تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا خاتمه تیر، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز

به گزارش بهترین مقاله، مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به شرایط عوارض احتمالی واکسن کرونا بعد از تزریق در جامعه پزشکی، از اتمام واکسیناسیون جامعه پزشکی بخش خصوصی تا انتها تیر ماه خبر داد.

تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا خاتمه تیر، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز

دکتر حسین کرمانپور در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط واکسیناسیون جامعه پزشکی علیه کرونا که از سوی سازمان نظام پزشکی انجام می شود، گفت: سایتی از سوی سازمان نظام پزشکی برای آن دسته از جامعه پزشکی که واکسن کرونا دریافت کرده اند، راه اندازی کردیم و اکنون یک ارزیابی اولیه از عوارضی که بر اثر تزریق واکسن کرونا ایجاد شده، داریم.

وی افزود: بر این اساس نزدیک به 80 درصد افرادی که از جامعه پزشکی واکسن دریافت کردند، هیچ عارضه ای نداشتند. در عین حال نزدیک به چهار درصد بستری شدند و در 16 درصد مابقی هم از عوارضی از مختصر تا عوارض نگران کننده ایجاد شده که با دارو مرتفع شده است.

کرمانپور درباره شرایط دوز دوم تزریق ها گفت: افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده اند، دوز دوم شان را تزریق کرده اند. بر این اساس تقریبا افراد بالای 50 سال در جامعه پزشکی واکسیناسیون شان تمام شد. البته چند درصدی شان باقی ماندند که احتمالا شنبه و یکشنبه هفته دیگر آنها هم دوز دوم واکسن را تزریق می کنند.

وی ادامه داد: بنابراین تزریق اسپوتنیک برای افراد جامعه پزشکی بالای 50 سال تقریبا تمام شده تلقی می شود. از هفته های بعد هم دوز دوم افرادی که واکسن آسترازنکا زدند، تزریق می شود.

کرانپور گفت: بنابراین تا انتهای تیر ماه کل جامعه پزشکی بخش خصوصی واکسن هایشان را دریافت خواهند کرد و در بخش دولتی هم که به افراد جامعه پزشکی از سوی دانشگاه ها واکسن تزریق شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1781

به "تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا خاتمه تیر، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل واکسیناسیون پزشکان علیه کرونا تا خاتمه تیر، شرایط عوارض واکسن ها تا به امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید