صداوسیما از توقیف فیلم برادران لیلا اطلاع داد

به گزارش بهترین مقاله، روزنامه جام جم متعلق به صداوسیما با انتشار گزارشی مدعی شد که فیلم برادران لیلا ساخته سعید روستایی بایگانی می گردد.

صداوسیما از توقیف فیلم برادران لیلا اطلاع داد

این روزنامه از قول یکی از مقامات ارشد سازمان سینمایی که نخواست نامش در گزارش ذکر گردد، آورده است: سطح کیفی آثار علتی بر تخطی آن ها از قانون نیست، چرا که قانون فقط مشمول حال فیلم هایی با درجه کیفی پایین نیست. در سینمای هر کشوری، چارچوب و قوانینی تعریف شده که عدول از آن با هر توجیهی اعم از محدودیت زمانی برای ارائه فیلم به جشنواره های جهانی و... شایسته نیست. کمااین که محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی چندین هفته پیش به صراحت اعلام نموده بودند حضور فیلم ها در جشنواره های خارجی مستلزم اخذ پروانه نمایش و رعایت آیین نامه های قانونی و دستورالعمل های اجرایی است و فیلم برادران لیلا هم فرصت کافی برای طی کردن رویه های قانونی در داخل کشور را داشت.

سازمان سینمایی موظف به جلوگیری از بی قانونی

او در پاسخ به تاریخ اکران عمومی برادران لیلا در ایران شرح داد: تاریخ اکران فیلم را شورای صنفی نمایش معین می نماید نه تهیه کننده و پخش کننده. اگر قرار است آقای ساداتیان معین کند که مثلا فیلمش را به اکران عمومی در مردادماه برساند که دیگر شورای صنفی نمایش در این بین چه کاره است؟ مبنا و هدف تشکیل این شورا در سینمای ایران چیست؟

این مقام ارشد در سازمان سینمایی با تاکید بر این که تا این لحظه هیچ کدام از اعضای شورای پروانه نمایش برادران لیلا را ندیده اند، توضیح داد: سازمان سینمایی و تمامی نهاد ها و اشخاص ذی ربط آن هیچ گونه عداوتی با هیچ جشنواره خارجی ندارند و با مساعدت نسبت به هر فیلمی که قانونی متقاضی حضور در انواع و اقسام جشنواره های بین المللی باشد، برخورد می نماید.

وی ادامه داد: فیلم برادران لیلا هم اگر طبق قانون و پیش از حضور در جشنواره کن نسبت به دریافت پروانه نمایش اقدام می کرد، الان با هیچ مسئله ای روبرو نبود، اما بدون دریافت مجوز از شورای پروانه نمایش به جشنواره کن ورود نموده و دیگر بعید است اعضای شورای پروانه نمایش مجاب به تماشای این فیلم شوند. حق هم دارند، اعتراض شان به این است که به چه علت الان باید فیلمی که دور جهان را چرخیده، ببینیم. ما در سازمان سینمایی موظف هستیم از بی قانونی و تکرار آن جلوگیری کنیم. اگر غیر از این رفتار کنیم جای تعجب دارد!

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2094

به "صداوسیما از توقیف فیلم برادران لیلا اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صداوسیما از توقیف فیلم برادران لیلا اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید