اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه عید فطر

به گزارش بهترین مقاله، ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه عید سعید فطر طی اطلاعیه ای از دستگاه ها و نهادهای خدمت رسان در حوزه سفر و گردشگری و همچنین ستادهای اجرایی خدمات سفر استان ها خواست ضمن توجه به ضرورت تکریم مسافران و گردشگران، تمهیدات لازم را برای ارائه خدمات ایمن و استاندارد فراهم کنند.

اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه عید فطر

به گزارش خبرنگاران در این اطلاعیه آمده است:

1. در حال حاضر بخش قابل توجهی از سفرهای داخلی مردم با اهداف کاری، زیارتی و تفریحی در حال انجام است لذا تمامی دستگاه های عضو ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور، آمادگی لازم را برای مدیریت هوشمند این قبیل سفرها داشته باشند.

2. دستگاه های عضو به ویژه اعضای مرتبط با فعالیت های آگاهی بخشی و فرهنگ سازی عمومی در سطح جامعه نظیر صداوسیما دستورالعمل های تهیه شده برای سفرهای هوشمند (سفر + سلامت) و آموزش های عمومی سفر در شرایط کرونا را به طرق مقتضی اطلاع رسانی کنند.

3. ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور ضمن توصیه به مردم و مسافران برای رعایت کامل مقررات و توصیه های بهداشتی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، درخواست می کند سفرهای مسئولانه و حرفه ای را در پیش بگیرند و با هدف حمایت از فعالان گردشگری خدمات موردنیاز خود را از زنجیره رسمی و مجاز صنعت گردشگری تأمین کنند.

4. دستگاه های عضو ستاد، نظارت ها و بازرسی های لازم را برای حسن اجرای پروتکل های ابلاغی و اطمینان از آمادگی مراکز خدماتی و گردشگری در دستور کار مستمر خود داشته باشند.

5. استانداران محترم به عنوان روسای ستادهای اجرایی خدمات سفر استانی، دستورات لازم را برای سفرهای احتمالی هم وطنان عزیز صادر و از ارائه خدمات ایمن و استاندارد اطمینان حاصل کنند.

6. مراکز خدمات گردشگری و تفریحی با رعایت اصول بهداشتی و ثبت نام در سامانه وزارت بهداشت هیچ گونه محدودیتی برای خدمت رسانی ندارند.

7. ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها با درک دقیق شرایط فعالان صنعت گردشگری کشور، اقدامات و هماهنگی های لازم را برای رفع دغدغه های بهداشتی گردشگران و ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا به عمل آورده، نظارت مستمری را برای خدمات رسانی شایسته به مردم داشته باشند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1056

به "اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه عید فطر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر در آستانه عید فطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید