سیاست مرکز ملی فضای مجازی درباره ارز دیجیتال

به گزارش بهترین مقاله، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه فضای مجازی، ابوالفضل روحانی گفت: رمزارزها به طور کلی و با مدیریت شرایطی می توانند ابزاری برای دور زدن تحریم در بعضی از معاملات باشند اما باید رویکرد ویژه ای برای برخورد با این موضوع برای آن تعریف گردد.

سیاست مرکز ملی فضای مجازی درباره ارز دیجیتال

وی گفت: مرکز ملی فضای مجازی استفاده از رمزارزها با منشأ خارجی نظیر بیت کوین را ترویج نمی کند زیرا نه تنها متولی آن معین نبوده بلکه سرمایه گذاران آن هم معین نیستند.

روحانی ادامه داد: نوسانات عجیب قیمت بیت کوین و تلاطم قیمتی آن در بازارهای جهانی جای پرسش دارد. بر این اساس سیاست مرکز ملی فضای مجازی این است که تشویقی در این حوزه نداشته باشیم اما در جمهوری اسلامی به ویژه بانک مرکزی، با توجه به این که رمزارزها می تواند ابزار مناسبی برای دور زدن تحریم ها برای بعضی از معاملات باشد باید رویکرد ویژه ای برای آن تعریف گردد.

معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به موضوع بلاکچین و رمزارزها گفت: پژوهشگاه فضای مجازی نسبت به آسیب پذیری و ریشه استفاده از رمزارزها اقدام نموده اما از آن جا که هنوز بحث رمز ارزها در میان همه مردم، ساری و جاری نشده و موضوعی فراگیر نیست و در سطح نخبگان و افراد خاص به جای مانده، باید با توجه به شرایط و برنامه ریزی اجرا شده با هدف مطلع سازی این موضوع، نسبت به شفاف سازی موضوع رمزارزها اقدام و رویکرد جمهوری اسلامی را نسبت به این موضوع تبیین کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 تیر 1400 بروزرسانی: 27 تیر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1726

به "سیاست مرکز ملی فضای مجازی درباره ارز دیجیتال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست مرکز ملی فضای مجازی درباره ارز دیجیتال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید