چرخه انتخابی المپیک اجرا می گردد، اعتقادی به اردوی طولانی ندارم

به گزارش بهترین مقاله، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در ابتدای این جلسه رئیس فدراسیون کشتی در خصوص چرخه انتخابی گفت: موقعی که برای کسی حکم می زنم توضیح وظایف را معین می کنم و توقع دارم که کسی در کار کسی دخالت نکند و هرکس صندلی و توضیح وظایف خود را دارد.

چرخه انتخابی المپیک اجرا می گردد، اعتقادی به اردوی طولانی ندارم

وی ادامه داد: از سال گذشته برنامه ام این بود که کشتی گیران به شکلی عادلانه راهی رقابت های دنیای و المپیک شوند و بر همین اساس با یاری از متخصصین و افراد فنی به دنبال این هستیم که چرخه انتخابی که یک پکیج کامل برای تعیین شدن ملی پوش اعزامی به رقابت های المپیک و دنیای است، تدوین و اجرایی گردد و آغاز کار ما نیز برای رقابت های المپیک توکیو خواهد بود.

رئیس فدارسیون کشتی توضیح داد: کشورهای دیگر نظیر روسیه و آمریکا نیز یک مدل انتخابی دارند و ما نیز تدوین این طرح را بر عهده انستیتو بین المللی کشتی بعنوان یک نهاد علمی گذاشتیم. اما نظر کارشناسان فن از جمله سرمربیان تیم های ملی و دیگر کارشناسان کشتی را نیز برای هرچه بهتر شدن این چرخه جویا می شویم و باید بگویم که فردی خودمحور نیستم چراکه اگر اینطور بود تا الان این چرخه را ابلاغ نموده بودم و نظر آقایان سوریان، کاوه، بنا و محمدی بعنوان مسئولان فنی برایم مهم است.

دبیر گفت: البته همواره در مقابل تغییرات واکنش ها وجود دارد و این طبیعی است اما باید بزاریم کار پیش برود و در سرانجام راجع به آن نظر بدهیم.

وی ادامه داد: در این چرخه کشتی گیر مدال آور، کشتی گیر ملی پوش و دیگر کشتی گیران صندلیشان تعیین است و هرکدام در یک جایی از این چرخه وارد می شوند اما کسی بدون مسابقه و رقابت برون مرزی، به رقابت های المپیک اعزام نخواهد شد.

دبیر با اشاره به اینکه به نظرات قهرمانان این رشته و افراد فنی و کارشناس اهمیت می دهد گفت: اینجا خانه تمامی قهرمانان دنیا و المپیک و پیشکسوتان کشتی است و آماده شنیدن راهکارها و نظرات آن ها هستم. از مربیان تیم های ملی نیز می خواهم که از این بزرگان برای حضور در اردوها دعوت نمایند تا نکات فنی و شگردهای خود را در اختیار کشتی گیران قرار دهند.

رئیس فدارسیون کشتی در خصوص برنامه های فدراسیون در رده سنی پایه گفت: اولا باید بگویم که با آمدن ویروس کرونا تمامی برنامه های ورزش در همه جا به حالت تعلیق درآمد و ما نیز مستثنی از این قضیه نبودیم کما اینکه خود اتحادیه دنیای نیز در نامه ای از فدراسیون های ملی خواست که فعالیت های خود را به حالت تعلیق درآورند و تا دهه اول تیرماه نیز هیچ مسابقه بین المللی برگزار نمی گردد و ما نیز در این امر پیشگام بودیم و بعد از ما کشورهای روسیه و آمریکا نسبت به تعلیق برنامه های خود اقدام کردند.

وی اضافه کرد: ما برنامه های خوبی برای رده نونهالان داشتیم اما این برنامه ها شامل برگزاری مسابقات نبود، بلکه به دنبال این بودیم که سطح فنی و انگیزشی آن ها را بالا ببریم و اردوهای مقطعی چند روزه با حضور قهرمانان کشتی را برای آن ها در خانه های کشتی بعنوان کمپ تمرینی تیم های ملی در نظر داشتیم. متأسفانه در سال های قبل در این رده مسابقه برگزار می شد و کشتی گیران مجبور به وزن کم کردن بودند و برای همین است که ما بیشتر این کشتی گیران را در رده سنی نوجوانان و جوانان از دست می دهیم چراکه یا از لحاظ بدنی از دست رفته اند یا از نظر انگیزشی دیگر تمایلی برای ادامه کار ندارند.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص رده سنی نوجوانان گفت: در رده سنی نوجوانان نیز ما به صورت محدود مسابقه برگزار می کنیم اما در آنجا هم تمهیداتی اندیشیده ایم که وزن کشتی گیران را کم ننمایند و اگر مربی اینکار را بکند، هم خودش را جریمه می کنیم و هم از امتیاز رتبه بندی هیأت کشتی آن استان نیز به صورت قابل توجه ای کم خواهد شد. به طور کلی رده پایه برای ما بسیار مهم است و باید از لحاظ روحی، روانی و فنی برای آن ها برنامه ریزی و کار کنیم.

دبیر توضیح داد: البته انستیتو کشتی طرحی را دنبال می نماید که تقریبا رو به اتمام است و در آن به دنبال این هستیم که سطح دانش مربیان پایه را ارتقاء دهیم تا در آینده وقتی کشتی گیران در رده سنی بزرگسالان به تیم های ملی تزریق می شوند از لحاظ فنی در سطح قابل قبولی باشند.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص انتخاب سرمربیان سایر رده های سنی بیان داشت: در انتخاب این مربیان کمترین دخالت را داشتم و تصمیم گیرنده مدیران تیم های ملی بوده و هستند و آن ها چندین مربی را برای هر رده پیشنهاد دادند. البته باید بگویم که نظر مثبتی در خصوص حضور یکی دو مربی نداشتم اما با توضیحات و دلایلی که مدیران تیم های ملی در خصوص آن ها داشتند، به نظرشان احترام گذاشتم و قبول کردم.

وی در خصوص برگزاری اردوهای تیم های ملی در صورت مهیا شدن شرایط قرنطینه گفت: به شخصه به اردوهای درازمدت اعتقاد ندارم، درحال حاضر نیز ما یک سال و چند ماه تا المپیک و بیش از 10 ماه تا رقابت های گزینشی المپیک زمان داریم و درحالی که درنظر داریم چرخه انتخابی را اجراء کنیم دلیلی ندارد که چند کشتی گیر منتخب را به اردو دعوت کنیم، چراکه حق سایر کشتی گیران نیز در اینجا باید درنظر گرفته گردد و هیچ کس انتخاب شده نیست. ولی همانطور که گفتم فردی خودمحور نیستم و نظرات سرمربیان تیم های ملی را نیز در این مورد جویا خواهم شد و برایم قابل احترام است.

دبیر ادامه داد: از سوی دیگر بودجه فدراسیون بسیار محدود است ما کمتر از 10 میلیارد از وزارت ورزش بودجه دریافت نموده ایم و حدود 58 میلیارد بدهی داریم و دلار نزدیک به 16 هزار تومان است، در این شرایط که به طور مثال هزینه تغذیه هر روز اردو شامل میان وعده ها و وعده های اصلی در کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان بیش از 26 میلیون تومان هزینه دارد. در این زمینه نیز باید طوری برنامه ریزی کنیم که هم بتوانیم اردوهای با کیفیت برگزار کنیم و هم کشتی گیران را به رقابت های برون مرزی اعزام کنیم. از سوی دیگر چون خودم سالیان سال در اردوها حضور داشتم شرایط اردوها ریاضتی و سخت است و فشار و استرسی که این اردوها به ورزشکاران وارد می نماید بسیار زیاد است و ما باید تعادل را در این زمینه به وجود آوریم.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص برنامه فدراسیون کشتی برای عضویت در هیأت رئیسه اتحادیه دنیای کشتی گفت: چندین بخش از اتحادیه دنیای کشتی دارای اهمیت است که از مهمترین آن هیأت رئیسه و کمیسیون فنی است و دیگر بخش ها برای ما از اهمیت بسیار کمتری برخوردار است. ما برای هیأت رئیسه حمید سوریان را که یک کشتی گیر مدال آور دنیای و المپیک و مطرح بین المللی است معرفی نموده ایم و امیدواریم که با محبوبیتی که وی دارد و حمایتی که از وی با رایزنی با دیگر کشورها بتوانیم نماینده ای در هیأت رئیسه اتحادیه دنیای کشتی که مهمترین بخش تصمیم گیری کشتی دنیا است، داشته باشیم.

دبیر در خصوص اینکه تعویق المپیک به نفع کشتی ایران شده است یا خیر گفت: این موضوع هم برای ما خوب شد و هم بد، در دیگر کشورها نیز همینطور است و تقریبا شرایط برای همه یکسان است. به طور مثال بعضی کشتی گیران مصدوم به این مسابقات می رسند، بعضی کشتی گیران آماده شاید شرایطشان عوض گردد و بعضی از کشتی گیران نیز باید سر وزن باشند و این کار سخت بوده و این موضوع برای ما در کشتی آزاد نسبت به فرنگی متفاوت است.

رئیس فدراسیون کشتی با بیان اینکه به کار تیمی اعتقاد دارد توضیح داد: نظرات کارشناسان و اهل فن برایم خیلی مهم است و همواره کار را به صورت تیمی پیش می برم و به رأی دیگران احترام می گذارم.

وی در خصوص طرح توسعه کشتی کشور گفت: همه سازمان ها باید دارای یک برنامه توسعه باشند تا اگر مدیری رفت و نفر جدیدی آمد بتواند آن را ادامه دهد. در کشتی چنین چیزی نبود و من وقتی آمدم باید از نو آغاز می کردم برای همین از کارشناسان فن و دانشگاه شریف یاری گرفتم تا برای 8 سال آینده که شامل المپیک های 2021، 2024 و 2028 است، کشتی کشور یک طرح توسعه به صورت مکتوب و اجرایی داشته باشد و بدانیم که صندلی کشتی ایران در 8 سال دیگر کجا خواهد بود و از همین جا از همه کارشناسان برای یاری به پیشبرد این کار دعوت می کنم.

رئیس فدارسیون کشتی در خصوص حضور مربیان تیم ملی در لیگ برتر کشتی و برگزاری جام باشگاه های دنیا توضیح داد: مربیان کشتی زحمت این رشته را می کشند اما واقعا به لحاظ مادی به حق خود نمی رسند، در برنامه ما این است که سرمربیان و مدیر تیم های ملی از حضور در لیگ منع باشند اما سایر مربیان با توجه به شرایط اقتصادی فدراسیون حقوق حداقلی 4 تا 5 میلیونی می گیرند ولی اگر دریافتی بعنوان مربی تیم ملی نداشته باشند می توانند در لیگ حضور داشته باشند و از منافع مادی آن استفاده ببرند. در خصوص جام باشگاه های دنیا نیز چون یاری خوبی به کشتی گیران و مربیان می نماید، با برگزاری آن موافق هستم، زیرا تنها منبع درآمد آن ها همین مسابقات لیگ و جام باشگاه های دنیا است.

وی در خصوص حضور اسپانسر در کشتی کشور گفت: خوشبختانه با رایزنی هایی که انجام شد شرکت همراه اول بعنوان حامی اقتصادی فدراسیون در کنار ورزش ملی کشور نهاده شد و دریافتی ما بیش از دو برابر اسپانسر قبلی خواهد بود.

دبیر درسرانجام با اشاره به اینکه کشتی دارای چندین پایه است، اظهار داشت: برند کشتی در چند سال گذشته پاییین آمده است، در جایی حاج آقا طالقانی رئیس اسبق فدراسیون به من گفت در زمان مدیریت ایشان بیش از یک و نیم میلیون نفر در باشگاه های کشتی مشغول بودند که این رقم در حال حاضر به کمتر از 45 هزار نفر رسیده است، به شخصه معتقدم رسانه ملی و فضای مجازی نیز یکی از پایه های کشتی هستند و می توانند در راه بازگرداندن برند کشتی به سال های قبل به همراه سایر عوامل مؤثر دیگر، یاری بسیار زیادی را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 995

به "چرخه انتخابی المپیک اجرا می گردد، اعتقادی به اردوی طولانی ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرخه انتخابی المپیک اجرا می گردد، اعتقادی به اردوی طولانی ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید