تور دبی: برترین ورزش های ماجراجویانه را در دبی تجربه کنید

به گزارش بهترین مقاله، ورزش های ماجراجویانه با ترکیب خطر، سرعت و ارتفاع، از جمله سرگرمی های مجذوب نماینده دبی هستند که اوج هیجان را پیشکش گردشگرانی از سراسر جهان می نمایند.

تور دبی: برترین ورزش های ماجراجویانه را در دبی تجربه کنید

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

گردشگران زیادی وسوسه می شوند که تمام تعطیلات خود را در سواحل آفتابی دبی، مرکز گردشگری امارات متحده عربی، به استراحت بپردازند؛ اما باید بدانید که این گوشه از جهان، مملو از فعالیت های مهیج، ورزش های نو و باورنکردنی است.

در دبی، می توانید در ماسه ها، دریا و برف، ماجراجویی های جالب و بی نظیری را تجربه کنید؛ به خصوص که تمام آن ها فاصله کوتاهی با یکدیگر دارند. بله، درست شنیدید، برف! در این مقاله از خبرنگاران شما را با اسکی، مسابقات فرمول یک، ویک بردینگ و... آشنا می کنیم که می توانید در دبی تجربه کنید.

از قلم نیاندازید که برترین و مقرون به صرفه ترین آفرهای تور دبی را می توانید در خبرنگاران پیدا نموده و از آژانس های معتبر بخرید.

1. اسکی روی ماسه و سافاری های صحرایی

صحراهای شنی و وسیع دبی، با رنگ ها و شکل های مختلف، درست پشت سازه های غول پیکر معماری این شهر قرار گرفته اند. سوارکاران مشهور اماراتی به سمت بیگ هد (Big Head) می فرایند؛ محوطه ای که مملو از هزار تپه شنی است و می توان به دیدنی موتورسواران کوآد (نوعی موتور چهارچرخ با لاستیک های بسیار پهن)، رانندگان ماشین های آفرود و اسکی سواران روی ماسه پرداخت که از لبه ها و نوک تپه ها به پایین پرت می نمایند.

شما هم دوست دارید، این سرگرمی ها را امتحان کنید؟ شرکت های ارائه دهنده ورزش های ماجراجویانه، علاقه مندان را به بالای تپه های شنی نسبتا بلند می برند، آن ها را با تسمه به تخته اسکی می بندند و با سرعت و نیروی زیاد به سمت پایین دامنه ها هل می دهند. بیشتر شرکت ها به صورت رایگان، گردشگران را با جیپ های سافاری یا موتورهای کوآد راهی سفری دلهره آور در شن ها می نمایند. نگران صدمه خوردن در حین لغزیدن یا چرخش ها نباشید؛ اما خود را آماده کوهنوردی تا بالای تل های شنی کنید. علاوه بر این، دیدنی غروب صحرا را از دست ندهید؛ جایی که رنگ های صورتی روشن، نارنجی، زرد و ارغوانی با محو شدن غزال ها در افق، با هم ترکیب می شوند.

  • هزینه: قیمت سافاری عصرگاهی از 292 درهم امارات (80 دلار) آغاز می گردد. در زمان رزرو به یاد داشته باشید که برای اسکی روی ماسه هم درخواست بدهید. یک راننده رزرو کنید و آماده روزی مملو از هیجان شوید.

2. اسکی و اسنوبرد سواری

در مرکز شهر دبی، یخچال بسیار بزرگی قرار گرفته است که بزرگ ترین محوطه اسکی سواری ساخت انسان در کل جهان به شمار می رود. بازدیدنمایندگان در داخل پیست اسکی دبی با 6000 تُن برف پودری و شیبی 400 متری روبه رو خواهند شد. دمای این یخچال به منفی دو تا منفی 9 درجه سانتی گراد می رسد و به این ترتیب می توانید تصور کنید که به جای صحرای سوزان، در دامنه های آلپ سوئیس هستید.

پیست اسکی دبی، جایی برای امتحان کردن اسکی با سرعت زیاد نیست؛ پس می توانید در اینجا تکنیک های خود را تقویت کنید یا آموزش های اولیه بگیرید؛ هرچند شاید با تعدادی نوجوان روبه رو شوید که با سرعت زیاد اسکی سواری می نمایند. شما بعلاوه می توانید در فضای بسته زیر صفر درجه سانتی گراد، سوار زیپ لاین هم شوید.

  • هزینه: برای ورود به پارک برفی، باید 257 درهم (75 دلار) پرداخت کنید.

3. رانندگی فرمول یک

تجربه رانندگی در اتودورم دبی (Dubai Autodrome)، همان چیزی است که گرشگران به دنبالش هستند تا خود را شبیه به لوئیس همیلتون نمایند. پس از آموزشی سریع، مبتدیان علاقه مند، به داخل یک خودروی فوق سبک 180 اسب بخار، راهنمایی می شوند تا در جهتی به طول 1.6 کیلومتر رانندگی نمایند.

شما در آئودی تی تی اس تقویت شده، سرعت صفر تا 100 کیلومتر را در چهار ثانیه تجربه خواهید کرد. صدای غرش موتور و بوی لاستیک ها با پیچیدن در 17 پیچ تکنیکی پیست فرمول یک، تجربه ای فراموش نشدنی را برای هر راننده ای رقم خواهد زد. با دورزدن در جهت مسابقه، می توان فهمید که رانندگان فرمول یک تا چه مقدار در معرض آسیب قرار دارند؛ یک حرکت اشتباه ممکن است منجر به تصادف با خودروی کناری گردد و چیزی غیر از بدنه طراحی شده با فایبرگلس برای محافظت وجود ندارد.

  • هزینه: 875 درهم (238 دلار). مربیان شما را با کلاه ایمنی و وسایل مخصوص مسابقه، تجهیز خواهند کرد. آموزش مختصری به شما می دهند و برای یک مسابقه 20 دقیقه ای در جهت، رانندگان را کنار هم به خط می نمایند.

4. ویک بردینگ

ویک بردینگ، به سواری روی تخته ای کوتاه و پهن مانند تخته موج سواری می گویند که با انجام حرکات آکروباتیک در حین کشیده شدن پشت یک قایق موتوری همراه است.

هنگام ویک بردینگ، با سرعت 64.4 کیلومتر بر ساعت روی آب حرکت خواهید کرد؛ در حالی که آب گرم خلیج به صورت شما می خورد و هیجانی مثل اسنوبردینگ را تجربه خواهید کرد؛ با این تفاوت که اگر زمین بخورید، صدمه نخواهید دید. در منطقه جبل علی دبی، افراد مشتاق خطر و هیجان، محلی دنج و عالی را برای انجام این فعالیت پیدا خواهند کرد.

ویک بردینگ، برخلاف موج سواری یا کایت بردینگ، بهتر است که در آب آرام انجام گردد؛ زمانی که آب مانند شیشه و کاملا بی حرکت است. در نزدیکی اقامتگاه و اسپای خلیج جبل علی و در قله مشرف به نخل جبل علی، دریاچه کم عمق و راکدی به وجود آمده است که بازدیدنمایندگان می توانند با کابلی که به یک قایق وصل شده است، روی آب سُر بخورند. این تجربه چه برای مبتدیانی که اولین پرش از روی موج را یاد می گیرند و چه برای افراد حرفه ای که چرخش های 360 درجه می زنند، با افزایش آدرنالین خون و هیجان همراه است.

  • هزینه: یک جلسه آموزش 20 دقیقه ای ویک بردینگ، 250 درهم (68 دلار) هزینه دارد و این مبلغ شامل اجاره تخته هم می گردد. اجاره لباس های غواصی از 50 درهم (12 دلار) به بالا است.

5. پارک آبی آکواونچر

از شیب هایی به طول 2.6 کیلومتر بپرید؛ خودتان را با سرعت زیاد از میان مخزن کوسه پرتاب کنید یا در ارتفاع 23 متری، روی دریچه ای بایستید که ناگهان زیر پایتان باز می گردد و شما را از داخل لوله ای پیچ دار عبور می دهد. این تجربه را می توانید در پارک آبی آکواونچر در جزایر نخل آتلانتیس داشته باشید.

سرسره ها از بین ساختمان هایی با موضوع خاورمیانه باستانی عبور می نمایند و از آن بالا می توانید، منظره مجمع الجزایر نخل جمیره با دریای آرام فیروزه ای و پس زمینه ای از آسمان خراش های شهر را دیدن کنید؛ مناظری خارق العاده و مسحور نماینده که هنگام سقوط، حواس شما را پرت خواهند کرد.

  • هزینه: بلیط یک روز کامل در پارک آبی آکواونچر، 260 درهم (71 دلار) است.

6. چتربازی (Skydiving)

آیا پریدن از هواپیما در ارتفاع 4000 متری، شما را به هیجان می آورد؟ اسکای دایو دبی، با ارائه چترهای دونفره و حضور یک مربی مجرب بر فراز مجمع الجزایر بی نظیر نخل جمیره، روزی به یادماندنی را برای شما رقم خواهد زد. پس از سقوطی یک دقیقه ای، چتر شما در ارتفاع 1800 متری باز می گردد؛ جایی که می توانید چشم مقدارای جزایر مصنوعی دبی، آسمان خراش ها و صحرای بی کران را دیدن نموده، به تدریج ارتفاع کم کنید و به زمین نزدیک شوید.

رزروهای اسکای دایو به سرعت پر می گردد، پس قبل از آغاز سفرتان، وب سایت را آنالیز کنید. اگر نتوانستید اسکای دایو را رزرو کنید، به سراغ منطقه سقوط صحرا (desert drop zone) بروید و از آنجا بپرید. این منطقه از یک ژوئن تا 30 اوت (12 خرداد تا 9 شهریور) بسته است. اگر از تجربه واقعی سقوط می ترسید، می توانید به آی فلای دبی (iFly Dubai) بروید؛ جایی که امکان اسکای دایو شبیه سازی شده در تونل باد عمودی را در فضایی بسته برای شما فراهم می نماید.

  • هزینه: اسکای دایو دونفره در جزایر نخل جمیره، 1999 درهم (544 دلار) و در کمپ های صحرایی، 1699 درهم (463 دلار) هزینه دارد. بلیط اسکای دایوینگ در فضای بسته، 195 درهم (53 دلار) است که شامل دو پرواز می گردد.
منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 29 اسفند 1400 بروزرسانی: 29 اسفند 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2003

به "تور دبی: برترین ورزش های ماجراجویانه را در دبی تجربه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دبی: برترین ورزش های ماجراجویانه را در دبی تجربه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید