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 26

به "گشت و گذاری در غرفه مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گشت و گذاری در غرفه مهمان ویژه نمایشگاه کتاب فرانکفورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید