کواکبیان: فقط از جناح اصلاح طلب باید کاندیدا انتخاب کنیم، والسلام

به گزارش بهترین مقاله، تهران (پانا) - دبیرکل حزب مردم سالاری با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 تاکید نمود از اول هم بیان شد که نه کاندیدای اجاره ای، نه نیابتی و نه استقراضی؛ اصلاح طلبان باید از درون جناح اصلاح طلب کاندیدا انتخاب نمایند،والسلام.

کواکبیان: فقط از جناح اصلاح طلب باید کاندیدا انتخاب کنیم، والسلام

مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مرد م سالاری در گفت وگو با پانا درباره ائتلاف احتمالی جریان اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته دموکراتیک، ائتلاف همیشه بعد از انتخابات و نه قبل از انتخابات انجام می گردد.

وی شرح داد: در این کشورها ابتدا حزب، کاندیدای خودش را معرفی می نماید و بعد از رأی گیری برای تشکیل کابینه ائتلاف می گردد. بنابراین ائتلاف قبل از انتخابات معنا ندارد و متأسفانه در اینجا به احزاب اجازه رشد نمی دهند.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی به انتخابات ریاست جمهوری سال آینده اشاره نمود و اضافه کرد: از اول هم گفتیم که نه کاندیدای اجاره ای، نه نیابتی و نه استقراضی؛ ما باید از درون جریان اصلاح طلب کاندیدا داشته باشیم والسلام.

دبیرکل حزب مردم سالاری درباره اینکه اگر صلاحیت کاندیدای جریان اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری مورد تایید قرار نگیرد، چه سیاستی انتخاب خواهد شد، واکنش نشان داد و توضیح داد: دلیلی ندارد خودمان را به آب و آتش بزنیم. بحث ما اعلام حمایت است، اگر نامزدی هم نداشتیم نداریم دیگر.

کواکبیان در پاسخ به اینکه اگر کاندیدای اختصاصی جریان اصلاحات رد صلاحیت گردد ممکن است این جریان سیاسی بحث بد و بدتر را مطرح و از مردم برای حمایت از کاندیدای به اصطلاح بد و عدم رأی به نامزد بدتر دعوت کند یا خیر؟ گفت: حزب ما امکان ندارد به این سمت برود. ما از اول هم در زمان [انتخابات] مجلس دهم از ائتلاف با جریان موافق [حامی] دولت مخالف بودیم، یادتان نیست؟ بعد از آن هم مخالف بودیم و الان هم مخالف هستیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1517

به "کواکبیان: فقط از جناح اصلاح طلب باید کاندیدا انتخاب کنیم، والسلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کواکبیان: فقط از جناح اصلاح طلب باید کاندیدا انتخاب کنیم، والسلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید