هجدهمین جشنواره تئاتر زندان ها در برج آزادی ، رامین پرچمی هم هست

به گزارش بهترین مقاله، هجدهمین جشنواره تئاتر زندان های کشور از چهارم تا هفتم اسفندماه با مشارکت بنیاد رودکی و به میزبانی اداره کل زندان های استان تهران در برج آزادی برگزار می گردد.

هجدهمین جشنواره تئاتر زندان ها در برج آزادی ، رامین پرچمی هم هست

بهترین مقاله- فهیمه پناه آذر: قرار است، آثار برگزیده زندانیان در 3حوزه نمایش صحنه ای، خیابانی و نمایشنامه خوانی مورد ارزیابی قرار بگیرد. یکی از اخبار قابل توجه این دوره از جشنواره اجرای زنان زندانی است که قرار شده در بخش نمایش خیابانی به اجرای تئاتر بپردازند و همچنین بازی رامین پرچمی در اجرای نمایش آخرین بازی است.

به گفته مسئولان برگزارکننده جشنواره، یکی از اهداف اصلی، بحث آزادسازی زندانیان بوده که اولویت بر این است که هر زندانی که در این جشنواره حضور پیدا نموده و واجد شرایط آزادی است به وسیله این جشنواره آزاد گردد. همچنین عنوان شده، اگر یاری ها بیشتر گردد مددجویان واجد شرایط کانون اصلاح و تربیت آزاد خواهند شد و در اولویت بعدی آزادی زنان زندانی واجد شرایط در زندان قرچک است.

مسئولان ستاد عنوان کردند:هر مددجو که در این جشنواره شرکت کند و واجد شرایط آزادی باشد، با پرداخت دین می تواند آزاد گردد. اولویت آزادی با مددجویان زیر 18سال در کانون اصلاح و تربیت و زندانیان زن در زندان شهرری است.

برای جشنواره تئاتر زندان های سراسر کشور مددجویان از زندان های استان های مختلف به تهران آمده اند که علاوه بر شرکت در جشنواره 2 کارگاه آموزش بازیگری و تئاتر هم برای آنان برگزار می گردد. در این دوره 23استان در این جشنواره با 60اثر شرکت نموده اند که با بازبینی آثار ارسال شده، سال جاری 9اثر صحنه ای، 6اثر خیابانی و 9نمایشنامه اجرا می گردد. یکی از خبرهای قابل توجه در این دوره از جشنواره حضور رامین پرچمی در جشنواره تئاتر زندان هاست.

  • قهوه قجری تا شورش زنان چاله میدان | بازار داغ نمایش در روزهای سرد آخر سال
  • دختران کار راوی سیمرغ عطار می شوند

رامین پرچمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که مدتی است به دلیل مسائل اقتصادی در زندان به سر می برد، قرار است با بازی در نمایش آخرین بازی به نویسندگی محمود استادمحمد و کارگردانی پارسوا پاکیزه در جشنواره تئاتر زندان ها روی صحنه برود. به گزارش ایلنا، یکی از دوستان نزدیک رامین پرچمی، درباره شرایط رامین پرچمی می گوید: او اکنون مجوز خروج از زندان را ندارد و نمی تواند مرخصی بگیرد، پیش از این شرایط بدی داشته و خیلی چیزها را فراموش نموده بود. قرار است در هنگام اجرای این نمایش همتی عالی برپا گردد که در آن از نویسنده ها، تهیه کنندگان، کارگردان ها، بازیگران و خیران دعوت گردد تا در این جشنواره تئاتر، او را ببینند و شاید اتفاق خوبی بیفتد. او همچنین به نقل صحبت هایی از رامین پرچمی پرداخت مبنی بر اینکه این بازیگر گفته: دوست دارم دوباره روی صحنه بروم، آزاد شوم و به سینما و تئاتر و تلویزیون برگردم.

از اینکه فردا بگویند از داخل زندان و در کسوت یک زندانی آمده و تئاتر کار می نماید نگرانی ندارم و نمی ترسم. چون برای اینکه دوباره به جامعه و به بازیگری برگردم و روی صحنه دیده شوم هر کاری را انجام می دهم. دوست دارم آن رامین پرچمی را که کشته شد با بازیگری در تئاتر دوباره زنده کنم. بگذار مردم بفهمند من در زندانم و چنین شرایطی دارم، شاید آدم هایی پیدا شدند و دستم را گرفتند و بلندم کردند.

  • منبع بهترین مقاله 30 بهمن 98
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 786

به "هجدهمین جشنواره تئاتر زندان ها در برج آزادی ، رامین پرچمی هم هست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هجدهمین جشنواره تئاتر زندان ها در برج آزادی ، رامین پرچمی هم هست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید