سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه وارد می شود، کدام شهرها بارانی خواهند شد؟

به گزارش بهترین مقاله، به گفته کارشناسان هواشناسی از روز یکشنبه سامانه بارشی از شمال غرب کشور وارد می شود و به تدریج به سمت شمال می رود.

سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه وارد می شود، کدام شهرها بارانی خواهند شد؟

واحد مرکزی خبر:مرتضی ضرابی گفت: دیشب در میان شهرهای کشور خلخال و ورزقان با 23 درجه سانتی گراد زیر صفر، سردترین شهرهای کشور بودند و زنجان با 13 درجه سانتی گراد زیر صفر سردترین مرکز استان کشور بود، دمای هوای پایتخت نیز دیشب به چهار درجه سانتی گراد زیر صفر رسید.

کارشناس هواشناسی گفت: امروز هوای سرد غالبا در شمال شرق کشور حاکم می شود و بارش های پراکنده ای را در بخش هایی از استان های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می کنیم و بارش خفیف برف از بجنورد هم گزارش شده است.

وی افزود: امروز و فردا به دمای هوا در غالب نقاط کشور اضافه کرده خواهد شد، البته فردا عصر ورود سامانه بارشی دیگری را از سمت شمال غرب کشور خواهیم داشت بنابراین انتظار داریم بارش برف در بخش هایی از آذربایجان شرقی و غربی، مناطقی از استان اردبیل رخ دهد و در بخش های جنوبی تر با باران همراه شود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: این سامانه بخش هایی از استان های کردستان، زنجان، ارتفاعات گیلان و مازندران و همینطور بخش های شمالی ایلام و قسمت هایی از استان لرستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ضرابی گفت: روز دوشنبه به جز شمال غرب کشور بخش هایی از دامنه زاگرس و مرکز کشور از بارش های این سامانه نیز بهره مند می شوند و این سامانه به تدریج به سمت شمال شرق کشور سوق پیدا می کند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 766

به "سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه وارد می شود، کدام شهرها بارانی خواهند شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی جدید از روز یکشنبه وارد می شود، کدام شهرها بارانی خواهند شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید