پورسید آقایی اطلاع داد پیشنهاد افزایش 20 درصدی طرح ترافیک 98، اعلام درآمدهای طرح ترافیک97

به گزارش بهترین مقاله، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران از ارائه لایحه طرح ترافیک 98 به شورای شهر اطلاع داد.

پورسید آقایی اطلاع داد پیشنهاد افزایش 20 درصدی طرح ترافیک 98، اعلام درآمدهای طرح ترافیک97

به گزارش ، محسن پورسید آقایی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در خصوص پایان لایحه طرح ترافیک 98 اظهار کرد: لایحه طرح ترافیک 98 در هفته گذشته تقدیم کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر شد تا آنالیز های نهایی پیش از مطرح شدن کلیات این لایحه در صحن علنی مورد آنالیز قرار گیرد.

وی با بیان اینکه پیشنهادات شهرداری در لایحه طرح ترافیک 98 همانند سال گذشته بود، ادامه داد: در مفاد این لایحه نسبت به سال گذشته تغییری انجام نشده است؛ اما با این حال پیشنهاد افزایش 20 درصدی را ارائه کردیم که البته مبلغ نهایی طرح ترافیک سال آینده توسط اعضای شورای شهر معین می گردد.

پورسیدآقایی با بیان اینکه طرح ترافیک ویژه بهترین مقاله نیز سال جاری، ساز و کارش در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر معین می گردد، گفت: ممکن است در حوزه سهمیه بهترین مقاله تغییراتی از سوی شورای شهر اعمال گردد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در خصوص درآمدهای حاصل از طرح ترافیک در سال 97 و واریز تنها مبلغ 60 میلیارد تومان به خزانه شهرداری گفت: تا هفته قبل، مبلغ 206 میلیارد تومان از محل طرح ترافیک وصول شده بود.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون 20 درصد این مبلغ باید به توسعه مترو و 40 درصد به سازمان حمل و نقل و ترافیک برای توسعه وسایل حمل و نقل عمومی واریز می شد، گفت: 40 درصد باقی مانده نیز به حساب خزانه شهرداری ریخته شد و جزء درآمدهای عمومی شهرداری محسوب می گردد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: تا الان باید در حساب شهرداری از محل وصول درآمدهای طرح ترافیک مبلغ 81 میلیارد تومان واریز می شد که تا کنون 60 میلیارد تومان واریز شده است و دلیل آن هم این است که به دلیل عدم تحقق بودجه سازمان حمل و نقل و مترو مجبور شدیم که بخشی از این درآمدها را برای آنها در نظر بگیریم تا صرف توسعه حمل و نقل عمومی گردد و مابقی را نیز به حساب شهرداری واریز کردیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 103

به "پورسید آقایی اطلاع داد پیشنهاد افزایش 20 درصدی طرح ترافیک 98، اعلام درآمدهای طرح ترافیک97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورسید آقایی اطلاع داد پیشنهاد افزایش 20 درصدی طرح ترافیک 98، اعلام درآمدهای طرح ترافیک97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید