تبدیل تلفن هوشمند به میکروسکوپ فلوئورسنت

به گزارش بهترین مقاله، محققان با ساخت لنز های مختلف برای تلفن های هوشمند، آن ها را به میکروسکوپ فلوئورسنت تبدیل کردند.

تبدیل تلفن هوشمند به میکروسکوپ فلوئورسنت

به گزارش خبرنگار ، میکروسکوپ فلورسنت در رشته های مختلف از جمله زیست شناسی سلولی و مولکولی، صنعت، مراقبت های بهداشتی، نظارت بر محیط زیست و بهداشت مواد غذایی دارای کاربرد فراگیر است.

در طرح های کاربردی زیست پزشکی و کلینیک، تصویربرداری فلورسنت می تواند سلولها، پروتئین ها و سایر مولکول های مورد تحقیق را با حساسیت و دقت بالایی ردیابی کند. در نتیجه میکروسکوپ های قابل حمل و سبک تحول مهمی برای دسترسی طیف وسیعی از محققان است. با این هدف، محققان ایالات متحده و چین روشی را برای تبدیل تلفن هوشمند به میکروسکوپ فلورسنت ابداع کردند.

این میکروسکوپ فلورسانس دستی (HSFM) اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل های پزشکی پیچیده سریع و ارزان انجام شود، زیرا میکروسکوپ های فلورسنت معمولی برای فعالیت های تشخیصی بسیار حجیمند و قابلیت جابجائی را ندارند.

تولید سوخت سازگار با محیط زیست از گاز های گلخانه ایاین تیم تحقیقاتی به رهبری Bo Dai استفاده از پلیمر های مایع، برای ایجاد لنز های مینیاتوری را مورد بررسی قرار دادند. این لنز ها که با حلال رنگ شده اند، از نظر عملکردی در بین سیستم عامل های مختلف تلفن های هوشمند دارای کارایی آسان و کم هزینه است و می توانند به صورت انبوه تولید شوند.

فناوری علاوه بر کم هزینه بودن نسبت به میکروسکوپ های فلوئورسنت، امکان مشاهده و شمارش سلول ها، بررسی بیان ژن های متصل به کاوشگر فلورسانس و تمایز بین بافت های طبیعی و تومور ها را فراهم می کند. تیم تحقیقاتی از این دستگاه در چندین برنامه کاربردی آزمایشگاه زیست پزشکی در سلول ها و بافت ها استفاده کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 343

به "تبدیل تلفن هوشمند به میکروسکوپ فلوئورسنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبدیل تلفن هوشمند به میکروسکوپ فلوئورسنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید