پرداخت وام 150 میلیون تومانی نوسازی به ساکنین بافت های فرسوده

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی متقاضیان بهره مندی از تسهیلات نوسازی در بافت فرسوده استان، 150 میلیون تومان از وام نوسازی مسکن در این منطقه ها را با سود صفر دریافت می نمایند.

پرداخت وام 150 میلیون تومانی نوسازی به ساکنین بافت های فرسوده

به گزارش خبرنگاران، ابوالفضل مهدیار گفت: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات ساخت مسکن در بافت فرسوده شهر زاهدان 350 میلیون تومان و سایر شهرهای استان 300 میلیون معین شده است که 150 میلیون تومان آن با نرخ سود صفر درصد به متقاضیان پرداخت می گردد.

وی اضافه کرد: تسهیلات نوسازی مسکن در بافت فرسوده متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه به صورت تدریجی و پس از اجرای فونداسیون قابل پرداخت است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: مالکان مسکن، می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی شرکت بازآفرینی شهری ایران و با وارد کردن کدپستی منزل مسکونی خود از واقع شدن آن در بافت فرسوده استعلام گرفته و برای دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده اقدام نمایند.

مهدیار با بیان اینکه دریافت وام نوسازی بافت فرسوده نیازی به هیچ گونه سپرده گذاری بانکی ندارد، گفت: مالکان علاوه بر اینکه می توانند از امتیازات دیگری مانند انشعابات رایگان آب، برق و گاز استفاده نمایند، گفت: شهرداری نیز برای مجوزهای ساخت و ساز این دسته از مالکان تخفیف های ویژه قائل شده است.

وی توضیح داد: تمام مالکان و انبوه سازانی که در بافت هدف بازآفرینی شهری اقدام به ساخت و ساز نموده اند و مالکانی که پلاک آنها در این منطقه ها قرار گرفته است، پروانه ساخت و ساز را دریافت نموده و پروژه آنها حداقل 10 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، می توانند با مراجعه به سامانه ثمن و انتخاب گزینه (تسهیلات ساخت- بافت فرسوده) و یا سایت شرکت بازآفرینی شهری ایران فرآیند ثبت نام دریافت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 خرداد 1401 بروزرسانی: 28 خرداد 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2076

به "پرداخت وام 150 میلیون تومانی نوسازی به ساکنین بافت های فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرداخت وام 150 میلیون تومانی نوسازی به ساکنین بافت های فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید