افقری: امیدوارم رکورد ملی را در جهانی ارتقاء دهم

به گزارش بهترین مقاله، شناگر تیم ملی گفت: تا به امروز تجربه مسابقه بین المللی در مسافت کوتاه نداشته ام و امیدوارم بتوانم در مسابقات پیش رو نتایج خوبی بگیرم.

افقری: امیدوارم رکورد ملی را در جهانی ارتقاء دهم

مهرشاد افقری در گفت و گو با خبرنگاران، قبل از اعزام به مسابقات شنا جام جهانی قطر اظهار کرد: مسابقات جام جهانی چند دوره است که دور آخر آن ها شش یا هفت روز بعد از قطر و در کازان روسیه برگزار خواهد شد. ما تنها قرار است به قطر اعزام شویم و این مسابقات برای من بیشتر برای آمادگی و کسب تجربه است.

شناگر ملی در ادامه گفت: 9 نفر قرار است به این مسابقات اعزام شویم که من و متین بالسینی که سهمیه مسابقات جهانی را داریم برای آمادگی بیشتر خواهیم رفت اما بقیه برای کسب ورودی مسابقات جهانی ابوظبی به دوحه می آیند.

وی در مورد اندازه آمادگی اش بر حضور در این مسابقه گفت: به آمادگی تقریبا خوبی رسیده ام اما 100 درصد آمادگی را ندارم چون مسابقات جهانی خیلی سطح بالاتری دارد و نزدیک است. تصمیم دارم در آن مسابقات به بیشترین سطح آمادگی برسم.

افقری در ادامه گفت: مسابقات دوحه و ابوظبی هر دو مسافت کوتاه هستند و من زیاد در آن تجربه ندارم . مسابقات انتخابی زنجان شاید سومین مسابقه مسافت کوتاه من بود که در این چند سال انجام داده ام و اصلا رکورد شخصی خوبی ندارم. دوحه اولین مسابقه خارجی مسافت کوتاه من است. رکورد ملی در 100 پروانه هم 52.80 است که امیدوارم در مسابقات جهانی به آن برسم و حتی آن را ارتقاء دهم. امیدوارم در مسابقات جهانی خیلی بهتر از رکورد ملی شنا کنم.

وی در ادامه گفت: استخرهای ایران اکثرا مسافت بلند است و ما در 50 متر تمرین می کنیم. پنج مسابقه بین المللی هم که شرکت نموده ام بلغارستان، مالزی، مجارستان، مسابقات جهانی جوانان همه 50 متر بود.

افقری در ادامه در مورد کمبودها گفت: ما در ایران استخر 25 متر برای مسابقه نداریم. تنها استخر 33 متر زنجان هست که یک دیواره وسط آن نصب می نمایند تا برای مسابقه مسافت کوتاه آماده گردد. البته در این شرایط مشکلاتی هم وجود دارد، مثلا خط t ندارد، دیواره لیز است.

وی در خاتمه گفت: به هر حال نحوه تمرینات خوب است و بیشتر شده تا برای مسابقات آماده شویم. تقریبا برای قطر آماده ام اما 100 درصد آمادگی ام را برای ابوظبی گذاشته ام. موارد قبل مسابقه مثل ماساژ، تغذیه و .. را فراهم نموده ام تا یک نتیجه نسبتا خوب در قطر کسب کنم ولی نتیجه عالی را برای ابوظبی بگذارم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1861

به "افقری: امیدوارم رکورد ملی را در جهانی ارتقاء دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افقری: امیدوارم رکورد ملی را در جهانی ارتقاء دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید