کفاشیان: یکی از ضعیف ترین بخش های ورزش ما امور بین الملل است، بازگشتم به فدراسیون فوتبال شایعه است

به گزارش بهترین مقاله، رئیس سابق فدراسیون فوتبال گفت که یکی از ضعیف ترین بخش های ورزش ایران مربوط به امور بین الملل است.

کفاشیان: یکی از ضعیف ترین بخش های ورزش ما امور بین الملل است، بازگشتم به فدراسیون فوتبال شایعه است

به گزارش خبرنگاران، علی کفاشیان درباره بحث حضور نمایندگان ایران در مجامع مهم بین المللی گفت: با توجه به تجربیاتی که در 40 سال حضورم در مدیریت ورزش داشته ام و با توجه به قدرت و پتانسیل ورزشی که داریم به جرأت می گویم یکی از ضعیف ترین بخش های ما در ورزش بخش های امور بین الملل است.

وی که با برنامه تلویزیونی ورزش و مردم صحبت می کرد، اضافه نمود: کسی که می خواهد به پست های بین المللی ورود کند باید شرایطی داشته باشد، مثل مهارت زبان خارجه و دانش امور بین الملل و همچنین توانایی ایجاد امکانات ورزشی. آقای هاشمی طبا که در دوره ای عضو کمیته بین المللی المپیک شد، به این دلیل بود که تمام این توانایی ها را داشت و در آن مقطع رئیس سازمان تربیت بدنی نیز بود. علاوه بر همه اینها حمایت دولت ها هم ضروری است. اکنون کشورهایی مثل قطر حمایت های زیادی از سوی دولت شان می شوند. دولت باید با تمام وجود از نماینده کشورش حمایت کند. خیلی از پست ها تشریفاتی است.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره اینکه او و مهدی تاج در دوره ای صاحب کرسی های آسیایی بودند، اما بعضی افراد معتقدند هیچ خروجی از این سمت ها وجود نداشته است، گفت: شما نباید فکر کنید در هیئت رئیسه ای که 16 نفر هستند همه منتظرند تا ما حرف بزنیم و بقیه بگویند به به! تمام این مسائل بر می گردد به تصمیمی که قرار است در جلسه گرفته گردد، مثل محرومیت یا هر تصمیمی دیگر. این تصمیمات اول به هیئت رئیسه نمی آید، بلکه لابی های مختلفی بیرون از جلسه تشکیل می گردد و در نهایت برای تصمیم گیری آن مسئله در هیئت رئیسه مطرح می گردد.

کفاشیان خاطر نشان کرد: همین هیئت رئیسه کنفدراسیون فوتبال آسیا 24 نفر عضو دارد که فقط پنج یا شش نفر در آن تأثیرگذار هستند و مابقی نفرات نگاه شان به آن افراد است. همان طور که گفتم قبل از جلسه لابی می گردد و در جلسه هر چقدر من یا مهدی تاج فریاد بزنیم، تأثیرگذار نیست. مثلاً در بحث میزبانی کشور ما با تیم های عربستانی، بن سلمان رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا خودش اظهار داشت، چون ممکن است کشورش و عربستان ذی نفع باشند از جلسه بیرون می رود و نایب رئیس هندی او جلسه را اداره کرد.

وی در خصوص شایعاتی که پیرامون بازی ها برای برگزاری مجمع فدراسیون مطرح شده است، گفت: همان طور که گفتید اینها فقط شایعه است.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در سرانجام در خصوص پرونده محرومیتش در کمیته استیناف و اینکه گفته است امکان دارد تبرئه گردد، یادآور شد: من نگفتم تبرئه شدم. کمیته استیناف هنوز حکم این پرونده را صادر ننموده است، ولی اخیراً رئیس این کمیته اعلام نموده که این پرونده در حال رسیدگی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1020

به "کفاشیان: یکی از ضعیف ترین بخش های ورزش ما امور بین الملل است، بازگشتم به فدراسیون فوتبال شایعه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: یکی از ضعیف ترین بخش های ورزش ما امور بین الملل است، بازگشتم به فدراسیون فوتبال شایعه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید