مجموعه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بازارچه ستارخان راه اندازی می گردد

به گزارش بهترین مقاله، شهردار منطقه 2 از راه اندازی مجموعه کارآفرینی ویژه زنان سرپرست خانوار جنب بازارچه ستارخان درآینده نزدیک خبرداد.

مجموعه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بازارچه ستارخان راه اندازی می گردد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 2، مهدی صالحی در نشست هم اندیشی بانوان فعال و کارآفرین اجتماعی که با حضورفاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان وخانواده در مجلس شورای اسلامی، سوده نجفی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران و جمعی از زنان فعال اجتماعی برگزار گردید، گفت: باتوجه به جایگاه و نقش بانوان در خانواده به طورحتم هر فعالیتی درزمینه توانمندسازی بانوان، سرمایه گذاری در حوزه خانواده است.

وی در تشریح زیرساخت های منطقه در حوزه زنان گفت: مجموعه شهربانو و مراکز توانمند سازی کوثر از جمله زیرساخت های موجود برای زنان است که ظرفیت های این مجموعه ها، فرصتی را برای توانمند سازی بانوان فراهم نموده است و مدیریت منطقه آمادگی را دارد تا با تمام توان و با استفاده از امکانات موجود این ظرفیت ها را تقویت کند.

صالحی اضافه نمود: در راستای حمایت از بانوان کارآفرین و سرپرست خانوار، مجموعه کارآفرینی در فضایی به مساحت 700 متر در آستانه سال نو جنب بازارچه ستارخان راه اندازی می گردد

شهردار منطقه 2 با بیان اینکه ایمن سازی نقاط بی دفاع شهری یکی از اولویت برنامه های مدیریت شهری منطقه برشمرد و گفت: تجهیز و مناسب سازی بوستان های مادر و کودک از دیگر برنامه های پیش بینی شده در حوزه بانوان است.

فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی در این نشست با اشاره به اینکه لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان با فوریت در دستور کار مجلس است، گفت: در بحث توانمندسازی و حمایت از بانوان، همزمان با قانونگذاری باید برای اینکه قانون عملکرد مطلوبی داشته باشد در پی گفتمان سازی باشیم و بنابراین کوشش داریم تا با تعامل با زنان فعال و تاثیرگذار بتوانیم دراین جهت حرکت کنیم.

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برای جامعه بانوان شهر تهران تشکیل حلقه های میانی در مدیریت تازه به عنوان کنشگران اجتماعی که می توانند حلال مسائل باشند، لازم است.

وی با تاکید براینکه در بحث حمایت از زنان سرپرست خانوار باید در کنار طرح های حمایت اجتماعی در پی ایجاد بستر برای بالندگی این افراد باشیم، اضافه نمود: اقدامات شهرداری تهران در حوزه حمایت از زنان سرپرست خانوار یکی از طرح های پیروز در این بخش است، چون چرخه حمایتی و توانمندسازی را همزمان با هم در نظر گرفته است.

سوده نجفی، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران درادامه این نشست، تقویت کارآفرینی اجتماعی با نقش تسهیل گری شهرداری تهران را از رویکرد های مورد توجه شورای ششم برشمرد و گفت: اعتقاد بر این است که کارآفرینی دو بعد دارد، یکی ایجاد اشتغال و کاهش آسیب های اجتماعی که باعث بالارفتن اندازه آمار ازدواج و کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی می گردد و دیگر از نگاه ایجابی در زمینه اشتغال است.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران مطرح نمود: از جمله وظایف شهرداری تهران تسهیل گری است و کارآفرین اجتماعی مد نظر است.

نجفی ابراز امیدواری کرد که با همکاری بیشتر مجموعه شهری و مجلس شورای اسلامی بتوان به اهداف خود در زمینه حل مسائل و مسائل بانوان نائل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 خرداد 1401 بروزرسانی: 14 خرداد 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2063

به "مجموعه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بازارچه ستارخان راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجموعه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در بازارچه ستارخان راه اندازی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید