قیمت بلیت دیدارهای ایران در جام جهانی 2022 معین شد

به گزارش بهترین مقاله، تهران (پانا) - هواداران ایرانی با هزینه حدود 18 میلیون تومانی می توانند سه بازی تیم ملی در جام جهانی قطر را دیدن نمایند.

قیمت بلیت دیدارهای ایران در جام جهانی 2022 معین شد

به گزارش ورزش سه، مرحله نخست ثبت نام قرعه کشی بلیت های جام جهانی 2022 قطر در حالی به انتها رسید که قرار است 17 اسفند نتایج این قرعه کشی اعلام گردد. در همین حال کمیته برگزاری جام جهانی از قیمت بلیت ها رونمایی نموده تا معین گردد هواداران فوتبال برای دیدنی بازیهای جام جهانی چه هزینه ای را باید متقبل شوند.

* بلیت های جام جهانی در چهار رده عرضه خواهد شد که مربوط به جایگاه دیدنگران داخل ورزشگاه خواهد بود و برترین بلیت مربوط به قسمت جایگاهی است که در مرکز ورزشگاه واقع شده است.

* بلیت درجه چهارم که مقرون به صرفه ترین بلیت به شمار می رود، مخصوص شهروندان کشور میزبان، قطر است که بهای آن بسیار نازل تر از سایر بلیت ها خواهد بود و یک تخفیف ویژه برای قطری ها محسوب می گردد.

* همه بلیت ها با ریال قطر فروخته خواهد شد که حدود 7200 تومان ایران ارزش دارد.

* بلیت بازی افتتاحیه که بین قطر و یکی از تیمهای گروه اول برگزار خواهد شد، در مقرون به صرفه ترین قیمت 200 ریال (1.5 میلیون) خواهد بود که در اختیار ساکنین قطر قرار می گیرد. بلیت درجه سوم 1100 ریال (8 میلیون)، درجه دوم 1600 ریال (11.5 میلیون) و برترین بلیت (16 میلیون) به فروش خواهد رسید. به عبارتی مقرون به صرفه ترین بلیت برای خارجی ها همان هشت میلیونی خواهد بود.

* در بازیهای مرحله گروهی اما با رقم بسیار کمتری می توانید بازی را دیدن کنید. فارغ از بلیت 40 ریالی (300 هزار تومان) که در اختیار شهروندان قطر خواهد بود، با پرداخت یک میلیون و هشتصد هزار تومان تا شش میلیون تومان، می توانید بازیهای مرحله گروهی را دیدن کنید.

* باتوجه به صعود ایران به جام جهانی، در صورتی که برای دیدنی سه بازی تیم ملی علاقه مند باشید، حداقل شش و حداکثر 18 میلیون تومان باید هزینه کنید. در صورت صعود به مرحله حذفی این رقم افزایش خواهد یافت.

* نکته مهم اینکه باتوجه به نزدیکی ورزشگاه ها در قطر، هواداران فوتبال حتی می توانند 4 بازی را در یک روز دیدن نمایند. این شاید باعث گردد تا حتی ملاقاتهای نه چندان مهم نیز با ورزشگاه پر از دیدنگر به انجام برسد.

* بازیهای یک هشتم نهایی که 8 ملاقات خواهد بود نیز بهای مختلفی دارد؛ مقرون به صرفهترین بلیت (مخصوص قطری ها) 500 هزار تومان خواهد بود اما سایر بلیت ها به ترتیب 2.5 میلیون، 5 میلیون و 8 میلیون تومان خواهد بود.

* احتمالا تا همینجا هم متوجه شده اید که کمیته برگزاری جام جهانی قطر چه تخفیف شگفت انگیزی را برای شهروندان این کشور در نظر گرفته اما هنوز به طور رسمی اعلام نشده که چه اندازه بلیت درجه چهارم برای هر بازی در نظر گرفته شده است.

* بلیت یک چهارم نهایی حدود یک و نیم برابر گرانتر خواهد بود. حداقل قیمت برای شهروندان خارجی 5.4 میلیون تومان اعلام شده و حداکثر 11.1 میلیون تومان است.

* نکته جالب اینکه بلیت نیمه نهایی سه برابر گرانتر از بلیت یک هشتم و دو برابر گرانتر از یک چهارم خواهد بود که احتمالا به خاطر حساسیت بالای این ملاقات است؛ حداقل 3.6 میلیون (شهروندان قطر) و حداکثر 25 میلیون تومان.

* بلیت بازی رده بندی هم رده ملاقات یک چهارم نهایی است. معمولا بازیهای رده بندی با استقبال حداقلی روبرو می گردد.

* ملاقات فینال طبیعتا گرانترین بلیت را خواهد داشت اما تخفیف ویژه شهروندان قطر پابرجاست؛ فقط 5 میلیون تومان!

* بلیت فینال در حالی با رقم 750 ریالی در اختیار مردم کشور میزبان قرار خواهد گرفت که سایرین باید 15، 28 یا 42 میلیون تومان هزینه نمایند.

* محاسبه ساده نشان می دهد که اگر یک هوادار فوتبال 8 بازی از مرحله گروهی دیدن کند و همین تعداد بازی را هم از سایر مراحل ببیند، باید چیزی حدود 35 تا 100 میلیون تومان هزینه کند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 خرداد 1401 بروزرسانی: 17 خرداد 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2065

به "قیمت بلیت دیدارهای ایران در جام جهانی 2022 معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت بلیت دیدارهای ایران در جام جهانی 2022 معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید