فعالیت بیش از 57 کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی

به گزارش بهترین مقاله، به گفته فرزین حق پرست مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بیش از 57 کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی در حال فعالیت هستند.

فعالیت بیش از 57 کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی

حق پرست ظهر شنبه در جمع خبرنگاران گفت:

این اداره کل به وظایف خود واقف است و حرکت و کوشش مستمر و پیوسته در راستای حفظ و احیا هویت تاریخی جزء وظایف ذاتی میراث فرهنگی است و خوشبختانه این مهم به شکل جدی دنبال می گردد بطوری که با وجود تمامی محدودیت های اقتصادی بیش از 57 کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی در حال فعالیت هستند.

وی در تشریح عملکرد این اداره کل در حوزه میراث فرهنگی گفت:

در طول دو سال گذشته پنج مسجد شیخ طبق میانه، دال ذال تبریز، مسجد جامع تسوج، مسجد مهرآباد بناب و 63 ستون بازار تبریز مرمت و مورد بهره برداری قرار گرفته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی توسعه محوطه موزه قاجار، مرمت و تغییر کاربری خانه نعمت زاده به هتل بوتیک، مطالعات مرمتی پل دختر میانه و بقعه شیخ شهاب الدین اهری را از دیگر فعالیت های معاونت میراث فرهنگی عنوان نمود.

وی در ادامه با بیان اینکه موزه باستان شناسی میانه نیز به بهر برداری رسیده و موزه های منطقه ای، فرش تبریز، صنایع دستی و صدا در مراحل احداث، تجهیز و مطالعات محتوایی قرار دارند، اضافه کرد:

از آغاز کار دولت یازدهم تا به امروز سه اثر طبیعی، دو اثر معنوی و هشت اثر تاریخی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده اند.

حق پرست با تاکید بر اینکه همه مدیران دولتی در راستا رشد و توسعه استان همفکر و همدل هستند، گفت:

خروجی مثبت همکاری و تعامل نزدیک این اداره کل و شهرداری تبریز با وجود بعضی اختلاف سلیقه ها از دیر باز در این شهر کاملا مشهود بوده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به گستردگی حوزه فعالیت این اداره کل گفت:

کوشش می کنیم تا اعتبارات و فعالیت ها در تمام استان به شکل یکپارچه و یکسان توزیع گردد و با وجود تمام مسائل و چالش ها به کوشش خود در دفاع از داشته های فرهنگی و تاریخی این بخش از خاک ایران اسلامی می پردازد و فارغ از جریان سازی های معمول در آستانه انتخابات متعهدانه و به دور از هیاهو نسبت به وظایف ذاتی خود حرکت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

منبع: کجارو
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 765

به "فعالیت بیش از 57 کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعالیت بیش از 57 کارگاه مرمتی در آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید