زیباترین مدل های قفسه و کتابخانه بچه ها [مدل های نو اتاق کودک]

به گزارش بهترین مقاله، قفسه و کتابخانهبچه ها یکی از مهم ترین عناصر دکوراسیون اتاق خواب کودک است که از دید بسیاری از والدین پنهان می ماند. در این مطلب تعدادی از زیباترین و خلاقانه ترین مدل های قفسه و کتابخانه مخصوص اتاق بچه ها را آماده نموده ایم که علاوه بر جذابیتی که به دکوراسیون اتاق کودک می دهند باعث رشد خلاقیت و فعال تر شدن فکر کودکتان هم خواهد شد. مهم ترین نکته در انتخاب قفسه و کتابخانه مناسب برای اتاق کودک ظاهر آن است، ظاهر قفسه باید بگونه ای باشد که کودک را ترغیب به استفاده مناسب از آن کند. برای مثال مدل هایی از کتابخانه ها و قفسه ها به شکل درخت هستند که دقیقا نشان دهنده همان جایی است که کتاب ها از آن تشکیل شده اند و باید در آنجا نگهداری شوند. در این مدل بخصوص شاخه های درخت در نقش قفسه و کتابخانه ظاهر می شوند تا هر چیزی از کتاب تا اشیاء دیگر را در خود جای بدهند. کتابخانه ها و قفسه ها در صورت تمایل خودتان گزینه بسیار خوبی برای تبدیل شدن به نقطه کانونی در دکوراسیون اتاق کودک هستند برای مثال می توانید با انتخاب قفسه هایی به رنگ قرمز این کار را براحتی انجام بدهید. سعی کنید در انتخاب قفسه و کتابخانه برای کودک خود از مدل هایی بهره ببرید که در ساختشان از مواد طبیعی و سالم استفاده شده باشد. بسیاری از مواد ام دی اف و چوب ها فرآوری شده از نوعی رزین و مواد شیمیایی در ساختار خود استفاده می نمایند که می تواند برای کودکتان آلرژی زا باشند.

زیباترین مدل های قفسه و کتابخانه بچه ها [مدل های نو اتاق کودک]

سال هاست علم روانشناسی به تمامی شاخه ها نفوذ نموده به خصوص طراحی و فراوری همین قفسه و کتابخانه بچه ها که موضوعی بسیار مهم در تشویق کودک به کتابخوانی ست. با توجه به اینکه به سختی می توان در سنین بالا افراد را مجاب به مطالعه منظم و مفید کرد نظر تمامی کارشناسان بر این است که این کار می بایستی از کودکی شروع گردد و ابن موضوع احتیاج به استفاده از راهکارها و البته ترفندهایی برای تشویق کودک به کتابخوانی و جذب شدن به سمت انواع کتاب دارد. یکی از برترین راه ها در این زمینه، خرید و استفاده از برترین و زیباترین قفسه کتاب بچه ها است که می توان با زیباسازی آن، کودک را شیفتۀ جمع آوری انواع کتاب، چیدن در کتابخانه زیبای خود و مطالعه کردن و لذت بردن از تصاویر و مطالب آنها کرد. این راهکاری بسیار مفید و موثر است که مدتهاست هم کارشناسان و هم فراوریکنندگان و البته والدین هم بر آن تاکید بسیار دارند به همین جهت می توان از زیباترین کتابخانه کودک در اتاق کودک استفاده و بهره برد.

در انتخاب قفسه و کتابخانه مناسب برای کودک باید به میزان و ارتفاع آن هم توجه ویژه ای بگردد. ارتفاع قفسه ها باید بحدی باشند که کودک به راحتی بتواند لوازم و کتاب های خود را بروی آن بگذارد و بردارد طوری که برای استفاده از طبقات بالاتر قفسه مجبور نباشد از جایگاه و چهارپایه استفاده کند. از انتخاب قفسه های خیلی کوتاه هم اجتناب کنید چرا که اینگونه مدل ها معمولا جای کمی برای ذخیره سازی در اختیار فرزندتان قرار می دهند. اگر فضای کافی در اتاق کودک وجود دارد می گردد از مدل های کم ارتفاع اما طویل با فضای ذخیره سازی زیاد استفاده کرد. قفسه های مربعی شکل می توانند گزینه مناسب باشند زیرا طول و عرض مناسبی دارند.

بعلاوه چقدر خوب و زیباست اگر در بین قفسه ها و ردیف های مخصوص نگهداشتن کتاب ها، باکس هایی را مخصوص قرار دادن عروسک های متنوع دخترتان و یا گذاشتن اسباب بازی و ماشین های پسرتان در نظر بگیرید تا هم این قفسه و کتابخانه بچه ها ظاهری زیباتر و جذابتر برای کودک داشته باشد و هم بتواند با در کنار هم قرار دادن اسباب بازی ها و عروسک های دوست داشتنی خود، حس بسیار جالب و عمیقی که به اسباب بازی های خود دارد را نسبت به کتاب ها هم داشته باشد، به این شکل و با استفاده از این قفسه های زیبای کتاب کودک، او خواهد توانست از همان اولین سالهای زندگی، دقیقاً عشق و علاقه ای که به ابزار بازی و تفریح دارد را نسبت به کتاب و کتابخوانی و قفسه کتاب کودک خود هم داشته باشد.

در شکل های زیر نمونه هایی از زیباترین مدل های قفسه و کتابخانه اتاق کودک را مشاهده می کنید.

منبع: اتاق
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1793

به "زیباترین مدل های قفسه و کتابخانه بچه ها [مدل های نو اتاق کودک]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین مدل های قفسه و کتابخانه بچه ها [مدل های نو اتاق کودک]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید