دربی قطعی ایران در آسیا؛ پرسپولیس و استقلال به هم می خورند!

به گزارش بهترین مقاله، در سرانجام هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نمایندگان ایران شرایط متفاوتی در جداول خود دارند. این فصل از مسابقات، در پنج گروه چهار تیمی برگزار می گردد و شرایط صعود به مرحله یک هشتم متفاوت از سال های قبل شده است.

دربی قطعی ایران در آسیا؛ پرسپولیس و استقلال به هم می خورند!

بر اساس قوانین برگزاری مسابقات، پنج تیم نخست هر گروه به علاوه سه تیم دوم که بهترین عملکرد را دارند راهی مرحله یک هشتم نهایی خواهند شد.

معادلات تقابل تیم ها در مرحله یک هشتم هم دارای فرمول ویژه ای است و بسته به اینکه بهترین تیم دوم از کدام گروه ها صعود نمایند، حریفان مرحله یک هشتم با هم متفاوت خواهند بود.

در حال حاضر تراکتور ایران در رده دوم جدول گروه B، استقلال در رده دوم جدول گروه C، فولاد در رده سوم جدول گروه D و پرسپولیس در رده نخست گروه E واقع شده است. با امتیازات رقم خورده تا خاتمه هفته چهارم، از بین نمایندگان ایران این تنها استقلال است که می تواند به عنوان بهترین تیم دوم راهی مرحله بعد گردد و تراکتور این شرایط را ندارد.

اگر جدول گروه ها تا خاتمه هفته ششم مرحله گروهی به همین شکل باقی بماند دو دربی عظیم در انتظار قاره آسیا خواهد بود؛ یکی در ایران و دیگری در عربستان.

با صندلی های فعلی تیم ها دربی عظیم ایران در آسیا قطعی است؛ یعنی استقلال و پرسپولیس با فرمول تیم نخست گروه E و تیم دوم گروه C با هم ملاقات می نمایند. با همین جداول، الدحیل قطر با استقلال تاجیکستان، السد قطر با الشارجه امارات و النصر با الهلال عربستان ملاقات خواهند کرد.

همانطور که گفته شد بازی های مرحله یک هشتم بستگی به این دارد که کدام تیم ها از کدام گروه ها به عنوان بهترین تیم دوم صعود نمایند. برگزاری دربی آسیایی در مرحله بعد در چند حالت دیگر هم ممکن است. به عنوان مثال هم استقلال و هم پرسپولیس در گروه خود صدرنشین شوند و تیم های دوم از گروه های A، C و E باشند.

به هر حال با اتمام مرحله گروهی همه چیز تعیین خواهد شد، اما شاید برگزاری دو دربی عظیم و حساس قاره آسیا در دو کشور ایران و عربستان بتواند جذابیت های مرحله یک هشتم نهایی را چند برابر کند.

منبع: فرارو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1627

به "دربی قطعی ایران در آسیا؛ پرسپولیس و استقلال به هم می خورند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دربی قطعی ایران در آسیا؛ پرسپولیس و استقلال به هم می خورند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید