زمان اعلام وصول لیست کابینه پیشنهادی مشخص شد

به گزارش بهترین مقاله، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به هماهنگی اجرا شده با رئیس مجلس لیست وزرای پیشنهادی کابینه در جلسه علنی روز شنبه مجلس اعلام وصول خواهد شد.

زمان اعلام وصول لیست کابینه پیشنهادی مشخص شد

به گزارش ایسنا، جبار کوچکی نژاد در تذکری شفاهی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی طرح تقویت امنیت غذایی بیان نمود: چندین هفته است که این طرح در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است و متاسفانه طرح هایی در دستور کار قرار می گیرد که ضرورتی نسبت به شرایط حاکم جامعه ندارد. دستور کار مجلس باید براساس اولویت های کشور تنظیم شود.

وی اظهار کرد: براساس ماده 202 آیین نامه در حالت عادی دولت بعد از مراسم تحلیف حداکثر دو هفته فرصت دارد تا کابینه خود را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. اما با توجه به این که رهبری در روز تنفیذ به رئیس جمهور تاکید کردند که با توجه به مسائل حاکم کشور کابینه را سریع تر تشکیل دهد، انتظار می رفت رئیس جمهور در این هفته لیست وزرای پیشنهادی را به مجلس ارائه می کرد.

کننده رشت در ادامه تاکید کرد: متاسفانه یک هفته از مراسم تحلیف گذشته است و هنوز لیست کابینه به مجلس شورای اسلامی نیامده است، هفته آینده هم تعطیلات عاشورا و تاسوعا است و کنندگان به حوزه های انتخابیه خواهند رفت به این ترتیب کمیسیون های تخصصی فرصت ندارند که کارنامه وزرا را بررسی کنند. از دولت انتظار می رود به قانون عمل کند و به نصایح رهبری توجه داشته باشد. متاسفانه هنوز لیست کابینه ای به مجلس شورای اسلامی نیامده و مجلس هنوز فرصت بررسی کارنامه وزرا را ندارد.

علی نیکزاد که ریاست جلسه علنی مجلس شورای اسلامی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر وی بیان نمود: جلسه علنی بعدی مجلس روز شنبه است و براساس هماهنگی که با رئیس مجلس اجرا شده، روز شنبه لیست وزرای پیشنهادی اعلام وصول می شود سپس مجلس بررسی کارنامه وزرا را آغاز خواهد کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1774

به "زمان اعلام وصول لیست کابینه پیشنهادی مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان اعلام وصول لیست کابینه پیشنهادی مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید