بازگشایی یک گذرگاه استراتژیک، عکس

به گزارش بهترین مقاله، فارس نوشت: گذرگاه مرزی بوکمال-القائم بین سوریه و عراق که مهمترین گذرگاه مرزی بین این دو کشور است، امروز دوشنبه پس از شش سال بازگشایی شد.

بازگشایی یک گذرگاه استراتژیک، عکس

گذرگاه مرزی بوکمال-القائم بین عراق و سوریه امروز دوشنبه بازگشایی شد.

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که پس از بازگشایی این گذرگاه، این جهت به روی افراد و عبور و مرور خودروها باز شده است.

مسئولان عراقی و سوری از مدت ها پیش در تدارک بازگشایی این گذرگاه بودند، که به خاطر بعضی از مسائل لجستیک، بازگشایی آن به تعویق می افتاد.

این گذرگاه که یکی از مهمترین گذرگاه های مرزی بین سوریه و عراق است، چندین سال پیش در اشغال گروه تروریستی داعش قرار داشت.

سازمان گذرگاه های مرزی عراق دو روز پیش اعلام نمود که پس از فراهم شدن مقدمات لازم، دولت این کشور با بازگشایی گذرگاه مزبور موافقت نموده است.

ارتش سوریه نوامبر سال 2017 توانسته بود شهر راهبردی بوکمال و مناطق اطراف آن را از عناصر داعش پس بگیرد.

این گذرگاه در حالی امروز بازگشایی شد که آمریکا و عناصر داعش بارها کوشش کردند که دولت های سوریه و عراق نتوانند مجددا فعالیت این گذرگاه را از سر بگیرند.

آخرین کوشش عناصر داعش که با دستور آمریکا صورت گرفت، کوشش روز گذشته داعش برای حمله به مواضع ارتش سوریه در مرز استان های حمص و دیرالزور بود که ارتش سوریه پیروز شد این حملات را دفع کند.

عراق و سوریه سه گذرگاه مرزی دارند که مهمترین آن، گذرگاه بوکمال-القائم است. پیش از بسته شدن، از این گذرگاه، افراد و خودروها و کامیون های بسیاری عبور می کردند.

این گذرگاه در سال 2014 با اشغال شهر القائم توسط گروه تروریستی داعش، بسته شد. ارتش سوریه و نیروهای عراقی هم اواخ سال 2017 پیروز شدند این گذرگاه را آزاد نمایند.

دو اتوبوس حامل زائران عراق در آوریل گذشته از این گذرگاه وارد سوریه شدند و این، نخستین اقدام برای بازگشایی مرزهای زمینی بین عراق و سوریه بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 15 آبان 1398 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 420

به "بازگشایی یک گذرگاه استراتژیک، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی یک گذرگاه استراتژیک، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید