دستگاه های اجرایی سمنان تا پایان امسال فرصت مناسب سازی فیزیکی دارند

به گزارش بهترین مقاله، ایزد پور گفت: دستگاه های اجرایی استان طبق قانون تا سرانجام سال 1400 فرصت دارند تا فضای فیزیکی خود را برای معلولان و سالمندان مناسب سازی کنند.

دستگاه های اجرایی سمنان تا پایان امسال فرصت مناسب سازی فیزیکی دارند

به گزارش گروه استان های خبرنگاران از سمنان، علیرضا ایزد پور مدیرکل بهزیستی استان سمنان با اشاره به ابلاغ دستورالعمل های مناسب سازی معلولان بیان داشت: قانون مناسب سازی که در سال 97 در 34 ماده از طریق شورای نگهبان تأیید شد، ابلاغ شده است.

او با بیان اینکه طبق این ابلاغ دستگاه های اجرایی تا انتها سال 1400 در سراسر استان فرصت دارند تا مناسب سازی را صورت دهند، اضافه نمود: اجرای قانون مناسب سازی به صورت جدی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه اجرایی شدن قانون جامع حمایت از معلولان می تواند در کیفیت بخشی به زندگی این قشر مؤثر باشد، بیان داشت: 13 هزار و 227 نفر معلول در استان شناسایی شده که 12 درصدشان در زمینه بینایی مشکل دارند و در نتیجه نیاز است تا هم برای افراد دارای ویلچر و عصای سفید اقدامات عاجل صورت گیرد.

فرماندار شاهرود نیز در این نشست با بیان اینکه مناسب سازی بحث عمومی است که نه تنها برای معلولان بلکه کل جامعه به خصوص سالمندان را نیز در بر می گیرد در نتیجه دستگاه های اجرایی به آن توجه بیشتری داشته باشند، گفت: مناسب سازی فضا های شهری عزم همگانی دستگاه های اجرایی و خدماتی و… را می طلبد.

ابوطالب جلالی با بیان اینکه با توجه به رشد نرخ سالمندی، این موضوع اقدامات مؤثر در زمینه مناسب سازی مهم تر می شود، تاکید کرد: کارگروه کمیته مناسب سازی می بایست با برنامه ریزی های میان مدت و بلندمدت، شناختی دقیق از موضوعات، مسائل و نیاز های معلولین کسب کرده و در جهت بروز رسانی خدمات آنان اقدامات پویاتر و موثرتری انجام دهد.

ح

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1868

به "دستگاه های اجرایی سمنان تا پایان امسال فرصت مناسب سازی فیزیکی دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگاه های اجرایی سمنان تا پایان امسال فرصت مناسب سازی فیزیکی دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید