بازسازی کامل قلعه فرخ شهر 50 میلیارد ریال احتیاج دارد

به گزارش بهترین مقاله، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: برای بازسازی کامل قلعه تاریخی فرخ شهر شهرستان شهرکرد به 50 میلیارد ریال اعتبار احتیاج است.

بازسازی کامل قلعه فرخ شهر 50 میلیارد ریال احتیاج دارد

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری، مهرداد جوادی روز چهارشنبه 22 مردادماه 1399 در بازدید اعضای شورای فنی استان از قلعه تاریخی فرخ شهر تأکید کرد: طرح جامع بازسازی این قلعه تهیه و پس از تصویب برای تخصیص اعتبار مورد احتیاج به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارسال خواهد شد.

او اضافه نمود: در امسال یک میلیارد و 350 میلیون ریال برای بازسازی این قلعه اختصاص پیدا کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری توضیح داد: این مبلغ برای بازسازی سقف ورودی، پشت بام سازی، استحکام بخشی، کلاف کشی و نازک کاری هزینه می گردد.

او یادآور شد: از سال 1387 تا به امروز چهار میلیارد ریال برای بازسازی قلعه تاریخی فرخ شهر هزینه شده است.

قلعه تاریخی فرخ شهر با 2500 مترمربع زمین و هزار و 800 مترمربع زیربنا مربوط به اواخر قاجار است و 11 مردادماه سال 1384 به شماره 12411 در فهرست آثار ملی ایران ثبت شد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1129

به "بازسازی کامل قلعه فرخ شهر 50 میلیارد ریال احتیاج دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی کامل قلعه فرخ شهر 50 میلیارد ریال احتیاج دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید