معبد بهشت در پکن

به گزارش بهترین مقاله، معبد آسمانی یا همان معبد بهشت در پکن نام مجموعه ای از معابد تاریخی متعلق به آئین تائو میباشد و همچنین معبد آسمان در جنوب شرقی شهر پکن واقع شده است و در دوران دودمان های چین ومینگ مورد زیارت امپراطورهای بزرگ چین قرار می گرفته است .

معبد بهشت در پکن

معبد بهشت جزو کامل ترین و بزرگ ترین مجموعه آثار معماری و هنر کشور چین می باشد

هر آنچه باید از معبد بهشت بدانید

معبد آسمانی چین در مکانی بسیار زیبا و با شکوه درست در یکی از شهر های دیدنی چین یعنی پکن نیز بنا شده است، همچنین امپراطوران چینی در آن زمان خودشان را پسر بهشت به مردم نشان میدادند که نمادی از زمین طراحی شده است و معمولا در آن زمان اعتقاد داشته اند که آسمان بلند و مرتفع است ولی زمین پست و حقیر است و محدود میباشد و تمامی اینها منعکس نماینده افکار چینی های باستان نیز می باشد. از جذابیت های دیگر این معبد وجود چترهایی با سر طلایی رنگ می باشد که نمایی خوبی برای کسانی است که در این مکان عکس میاندازند هر جند در برخی از مکان های داخل معبد اجازه عکس برداری نمی دهند. این بنا از چوب و آجر ساخته شده است و در طی سال ها مورد ترمیم قرار گرفته است . معبد آسمان که از جاذبه های دیدنی کشور توریستی چین است قربانگاه کشورهم نیز چین به حساب می آید؛ معبد بهشت یا همان معبد آسمانی در سمت جنوب شهر ممنوعه در پکن قرار گرفته است و مساحت آن 4 برابر شهر ممنوعه است و پادشاهان سلسله های مینگ و چینگ درهر سال در این معبد بزرگ که از جمله معابد تاریخی متعلق به آئین تائو است مراسم باشکوهی برای آسمان و برکت محصولات فراوان بر پا می کرده اند.

ضمناً در محوطه بسیار وسیع حدود 100000 درخت نیز وجود دارد و معبد در وسط این محوطه قرار گرفته است و معید را 100000 هزار درخت احاطه کرده است ؛ توجه داشته باشید که امپراطور 3 بار در سال و در اولین روز بهار، در طولانی ترین شب سال و روز تولدش برای نیایش و درخواست برکت کشاورزی به این معبد می آمده و دعا می کرده است و این معبد اولین معبدی است که در پکن ساخته شده و کل بنای آن از چوب بوده و طبق معمول تمامی معابد چینی هیچ میخی در ساختش به کار نرفته است.

نگاهی بر تاریخ معبد بهشت

معبد آسمان و یا همان معبد بهشت در پکن نه تنها در تاریخ معماری چین دارای جایگاه مهمی میباشد , بلکه میراث گرانبهای هنری معماری جهان نیز محسوب می شود , همچنین یونسکو در سال 1998 میلادی، معبد آسمان را با شماره 881 در فهرست میراث جهانی به ثبت رساند و به همین علت از توجه خاصل نیز برخودار است و پیشنهاد میشود مسافرنین که به شهر پکن سفر مینمایند از این نمای زبیا دیدن نمایند ؛ در ادامه معبد بهشت حدود 500 سال سن دارد و گوشه ای از تاریخ و فرهنگ کشور باستانی و کهن چین را نیز به نمایش گذاشته است. این معبد دیدنی که با نام معبد تائویسم در کشور چین نیز معروف میباشد با وسعتی حدود 2670000 متر مربع نیایشگاه بسیاری از امپراتوران چینی بوده که در این مکان به دعا برای پربار بودن محصول سال و یا اهدای قربانی به خدایان می پرداختند.

منبع: معراج
انتشار: 25 خرداد 1399 بروزرسانی: 25 خرداد 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 964

به "معبد بهشت در پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معبد بهشت در پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید