محمد دادکان: کسانی که نتوانستند پرسپولیس را بچرخانند، می خواهند آن را بخرند، سوژه های برنامه نود به جایی نمی رسد

به گزارش بهترین مقاله، محمد دادکان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را یک سرگرمی دانست و گفت: کسانی که نتوانستند پرسپولیس را بچرخانند، می خواهند آن را بخرند.

محمد دادکان: کسانی که نتوانستند پرسپولیس را بچرخانند، می خواهند آن را بخرند، سوژه های برنامه نود به جایی نمی رسد

به گزارش خبرنگاران ، محمد دادکان درباره واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی گفت: در دوره خودم گفتم خصوصی سازی یک سرگرمی است. به پوری حسینی (رئیس سازمان خصوصی سازی) گفتم شما بهتر می دانید این کار انجام نمی گردد. شما از یک کت شلوار، تنها دکمه اش را می فروشید و کت و شلوار سالم به دست کسی نمی دهید. چند سال پیش یک خبرنگار به من گفت تو نوستراداموس هستی و من گفتم نه. من مسئولان و جامعه را می شناسم. کلاهی درست کردیم که سر مردم بگذاریم تا 6 ماه سرشان گرم باشد. خصوصی سازی انجام نمی گردد و تنها دکمه روی کت را به جای کت و شلوار می فروشند.

وی ادامه داد: این دو باشگاه سر و صدا و محبوبیت دارند و آن را به شخص واگذار نمی نمایند چون می ترسند که به کسی واگذار نمایند تا افراد خریدار، علیه این افراد، آدم جمع نمایند و شعار دهند. دو مدیر به تلویزیون می آورند و یکی می گوید باشگاه را به پیشکسوتان تماشاگران بفروشند. اینها همه صوت است و می خواهند از این جیب بیرون بیاورند و وارد آن جیب نمایند. برای حفظ ظاهر، آن دکمه را به کسی واگذار می نمایند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه علی پروین گفته بود قصد خرید باشگاه پرسپولیس را دارد، توضیح داد: پروین برای همه ما قابل احترام است، اما هر سمت قضیه بروید، پروین در آن هست! کسانی که در باشگاه حضور داشتند و نمی توانستند باشگاه را بچرخانند، حالا می خواهند پرسپولیس را بخرند. این مدیران جمع شدند و می گویند می خواهیم پرسپولیس را بخریم و می خواهند سر و صدا در جامعه به راه بیندازند. شما از پروین بپرسید چه کسی می خواهد باشگاه را بخرد. مدیران قبلی پرسپولیس را به این حال و روز انداختند.

دادکان که با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت وگو می کرد، گفت: از مسئولان وزارت باید بپرسید چه تضمینی وجود دارد که پرسپولیس یا استقلال کوچک نشوند و مسئله ای برای آنها ایجاد نگردد؟ کدام پیشکسوت؟ همه را می شناسم. چند مدیر و چند نفر از خارج پشت شان است و می گویند می خواهیم پرسپولیس را بخریم. شما برای پرسپولیس چه کار کردید؟ با کوشش دوستان و در زمان حضور من در فدراسیون فوتبال، برای استقلال، پرسپولیس و فدراسیون ساختمان خریدیم که اگر این ساختمان ها نبود، الان در کجا می نشستند؟ 40 سال است می گویند می خواهیم باشگاه را بخریم و می گویند پرسپولیس را به ما بدهید. مگر آنها چه کار کردند؟ مگر باشگاه دست شان نبود؟

نباید مردم را در این شرایط و نابسمانی ها سرگرم کنیم. چون ارزشش را ندارد.، وی با بیان این جمله گفت: دیدید صداوسیما برای فینال آسیا و بازی پرسپولیس با کاشیما آنتلرز چه کار می کرد. لابد الان که العین به فینال جام باشگاه های دنیا رفته، امارات باید همه کشورهای دنیا را تصرف کند! با مشکلاتی که داریم و نمی توانیم آنها را رفع کنیم، می خواهیم مردم را سرگرم کنیم. مشکل مردم ما استقلال و پرسپولیس است؟

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درخصوص واگذاری باشگاه تراکتورسازی به محمدرضا زنوزی گفت: شما آخر و عاقبت تراکتورسازی را ببینید. من امروز تنها کسی هستم که زودتر این حرف ها را می زنم. یک نفر زحمت می کشد و برای این باشگاه از پول شخصی خود هزینه می نماید. ببینید او چه عاقبتی خواهد داشت. یک سری دور او را می گیرند، پول های او جابجا می گردد و ول می نماید می رود! چند نفر خصوصی باشگاه های خود را خریدند و رفتند؟ چه کسانی می خواهند بخرند کسانی که برای پرسپولیس یک آجر روی هم نگذاشتند.

دادکان درباره انتقاداتش درباره ولخرجی های انجام شده در تیم های صنعتی گفت: زمانی که شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت بیرون آمد، استعفایم را اعلام کردم و از این وزارتخانه بیرون آمدم. این حقیقت است که همه می گویند با فساد مبارزه می کنیم. من هم این موضوع را قبول دارم و معتقدم با فساد مبارزه می گردد، اما با برگ و شاخه درخت، نه ریشه و ساقه آن. ببینید چه پولی در باشگاه های صنعتی جابجا می گردد؟ دلال این موضوع هم صداوسیماست.

وی در مورد حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت های آسیا، با بیان اینکه این تیم می تواند روی سکو برود، گفت: پس از اینکه در دوره ما سوم شدیم و با مشکلاتی که برای تیم ملی ایجاد کردند، ایران الان شانس رفتن روی سکو را دارد. فراموش نکنیم کی روش کارش را بلد است، اما اختیارات فراوانی به او دادیم. دعا می کنیم کی روش در کارش موفق باشد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد برنامه هفته گذشته نود که به آنالیز شرط بندی در رده های پایه پرداخت، توضیح داد: برنامه نود خیلی خوب است، اما امروز خیلی ضعیف شده است. این برنامه قبلاً تا 4 میلیون تومان بیننده داشت که این تعداد به کمتر از دو میلیون نفر کاهش یافته است. این نشان می دهد برنامه نود در حال ضعیف شدن است، چون مجریان برنامه در اختیار هستند و هر چه بخواهند می گویند. یک بار سال 88 مرا دعوت کردند، اما الان هر کسی که از آنجا عبور می نماید، دستش را می گیرند و می گویند بیا حرف بزن. دیگر فرد تأثیرگذاری به برنامه دعوت نمی گردد. هفته بعد هم سوژه مورد نظرش را رها می نماید، چون به او (عادل فردوسی پور) یاد می دهند و می گویند این هفته این موضوع را بگو و همه را به جان هم بینداز.

دادکان با بیان اینکه طرح سوژه های برنامه نود به سرانجامی نمی رسد، گفت: مجری برنامه کاملاً در اختیار بوده و چند بار قهر نموده و برگشته است. به خاطر اینکه اختیاراتی را از او گرفتند و کارهایی می خواهند که انجام دهد. یک بار نظرسنجی بگذارید و ببینید مردم دوست دارند چه کسی به برنامه نود بیاید و حرف بزند. آنها از افرادی استقبال می نمایند که حرف هایی را که خودشان می خواهند، بزنند. شاید دوست نداشته باشید این حرف ها را بزنم.

وی در ادامه اضافه کرد: باید بدانید قوام یک کشور به دو چیز است. آزادی و عدالت. اگر در جهت آزادی و عدالت حرف بزنیم، کشور ما قوام دارد، اما اگر آزادی را بگیرید، بخواهید عدالت را هم دریغ کنید و دوست داشته باشید حرف هایی را که شما می خواهید بگویم، از خدا، دین و پدر و مادرم می ترسم. به جایی می رسید که مجبورت می نمایند به خاطر بودن خود، دروغ بگویید و عدالت و آزادی را زیر پا بگذارید. مردم دین شان را دوست دارند و شاید شما را دوست ندارند، اما همه چیز را به دین گره نزنید!

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در مورد آتش سوزی مدرسه ای در زاهدان گفت: چند روز است وزیر آموزش و پرورش می گوید 170 هزار مدرسه در کشور داریم که مشکلاتی بابت آتش سوزی دارد که 25 هزار مدرسه در حد انفجار است. از شما (صدا و سیما) می خواهم به همراه بازیگران و ورزشکاران پیشگام شوید. همانند کاری که ما در حسینیه ارشاد و در زلزله بم انجام دادیم. خصوصی سازی دیگر چیست. گول وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را نخورید! آنها دنبال این هستند که بمانند تا این چهار سال بگذرد. همانطور که قبلی ها چنین حرف هایی زدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 82

به "محمد دادکان: کسانی که نتوانستند پرسپولیس را بچرخانند، می خواهند آن را بخرند، سوژه های برنامه نود به جایی نمی رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد دادکان: کسانی که نتوانستند پرسپولیس را بچرخانند، می خواهند آن را بخرند، سوژه های برنامه نود به جایی نمی رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید