فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند

به گزارش بهترین مقاله، فیلم های ترسناک مخاطب های پروپاقرصی دارند و انصافاً باید گفت برخی از آن ها به اندازه ای ترسناک هستند که مو به تن تماشاچی سیخ می نمایند. در این بین از آنجایی که می دانیم بیشتر این فیلم های ترسناک، در واقع داستان های خیالی هستند که سینماگران رنگ و لعاب ترس و وحشت به آن اضافه نموده اند گاهی اوقات آن گونه که باید و شاید داستان ترسناک فیلم را باور نمی کنیم و نمی ترسیم.

فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند

در این بین رویداد های ترسناک و دلهره آوری نیز در جهانی واقعی وجود دارد و برخی از فیلم های ترسناک بر اساس این رویداد ها ساخته شده اند. از آنجایی که تماشاچی می داند در حین تماشای این فیلم ها با داستانی واقعی سروکار دارد ترس بیشتری به او منتقل می شود. به همین دلیل نیز فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان های واقعی ساخته شده اند ترسناک تر به نظر می رسند.

خوشبختانه فیلم های ترسناک زیادی بر اساس داستان های واقعی ساخته شده اند و به همین دلیل در ادامه فهرستی از این فیلم های ترسناک را با شما در میان می گذاریم.

احضار (The Conjuring)

اولین فیلم ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده را به فیلمی اختصاص دادیم که در چند سال اخیر سر و صدای زیادی به راه انداخته و به یکی از ترسناک ترین فیلم های هالیوود تبدیل شده است. این فیلم داستان خانواده پِرون (Perron)، را روایت می نماید که در خانه جدیدشان در ایالت رودآیلند با حادثه های ترسناکی روبرو می شوند.

در این فیلم خانواده پرون ها که شامل پدر، مادر و پنج دختر است به خانه ای قدیمی مربوط به دهه 70 میلادی اسباب کشی می نمایند. این خانواده در اولین شب های سکونت خود در منزل جدید با اتفاقات ترسناک و عجیب و غریبی روبرو می شوند که در جهانی طبیعی هیچ پاسخی نمی توان برای آن ها پیدا کرد. اسباب های خانه بی دلیل در هوا معلق و جابجا می شود، در ها خود به خود باز و بسته می شوند و صدا های عجیب و وحشتناکی به گوش اهالی منزل می رسد.

ارواح دست از سر اهالی منزل بر نمی دارند و اهالی منزل توسط ارواح به این طرف و آن طرف کشیده می شوند. این قضیه به اندازه ای بالا می گیرد که ساکنین منزل از دو متخصص روح شناس با نام های اِد و لورین وارِن (Ed and Lorraine Warren)، یاری می گیرند. این افراد متخصص پس از آنالیز های زیاد متوجه می شوند که خانواده پرون ها دروغ نمی گویند و خانه ای که در آن سکونت دارند واقعاً توسط ارواح تسخیر شده است. در بین این ارواح نیز یکی از بقیه شرورتر است و از قرار معلوم روح فردی با نام باث شبا (Bathsheba) بوده که در قرن هجدهم در این منزل جن زده زندگی می نموده است. این روح خبیث ظاهراً توسط شیطان تسخیر شده بود و اولین دخترش را به طرز فجیعی کشته بود.

فیلم احضار نیز دقیقاً از روی همین داستان واقعی ساخته شده و به همین دلیل نیز یکی از ترسناک ترین فیلم های قرن 21 لقب گرفت.

احضار 2

سینما هنر هفتم است، اما با تجارت آمیخته شده و به همین دلیل نیز سینماگران به دنبال موفقیت نسخه های اول یک فیلم، نسخه های دیگر آن را نیز عرضه می نمایند. به همین دلیل نیز موفقیت چشمگیر فیلم احضار ساخت نسخه دوم آن و نسخه های دیگر جانبی این فیلم را به دنبال داشته است.

فیلم احضار 2، داستان واقعی دختری را در لندن روایت می نماید که به تسخیر ارواح شیطانی درآمده است. ماجرا از این قرار است که در آگوست سال 1977، خانواده هاجسون (Hadgson)، رویداد غیرطبیعی و وحشتناک را در خانه شان در لندن تجربه می نمایند. ظاهراً اسباب و اثاثیه خانه آن ها در هوا معلق میشد و لوازم منزل به سمت اهالی منزل پرت میشد. قضیه به همین جا ختم نمی شود و یکی از دختر های خانواده هاجسون توسط روح خبیث فردی با نام بیل ویلکینز (Bill Wilkins)، تسخیر می شود.

از قرار معلوم بیل مدت ها پیش در این خانه زندگی می نموده و بر اثر خونریزی مغزی از جهان رفته بود. خانواده هاجسون مدعی هستند فیلم احضار 2 که از حادثه ترسناکی که برای آن ها رخ داده ساخته شده است، به واقعیت بسیار نزدیک است و حتی نسخه واقعی فایل صوتی تسخیر دختر این خانواده توسط ارواح خبیث نیز موجود است تا دلیل دیگری باشد برای نزدیک به واقعیت بودن فیلم احضار 2.

ناگفته نماند داستان خانواده هاجسون به اندازه ای ترسناک بود که در کنار فیلم احضار 2، تاکنون کتاب ها و مستند های ترسناک دیگری نیز بر اساس آن ساخته شده است.

فیلم های آنابل و آنابل: آفرینش

این فیلم داستان واقعی عروسکی با نام آنابل (Annabelle)، را روایت می نماید که گفته می شود این عروسک در تسخیر ارواح شیطانی است. نسخه واقعی این عروسک در حال حاضر در موزه چیز های غیرطبیعی اد و لورین وارن نگه داری می شود و نسبت به چیزی که در فیلم های آنابل دیدیم بسیار معمولی تر به نظر می رسد، اما این عروسک معمولی را نباید دست کم گرفت چرا که داستان واقعی و ترسناک آن به دهه 70 میلادی باز می شود و در آن موقع یک پرستار، این عروسک را از مادرش هدیه گرفت.

این پرستار پس از گذشت مدتی متوجه شد که عروسک آنابل خودبه خود در قسمت های مختلف خانه حضور پیدا می نماید و پیغام های ترسناکی مانند یاریم کنید را مشاهده می نماید. گفته می شود که یک بار نیز این پرستار متوجه می شود که عروسک در حال خونریزی بوده است. اد و لورین وارن به عنوان متخصصین امور فوق طبیعی وارد این قضیه می شوند و دست آخر معین می شود که ارواح خبیثه عروسک را تسخیر ننموده بودند، اما کنترل این عروسک را در دست دارند و به همین دلیل نیز اد و لورین وارن ترجیح می دهند عروسک آنابل را به موزه خودشان که پر از چیز های عجیب و غریب و وحشتناک است انتقال دهند.

در حال حاضر از داستان این عروسک وحشتناک، دو فیلم با نام های آنابل و آنابل: آفرینش ساخته شده است.

وحشت در آمیتی ویل

این فیلم داستان واقعی قتل های خانواده دِفو (DeFeo)، را روایت می نماید که از قرار معلوم در خانه ای شیطان زده زندگی می کردند. داستان از آنجا آغاز می شود که در تاریخ 13 نوامبر سال 1974، راس ساعت 3:15 دقیقه بامداد، پسر کوچک خانواده، اسلحه شات گان پدر را سرقت می نماید و با این اسلحه جان تمام اعضای خانواده را در خانه شان در آمیتی ویل واقع در ایالت نیویورک می گیرد. این پسر مدعی می شود صدای وحشتناکی از داخل خانه او را به انجام این قتل های خونین وادار نموده بود.

این پسر بابت جرم سنگینی که انجام داده بود به مدت 25 سال روانه زندان می شود و اهالی محله آمیتی ویل با خیال راحت دوباره به زندگی های خودشان مشغول می شوند، غافل از اینکه شیطان هنوز این خانه جن زده را ترک ننموده بود. در نهایت نیز یک سال پس از حادثه آمیتی ویل، خانواده لاتز (Lutz)، به این خانه ترسناک اسباب کشی می نمایند و دوباره با رویداد های ترسناک روبرو می شوند.

مدتی بعد نیز جورج، به عنوان مسن ترین فرد خانواده لاتز دقیقاً سر ساعت 3:15 دقیقه بامداد با صدای شلیک اسلحه از خواب بیدار می شود، او پس از گشت و گذار در خانه متوجه می شود که خبری از کشت و کشتار نیست و این صدا ها را در ذهنش شنیده است. قضیه شنیدن صدای شلیک اسلحه راس ساعت 3:15 بامداد بار ها برای جورج تکرار می شود.

از طرف دیگر میسی، دختر این خانواده نیز دوستی خیالی با نام جودی پیدا میکند که نام این دوست خیالی، دقیقاً نام یکی از دختران خانواده دفو بود که با شلیک شات گان کشته شد. خانواده لاتز تنها 28 روز در این خانه وحشتناک زندگی می نمایند و به دنبال اتفاق هایی که گفتیم فرار را برقرار ترجیح می دهند تا خانه آمیتی ویل برای همواره به عنوان خانه ای جن زده شناخته شود و فیلم وحشت در آمیتی ویل (The Amityville Horror) نیز یکی از جذاب ترین فیلم های ترسناک بر اساس واقعیت باشد.

جن زدگی در کنتیکت

فیلم جن زدگی در کنتیکت (The Haunting in Connecticut) داستان واقعی خانواده ای را روایت می نماید که به خانه ای جدید می روند که ظاهراً این خانه قبلاً مرکز کفن و دفن بوده و ارواح آنرا تسخیر نموده اند.

پسر خانواده اسنِِکِدرز (Snedekers) دچار سرطان می شود و اهالی خانواده تصمیم می گیرند برای راحت تر شدن فرآیند درمان پسرشان در بیمارستان کنتیکت به خانه ای نزدیک این بیمارستان نقل مکان نمایند. این اتفاق در دهه 80 میلادی رخ می دهد و پس از مدتی سکونت در این منزل، شصت شان باخبر می شود که در خانه ای زندگی می کردند که در گذشته مرکز کفن و دفن بوده است.

مادر خانواده اسکندرز مدعی می شود که پسرش رفتار های عجیبی پیدا می نماید و از هر چیز معمولی و پیش پاافتاده ای به شدت عصبانی می شود. مدتی بعد نیز پسر این خانواده شبح مردی را می بیند که به این پسر دستور حمله به دیگران را می دهد. اطلاعات زیادی در مورد آسیب هایی که این شبح به خانواده وارد می نماید در دسترس نیست، اما در نهایت خانواده اسکندرز برای جن گیری پسرشان دست به دامان کشیش می شوند.

تمامی این روایت ها در فیلم جن زدگی در کنتیکت با جذاب ترین حالت ممکن بازگو می شود و با فیلمی طرف هستیم که وحشت و دلهره، یک لحظه مخاطب را به حال خودش وا نمی گذارد. جالب است بدانید خانواده اسکندرز برای یاری به پسرشان از اد و لوین وارن به عنوان کارشناسان حرفه ای نیز یاری می گیرد.

ورونیکا

این فیلم درخصوص دختر اسپانیایی نوجوانی است که با استفاده از تخته احضار ارواح ویجا به فکر احضار روح می افتد و دردسر های زیادی درست می نماید. ماجرای فیلم ورونیکا (Veronica) از آنجایی آغاز می شود که در سال 1992، دختری با نام استفانی گوتیرز (Estefania Gutierrez)، هوس احضار روح در دبیرستان به سرش می زند. چند ماه بعد نیز این دختر در بیمارستان از جهان می رود.

از قرار معلوم این دختر نوجوان قبل از مرگ دچار صرع شده بود و اشباح ترسناکی را می دید. قضیه به همین جا ختم نشد و نزدیک به یک سال پس از مرگ این دختر نوجوان، خانواده او با پلیس تماس می گیرند و مدعی می شوند که اتفاقات فوق طبیعی در منزل آن ها رخ می دهد. مامورین پلیس به منزل اعزام می شوند و در ابتدا حرف های این خانواده را باور نمی نمایند تا اینکه در نهایت صدا های ترسناکی می شوند و به همین دلیل نیز مقام های قضایی، خانه ای که استفانی گوتیرز در آن زندگی می کرد را خانه ای مرموز و ترسناک اعلام می نمایند.

غریبه ها

فیلم غریبه ها (Strangers)، نگاهی ترسناک به ذهن هیولا هایی دارد که از جرم و جنایت ابایی ندارند. این فیلم را برایان برتینو (Bryan Bertino)، کارگردانی نموده و مدعی است داستان آن را از حادثه ای ترسناک که برای او در کودکی رخ داده، الهام گرفته است. از قرار معلوم زمانی که برایان برتینو در کودکی در خانه ای زندگی می کرد و زندگی خوبی داشت تا اینکه شبی از شب ها که پدر و مادرش خانه نبودند، زنگ در به صدا در می آید و خواهر کوچکتر برایان در را باز میکند.

جلوی در چند نفر غربیه که در آن محله زندگی نمی کردند قرار داشتند و وارد خانه می شوند و ترس و وحشت را بر سر برایان آوار می نمایند. ظاهراً برایان از این ماجرا جان سالم به در می برد و در بزرگسالی روایتی ترسناک از حادثه ای که برایش رخ داده بود را به تصویر می کشد. این روایت به یکی از فیلم های عجیب و ترسناک تاریخ سینما تبدیل می شود که حتی پوستر این فیلم نیز ترس را به زیر پوست مخاطب روانه می نماید.

جن گیر

حتی اگر اهل فیلم های ترسناک هم نباشید باز هم مطمئن هستیم نام فیلم جن گیر، (The Exorcist)، را شنیده باشد و چه بسا که این فیلم را دیده اید. این فیلم داستان واقعی دختری 14 ساله را با نام رولند دُو (Roland Doe)، را روایت می نماید که در سال 1949 رفتار عجیب و غریبی از خودش نشان می دهد. خانواده او مدعی می شوند که لوازم منزل بی دلیل به هوا پرت می شوند و بدن دُو نیز بی دلیل زخم های سختی بر می دارد. در این خانه صدا های ترسناکی نیز شنیده می شود.

پزشکان از دلیل زخم های بدن این دختر و رفتار عجیبی که دارد چیزی سر در نمی آورند و در نتیجه دست به دامان کلیسا می شوند و پدر ریموند بیشاپ (Raymond Bishop)، برای جن گیری این دختر اقدام می نماید. این پدر روحانی در یاداشت هایش نوشته بود که نیمه شب می خواست به رولند دُو آب مقدس بدهد، اما شیطان اجازه این کار را نمی داد و بدن دختر به طرز وحشتناکی زخمی شد و شیطان عبارت سلام (Hello)، را روی پا ها و سینه این پدر مقدس حک کرد.

پس از چندین بار جن گیری، شیطان از بدن این دختر خارج می شود، اما از آن موقع به بعد رولند دُو هرگز در مورد اتفاقی که اجرا شده بود با رسانه ها صحبت نمی نماید.

جن گیری امیلی رز

این فیلم نیز داستان واقعی دختری است که توسط شیطان تخسیر شده بود، این دختر آنه لیز میشل (Anneliese Michel) نام داشت و زمانی که تازه 17 ساله شده بود حضور شیطان را در جسمش حس کرد. آنه لیز میشل برای درمان به پزشک مراجعه کرد و دکتر ها تشخیص دادند که او دچار صرع شده است، در نتیجه برای درمان وی دارو تجویز کردند.

اما این دارو ها دوای درد آنه لیز میشل نبود و در کنار اینکه گاه و بیگاه دچار صرع می شد، مدعی بود تصاویر وحشتناکی را نیز در ذهن اش مشاهده می نماید و ندایی در گوش او دائم فریاد می زند که گناهکار است. آنه لیز میشل در پی این عوارض دچار افسردگی می شود و به کلیسا رو می آورد.

گفته می شود او برای طلب مغرفت، روزی 600 بار سجده می کرد و همین سجده ها باعث شد تا درنهایت دچار شکستگی زانو بشود. آنه لیز میشل این شرایط سخت را تحمل کرد تا به سن 23 سالگی رسید و در آن موقع دیگر دارویی نبود که مصرف ننموده باشد. این دختر بیچاره در عرض مدت 10 ماه، حدود 67 بار مورد جن گیری نهاده شده شده بود و در نهایت نیز دست از خورد و خوراک برداشت و در سال 1976 از جهان رفت.

ناگفته نماند پدر و مادر آنه لیز میشل و کشیش هایی که با او در ارتباط بودند پس از مرگ این دختر به دلیل کوتاهی در رسیدگی به وی متهم شناخته شدند و کار پرونده آنه لیز میشل به نبش قبر کشید، اما در نهایت کسی مجرم شناخته نشد. در سال 2013 خانه آنه لیز میشکل دچار آتش سوزی شد و بسیاری از افرادی که از این داستان وحشتناک باخبر بودند این آتش سوزی را به ارواح خبیث ربط دادند.

کشتار با اره برقی در تگزاس

در این قسمت نیز به یکی از مشهورترین فیلم های ترسناک رسیدیم که داستان آن به اندازه ای دلخراش است که کسی باور نمی نماید از روی داستان واقعی ساخته شده باشد. کشتار با اره برقی در تگزاس ماجرای چند جوان مسافر را به تصویر می کشد که در سر راه به خانواده ای آدم خوار بر می خورند.

شخصیت منفی اصلی فیلم کشتار با اره برقی در تگزاس با نام صورت چرمی شناخته می شود و این شخصیت بر اساس قاتل واقعی با نام اد گین (Ed Gein)، ساخته شده است. گین در اوایل دهه 1900 میلادی در ویسکانسین به دنیا آمد و با تربیتی وابسته به مادرش بزرگ می شود. از قضای روزگار مادر او از جهان می رود و همین قضیه شکست شخصیتی گین را به دنبال داشت.

این قاتل بی رحم که به قصاب پلین فیلد (the Butcher of Plainfield) نیز معروف شده بود، چندین قتل فجیع انجام می دهد و مزار دختران و زنان تازه دفن شده را نقش قبر می کرد. او با استفاده از اعضای بدن زن های مرده، برای خودش لباس درست نموده بود تا از این طریق وانمود کند که به جای مادراش نهاده شده است. حتی لامپ ها و کاسه های خانه این قاتل نیز از اعضای بدن انسان شناخته شده بود و کندن پوست صورت مقتولین و درست کردن ماسک از آن ها باعث شده بود تا به وی لقب صورت چرمی بدهند.

ارواح خبیثه

داستان فیلم ارواح خبیثه، (Poltergeist)، قسمتی وحشتناک از زندگی خانواده ای را روایت می نماید که خانه ای جن زده خریداری نموده اند، از قرار روزگار این خانه بالای تپه ای نهاده شده است که قبلاً گورستان بومی های آمریکایی بوده است. فیلمنامه این فیلم بر اساس داستان واقعی خانواده هرمان از لانگ آیلند نیویورک نوشته شده و این خانواده مدعی بود خانه آن ها توسط ارواح خبیثه کنترل می شد و این ارواح شب ها بالای خانه پرواز می کردند.

خانواده هرمان در نهایت از این خانه جن زده فرار می نمایند، اما داستان تسخیر این خانه همچنان بابرجا می ماند و دستمایه ساخت فیلم ارواح خبیثه می شود.

هنگامی که غریبه ای تماس می گیرد

داستان واقعی پرستار بچه ای که از جانب یک تما س گیرنده ناشناس ترسانده می شود خمیرمایه اصلی فیلم هنگامی که غربیه ای تماس می گیرد (When a Stranger Calls) را تشکیل می دهد.

این فیلم بر اساس ماجرای واقعی قتل جانت کریسمن، (Janett Christman)، پرستار بچه 13 ساله ای ساخته شده که در سال 1950 به قتل می رسد و راز قتل او برای همواره نامعین باقی می ماند. کریسمن در زمان حیات خود و وقتی که 13 سال داشت از بچه 3 ساله ای با نام گِرگ روماک (Greg Romack)، نگهداری می کرد. همه چیز به خوبی پیش می رفت تا اینکه یک شب این دختربچه با پلیس تماس می گیرد و درخواست یاری می نماید.

این تماس به اندازه ای کوتاه بود که پلیس نمی تواند آدرس دخترک را ردیابی کند، در نتیجه وقتی آقا و خانم روماک به منزل باز می شود با بدن بی جان کریسمن روبرو می شوند که غرق در خون است. ظاهراً فردی پس از تجاوز به این دختر، او را با سیم برق خفه می نماید. پلیس تحقیقات گسترده ای را در مورد مرگ این دختر انجام می دهد، اما این تحقیقات نتیجه ای ندارد و نیرو های پلیس بدون اینکه متهمی را دستگیر نمایند مدعی می شوند قاتل فردی بوده که به وضعیت خانه روماک ها آشنایی کامل داشته و با علم به اینکه این دختر در این خانه تنها است، پس از رفتار ناشایست، او را به قتل رسانده است.

شباهت کامل

فیلم شباهت کامل (Dead Ringers)، محصول سال 1988 است و ماجرای مرگ مرموز دو برادر دوقلوی عجیب و غریب را روایت می نماید. دوقلو های مارکوس در این فیلم به لحاظ ژنتیکی، زندگی و حتی مرگ به یکدیگر شباهت کامل دارند و به همین دلیل نیز این فیلم شباهت کامل نامگذاری شده است.

استوارت و سیریل مارکوس، دو دوقلوی مرد 45 ساله بودند که اعتیاد شدیدی به دارو های مسکن و خواب آور داشتند و از قرار معلوم همین اعتیاد کار دست آن ها می دهد. ظاهراً این دو برادر دوقلو بر اثر مصرف بیش از حد دارو های مسکن از جهان می روند، اما بعد ها سرنخ هایی نیز از کوشش این برادر ها برای ترک دارو های اعتیادآور پیدا شد. این داستان ترسناک روایت های مختلفی دارد و گفته می شود سیریل چندین روز بیشتر از برادر دوقلوی دیگرش زندگی می نماید و در نهایت دست به خودکشی می زند.

آرواره ها

آرواره ها (Jaws)، فیلم بسیار شناخته شده ای در جهانی فیلم های ترسناک و دلهره آور است و استیون اسپیلبرگ، کارگردان پرآوازه سینما در این فیلم داستان حمله کوسه ای وحشتناک را به تصویر کشیده است. این فیلم تا سال 1977 پرفروش ترین فیلم جهان بود و در فهرست 250 فیلم برتر جهان در پایگاه آی. ام. دی بی نهاده شده است.

داستان حمله کوسه سفید و بزرگی که در این فیلم به کسی رحم نمی نماید از کوسه بزرگی که در سال 1916 برای اولین بار در سواحل نیوجرسی مشاهده شد و به شناگران حمله کرد الهام گرفته شده است. ماجرای اولین حمله این کوسه بزرگ به سال 1916 باز می شود که در آن موقع یک کوسه سفید بسیار بزرگ به جوان 25 ساله ای با نام چارلز ونسانت (Charles Vansant)، حمله کرد و این جوان از شدت خونریزی جان باخت. هنوز 5 روز از این واقعه دلخراش نگذشته بود که یک جوان دیگر مورد حمله کوسه ای سفید و بزرگ نهاده شد و کشته شد. مدتی بعد نیز همان کوسه به یک مرد و پسربچه حمله کرد و هر دوتای آن ها را کشت. 30 دقیقه بعد از این حمله مرگبار نیز کوسه سفید به شناگر دیگه ای حمله کرد که این شناگر خوشبختانه توانست از چنگ این کوسه فرار کند.

این موارد باعث شد تا جورج برِگز (George Burgess)، زیست شناس معروف حمله این کوسه سفید بزرگ را منحصر به فردترین حمله کوسه به انسان در طول تاریخ قلمداد کند. از این واقعه مرگبار کتابی با نام آرواره ها نوشته پیتر بنچلی (Peter Benchley)، نوشته شد و استیون اسپیلبرگ این کتاب را به یکی از بهترین فیلم های سینمای وحشت جهان تبدیل کرد.

دختر همسایه

فیلم های زیادی با نام دختر همسایه ساخته شده، اما فیلم دختر همسایه ای که از آن صحبت می کنیم محصول سال 2007 است و داستان واقعی پسری را روایت می نماید که برای نجات دختر همسایه اش از دست خانواده ای که اعضای آن بیمار روانی هستند کوشش می نماید. این فیلم از روی یکی از فجیع ترین جنایت های ایالت ایندیانا اقتباس شده و به قتل وحشتناک دختری با نام سیلویا لایکنز (Sylvia Likens)، می پردازد. سیلویا 16 سال بیشتر نداشت که جنازه اش در زیرزمین خانه ای که در آن به صورت موقت زندگی می کرد پیدا شد.

پدر و مادر واقعی سیلویا او و خواهرش را به صورت موقتی در خانه زنی با نام بانیسفسکی (Baniszewski)، قرار می دهند و سه ماه بعد در تاریخ 26 اکتبر سال 1965 جنازه سیلویا در حالی که از سوتغذیه و زخم های زیاد جان داده بود پیدا می شود. از قرار معلوم این زن به همراه فرزندان خودش و بچه های همسا یه ها، سیلویا را شکنجه می دهد و جان او را می گیرد.

با کوشش مامورین پلیس، بانیسفکسی گرفتار چنگال قانون می شود و 20 سال از عمر خود را در زندان سپری می نماید تا اینکه در نهایت عفو می گیرد و آزاد می شود. سه فرزند بانیسفکسی نیز که در شکنجه و مرگ سیلویا دست داشتند بین 2 تا 7 سال به زندان محکوم می شوند.

تسخیر

این فیلم داستان واقعی خانواده ای است که توسط روحی شیطانی شکنجه میشوند. این روح در جعبه ای با نام دیبوک (Dibbuk box)، حضور دارد. برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند بدانند دیبوک چیست باید بگوییم گفته می شود که دیبوک روحی شیطانی و خبیث است که از جهنم گریخته و در این جعبه نگهداری می شود.

ماجرا واقعی داستان فیلم تسخیر (The Possession)، از این قرار است که فردی با نام جیمز هاکستون (James Haxton)، جعبه واقعی دبیوک را در وب سایت ایبِی (Ebay)، حراج می نماید و مدعی می شود بعد از خریداری این جعبه، اتفاقات ترسناک و مهیبی برای او افتاده است. او مدعی می شود که این جعبه را برای تولد مادرش خریداری نموده بود و از قرار روزگار دقیقاً پس از خرید این جعبه و زمانی که آن را به مادرش هدیه می دهد، پیرزن بیچاره سکته می نماید.

این جعبه کابوس های وحشتناکی را برای مالک آن به دنبال داشت و در کنار جیمز هاکستون، خواهر، برادر و همسر برادرش نیز دچار کابوس های ترسناکی می شوند که تمام این کابوس ها نیز به یکدیگر شباهت کامل داشت. جفری دین مورگان (Jeffrey Dean Morgan)، هنرپیشه معروف سریال مردگان متحرک نیز در این فیلم حضور دارد و از این لحاظ فیلم تسخیر برای علاقه مندان این هنرپیشه خالی از لطف نخواهد بود.

تشریفات مذهبی

فیلم تشریفات مذهبی (The Rite)، براساس داستان واقعی کشیشی با نام پدر گری توماس (Gary Thomas)، روایت می شود و جن گیری هایی که با آن ها سر و کار داشته را به تصویر می کشد.

جن گیری کار ساده ای نیست و به رغم اینکه واتیکان کشیش های بسیار زیادی در سرتاسر جهان دارد، اما تنها 14 کشیش رسما از جانب واتیکان اجازه دارند تا در آمریکا جن گیری نمایند. پدر گری توماس مدعی تاکنون توانسته 5 نفر را جن گیری کند و روزانه درخواست های زیادی برای جن گیری دریافت می نماید.

همان گونه که اشاره کردیم جن گیری کار ساده ای نیست و پدر توماس به مدت 3 ماه در رم آموزش جن گیری می دید. او این دوره آموزشی را در سال 2005 به انتها رساند و پس از وارد شدن به جهانی جن گیر ها مدعی شد چیز هایی دیده است که قبل از جن گیر شدن هرگز در تمام عمرش مشاهده ننموده بود. در فیلم تشریفات مذهبی آنتونی هاپکینز، هنرپیشه افسانه ای سینما نقش پدر توماس را بر عهده دارد و بازی بی نقص او به باورپذیرتر بودن این فیلم یاری زیادی نموده است.

برکه گرگ

فیلم برکه گرگ (Wolf Creek) داستان رویارویی سه مسافر با قاتلی دیوانه و روانی است. داستان واقعی و ترسناک این فیلم از رویدادی دلخراش و واقعی در دهه 90 میلادی اقتباس شده است و از قرار معلوم در آن موقع در منطقه ای به نام برکه گرگ در استرالیا قتل های دلخراشی صورت می گیرد. این قتل ها را فردی با نام ایوان میلات انجام (Ivan Milat) داده بود و به دلیل قتل و شکنجه مسافرها، به قاتل مسافر های گذری (the Backpacker Killer) معروف شده بود.

میلات پس از دستگیری، ادعای بیگناهی می نماید، اما از آنجایی که شواهد بر علیه او بودند، به شکنجه و کشتن دست کم 7 نفر محکوم می شود. در این بین برخی از اهالی این منطقه نیز بر این باور بودند که میلات قتل های بیشتری انجام داده و جان انسان های بی گناه زیادی را گرفته است.

زنده زنده خورده شده

این فیلم به روایت داستان واقعی هتل داری ثروتمند و اهل تگزاس می پردازد که جنون آزار و اذیت انسان ها را دارد و آن ها را زنده زنده خوراک تمساحش می نماید. قضیه فیلم زند ه زنده خورده شده (Eaten Alive) از این قرار است که فردی با نام جو بال (Joe Ball)، در اوایل سال های 1900 میلادی هتلی در تگزاس داشت و در این هتل چندین تمساح نگهداری می کرد. او که ظاهراً مرد خانم بازی بود و با چندین تن از پیش خدمت های این هتل نیز رابطه داشت از لحاظ روانی نیز دچار مشکل بود و علاقه زیادی به آزار و اذیت و شکنجه افراد نشان می داد.

در این بین گزارش می شود که 3 نفر از پیش خدمت های هتل ناپدید شده اند و پس از تحقیقات گسترده کاشف به عمل می آید که جو بال دو نفر از این پیش خدمت ها را به قتل رسانده بود و از آنجایی که جنازه ای پیدا نشد بسیاری به این فکر افتادند که پیش خدمت های بیچاره را زنده زنده خوراک تمساح نموده است. در نهایت وقتی پلیس برای دستگیری جو بال به هتل مراجعه می نماید، این قاتل خبیث که تحمل رویارویی با قانون را نداشت با شلیک گلوله به قلبش، خودکشی می نماید.

آب های آزاد

فیلم آب های آزاد (Open Water) داستان واقعی و وحشتناک یک زوج را روایت می نماید که در به دنبال گم کشتی شان، مجبور می شوند در وسط اقیانوس برای ادامه حیات کوشش نمایند. تام و الین لانجرگان (Tom and Eileen Longergan) نام این زوج بدشانس است، آن ها شناگران و غواصان ماهری بودند که برای غواصی به دیواره بزرگ مرجانی واقع در استرالیا در سال 1998 عزیمت می نمایند و کشتی که آن ها را به این منطقه برده بود به ناگاه آن ها را تنها در میان اقیانوس رها می نماید و هرگز خبری از این زوج غواص پیدا نمی شود.

حتی شرکت غواصی که با آن ها همکاری داشت نیز تا 2 روز بعد از ناپدید شدن آنها، از اینکه این غواص ها گم شده اند باخبر نمی شود تا اینکه در نهایت با پیدا شدن پاسپورت و لوازم شخصی آنها، معین می شود که این زوج در حین غواصی ناپدید شده اند. چندین ماه از این حادثه دلخراش می گذرد تا اینکه در نهایت لوازم غواصی تام در فاصله ای بسیار دورتر از جایی که ناپدید شده بودند پیدا می شود.

تام در میان لوازم غواصی خود یاداشتی با این مضمون گذاشته بود که فردی با نام ام. وی اَتور اج (M.V. Outer Edge)، ما را در دریا رها نموده است. او در این یادداشت درخواست یاری نموده بود. بعد ها لوازم غواصی الین نیز در ساحل پیدا می شود و در این لوازم هیچ خبری از حمله کوسه یا درگیری و خشونت مشاهده نشده بود. به این ترتیب به رغم اینکه مردن این زوج غواص کاملاً مسلم بود، راز کشته شدن آن ها هرگز برملا نشد و جنازه هایشان نیز هرگز پیدا نشد.

کابوس در خیابان الم

در این قسمت به یکی از آثار کلاسیک و جذاب سینمای وحشت رسیدیم که نسخه های مختلفی از آن منتشر شده است، نسخه اصلی فیلم کابوس در خیابان الم (A Nightmare On Elm Street) به سال 1984 باز می شود و در سال 2010 نیز نسخه جدیدی از این فیلم بازسازی شد. این فیلم داستان قاتلی با نام فردریک چارلز کروگر است و ایده ساخت آن از مقاله ای که در لس آنجلس تایمز چاپ شده اقتباس گشت

قضیه از این قرار است که فِردی کروگر (Freddy Krueger) چند کودک بی گناه را به قتل می رساند، ظاهراً او دستکشی به دست داشت که در نوک انگشتان این دستکش تیغ اصلاح کار گذاشته بود و با همین دستکش جان انسان ها را می گرفت. کروگر پس از این قتل ها دستگیر می شود و قاضی به دلایل نامعینی او را موقتاً آزاد می نماید، اما والدینی که در خیابان الم زندگی می کردند از ترس اینکه کروگر دوباره فکر کشتن بچه ها به سرش بزند او را زنده زنده می سوزانند.

فِردی از جهان می رود، اما روح او در کابوس های شبانه به سراغ مقتولانش می آید و یکی پس از دیگری آن ها را می کشد. همان گونه که کاملاً پیداست این داستان با واقعیت سازگار نیست، اما ظاهراً واقعاً کودکی در خواب، رؤیای فِردی را با دستکش های ترسناک و مخصوص اش در حالی که صورت و بدنش کاملاً سوخته می بیند و پس از بیدار شدن از خواب به اندازه ای ترسیده بود که تصمیم می گیرد تاجایی که می تواند بیدار باشد. در نهایت این کودک نمی تواند به خوب آلودگی اش غلبه کند و خوابش می برد. مدتی بعد نیز پدر و مادرش صدای جیغ و فریاد می شوند و پس از رسیدن به تخت خواب پسرشان متوجه می شوند که او در خواب از ترس جان خودش را از دست داده بود.

در این قسمت به انتها فهرست جذاب ترین فیلم های ترسناکی رسیدیم که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند. پیشنهاد می کنیم اگر شما هم اهل فیلم های ترسناک هستید و فیلم های وحشتناکی را می شناسید که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند و در این فهرست به آن ها اشاره نکردیم، نام و توضیحات این فیلم ها را با ما و سایر خواننده ها در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع: insider

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 28 دی 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 196

به "فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند" امتیاز دهید

160 کاربر به "فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند" امتیاز داده اند | 4.7 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم های ترسناکی که بر اساس داستان واقعی ساخته شده اند"

2 دیدگاه

queen 15 مرداد 1399

من همه فیلم های این لیست رو دیدم ولی عاشق اون فیلم هاییم که از روی پرنده های خانوم و اقای وارن درست شده اونا عالین

پاسخ به queen

کیمیا 21 اسفند 1400

دقیقا منم...
کاش بازم بسازن

پاسخ به کیمیا
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید