اگر در روزهای شیوع کرونا خودرو خرید فروش کرده اید، این مطلب را بخوانید

به گزارش بهترین مقاله، با گشایش بازار و فروشگاه ها، امکان خرید و فروش خودرو نیز فراهم شده است. اگر چه هنوز بسیاری حاضر به خرید و فروش در این شرایط نیستند. اما شرایط برای همه یکسان نیست. کسانی که به پول و نقدینگی نیاز دارند، کسانی که نگران افزایش بیش از پیش خودرو و عدم توانایی خرید آن در آینده هستند و دلایلی از این دست آنها را مجبور می کند تا اقدام به خرید یا فروش خودرو کنند.

اگر در روزهای شیوع کرونا خودرو خرید فروش کرده اید، این مطلب را بخوانید

علاوه بر اینکه به گفته مسئولان، هیچ زمان تعیینی برای سرانجام کرونا وجود ندارد و ما مجبور به زندگی در کنار این ویروس هستیم. با این وجود، عاملی از نگرانی های بهداشتی افراد در هنگام خرید یا فروش خودرو نمی کاهد. حالا که این نگرانی ها وجود دارد، باید نکاتی ساده اما مهم را مدنظر قرار دهیم تا احتمال بروز خطر را به حداقل برسانیم و با چگونگی حفاظت از سلامت خود و طرف مقابل آشنا شویم.

اگر خریدار هستید

- از سایت های اینترنتی برای بررسی گزینه ها استفاده کنید و در صورت تمایل به گرفتن کمک از کارشناسان خودرو، از حضور در نمایشگاه های اتومبیل تا حد امکان اجتناب کنید و از طریق تلفن با هم در ارتباط باشید.

- پیش از بازدید خودرو، حتما اطلاعات کامل، فیلم و تصاویر با کیفیت آن را از طرف مورد معامله یا نمایشگاه بخواهید.

- اطلاعات کامل و تصاویر را در اختیار خانواده قرار دهید و بعد از رسیدن به اتفاق نظر، برای بازدید خودرو اقدام کنید.

- اگر تمایل به بررسی خودرو از طریق کارشناس دارید، در همان روز بازدید ترتیب آن را بدهید تا دوبار مجبور به مراجعه نشوید.

- هنگام بازدید از خودرو حتما ماسک و دستکش استفاده کنید و بعد از بررسی و به اصطلاح دور زدن با خودرو، حتما در اولین فرصت لباس های خودرو بشویید.

اگر فروشنده هستید

- اطلاعات کامل خودرو به همراه فیلم و تصاویر با کیفیت از آن را در سایت های فروش اینترنتی قرار دهید تا مشتری با آگاهی کامل به سراغ شما بیاید.

- اگر می خواهید از کارشناسان خودرو برای قیمت گذاری و معامله کمک بگیرید، تا حد امکان هماهنگی ها را تلفنی انجام دهید و از آنها بخواهید اطلاعات کامل را در اختیار مشتری بگذارند.

- یک روز تعیین را برای بازدید در هفته تعیین کنید و به هر مشتری زمان تعیینی را اعلام کنید تا همزمانی بازدید رخ ندهد. این کار باعث می شود شما تنها یک زمان تعیین مجبور به نظافت و ضدعفونی کردن خودرو شوید.

- به مشتری یا کارشناس توضیح دهید که تنها یک بار پذیرای آنها هستید تا بدانند تصمیم نهایی را باید در همان بازدید بگیرند.

- در روز بازدید از ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده استفاده کنید و همراه داشته باشید.

- در زمان بازدید، پیش از سوار شدن مشتری به خودرو، ماده ضدعفونی کننده و دستکش در اختیارشان قرار دهید تا استفاده کنند. مطمئن شوید که سهل انگاری نمی کنند. شما نمی توانید چندین و چندبار تمام سطوحی که آنها با آن تماس داشته اند را ضدعفونی کنید. علاوه بر اینکه این کار ممکن است سلامت مشتری دیگر را نیز به خطر بیندازد.

- اگر مشتری برای تست خودرو، تمایل به رانندگی داشت، حتما پنجره ها را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد، به هیچ وجه از کولر استفاده نکنید.

- پس از خروج مشتریان از خودرو، محیط را ضدعفونی کنید.

در این زمینه بخوانید:

چطور در دوران کرونا خانه خرید و فروش کنیم؟

اگر کارشناس خودرو هستید

- اطلاعات خودرو و راه های تماس خود را پشت شیشه نمایشگاه اتومبیل خود قرار دهید تا از ورود بیش از حد مشتری به داخل خودداری کنید. از شبکه های اجتماعی برای ارتباط با مشتری استفاده کنید.

- اطلاعات کامل، قیمت، تصاویر خودرو و... را از فروشنده بخواهید و به مشتری ارائه کنید. زمینه بازدید مجازی را با دریافت فیلم کامل از خودرو فراهم کنید.

- وسایل بهداشتی، ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده همیشه همراه خود داشته باشید.

- در هر مرحله از معامله، فاصله اجتماعی را حفظ کنید و از دو طرف معامله هم بخواهید این موضوع را جدی بگیرند.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1898

به "اگر در روزهای شیوع کرونا خودرو خرید فروش کرده اید، این مطلب را بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در روزهای شیوع کرونا خودرو خرید فروش کرده اید، این مطلب را بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید