تغییر کاربری مدارس بدون دانش آموز، 80پروژه آموزشی در دست اجرا است

به گزارش بهترین مقاله، رضا زینی وند مقدم در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه از چهار هزار و 500 مدرسه استان، حدود یک هزار مدرسه تخریبی هستند که به ناچار با وجود این که کد تخریبی خوردند و به سازمان نوسازی مدارس معرفی شده اند از آنها استفاده می گردد، گفت: بنا است اعتباری در سال های آینده به این مهم اختصاص داده گردد تا بازسازی این مدارس صورت گیرد.

تغییر کاربری مدارس بدون دانش آموز، 80پروژه آموزشی در دست اجرا است

وی اضافه کرد: برخی از فضاها نیز به دلیل کاهش دانش آموزان دیگر نیازی به مدرسه در آن محل نیست و پیگیر تغییر کاربری در این گونه مدارس هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان گفت: مدارس قابل تغییر کاربری باید به درمانگاه فرهنگیان، مهمانسرای خانه معلم و یا اردوگاه تبدیل شوند که این امر در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و استاندار نیز به آن توجه داشته که ردیفی نیز برای هنرستان های فنی، پژوهش سراها و اردوگاه های هر شهرستان در قالب ماده 27 با سرمایه گذاری بخش خصوصی پیگیری گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به محدودیت منابع آموزش پرورش به طور قطع نیازمند تخصیص اعتبار و به ناچار استفاده از ظرفیت خیرین هستیم.

زینی وند اظهار داشت: حدود 80 پروژه آموزشی، پژوهشی، ورزشی، فرهنگی و تربیتی در طول سال 97 در لرستان با اعتبار بیش از 120 میلیارد تومان در حال انجام است.

وی اضافه کرد: 60 درصد از این اعتبار تاکنون تخصیص پیداکرده و 6 پروژه از این پروژه ها در دهه فجر سال جاری به بهره برداری رسید که امید است با توجه به پیگیری های اجرا شده در سال 98 همه این پروژه ها به نتیجه برسند.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار امیدواری کرد که با بهره برداری از این پروژه ها شاهد شکوفایی و تحولی در حوزه آموزش و پژوهش به ویژه در حوزه ورزش به عنوان امری مهم در راستای سلامت دانش آموزان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 21 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 114

به "تغییر کاربری مدارس بدون دانش آموز، 80پروژه آموزشی در دست اجرا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر کاربری مدارس بدون دانش آموز، 80پروژه آموزشی در دست اجرا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید