ارسال 48 میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای بعضی مدارس فارس

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران/فارس مدیرکل آموزش و پرورش فارس از ارسال بیش از 48 میلیارد ریال تجهیزات آموزشی به مدارس فنی و حرفه ای و کاردانش استان اطلاع داد و گفت: هنرجویان در هنرستان ها در بهار مهارت آموزی بسر می برند و مدیران هنرستان ها و هنر آموزان به بهترین نحو ممکن ارئه خدمت می نمایند.

ارسال 48 میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای بعضی مدارس فارس

فرهاد اسماعیلی چهارشنبه 8 بهمن در آیین ارسال کاروان تجهیزات هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش فارس با اشاره به اینکه کار آفرینی و مهارت آموزی یکی از اولویت های اصلی آموزش و پرورش است، گفت: در راستای ارتقای کیفیت آموزشی به خصوص در آموزش مهارت ها که راهبردهای اصلی آموزش های فنی حرفه ای و کار و دانش است قدم های بسیار موثری در سطح استان توسط همکاران ما در اداره فنی حرفه ای و کاردانش برداشته شد.

او ماهیت آموزش های فنی حرفه ای و کار و دانش را مشارکتی دانست و گفت: ما در این زمینه برای رسیدن به موفقیت به یاری تمام نهادها، ارگان ها و دستگاه ها احتیاج مندیم که این تعامل در سطح استان به خوبی رخ داده است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه ما در دوران انقلاب صنعتی چهارم قرار گرفته ایم، گفت: بدون تردید در آینده نزدیک شغل های جدید جایگزین مشاغل فعلی خواهند شد و وظیفه ماست که بتوانیم نیروی انسانی کارامد و ماهر متناسب با احتیاج روز کشور اسلامی مان تربیت کنیم که این امر در همه هنرستان کشور بخصوص در فارس با موضوع هنر آموزان پرکوشش اتفاق می افتد.

او با بیان اینکه آیند متعلق به افرادی است که به صورت مهارت محور تربیت می شوند و مهارت های لازم را می آموزند گفت: تمام کوشش عزیزان ما در هنرستان ها معطوف به بازده و نتیجه کار است که در شرایط بسیار خوبی در نیروی انسانی ماهر در سطح کشور رخ داده است.

معاون آموزش متوسطه اموزش و پرورش فارس نیز در این مراسم به روز رسانی تجهیزات را محرک اصلی آموزش های فنی حرفه ای و کار و دانش دانست و گفت: امروز با کوشش عزیزان 7 رشته در هنرستان های سراسر استان در غالب 320 کارگاه مجهز به تجهیزات خواهند شد و در واقع این تجهیزات تا شش سال آینده احتیاج این رشته ها را رفع خواهد نمود.

رسول قانونی اضافه کرد: این تجهیزات با اعتباری بالغ بر 48 میلیارد ریال تهیه شده و 20 میلیارد دیگر نیز در دست خریداری است.

او با اشاره به اینکه درصد توسعه آموزش فنی و حرفه ای و کار و دانش در استان 35 درصد است، گفت: 60 هزار دانش آموز در سطح استان فارس در غالب 392 هنرستان در حال تحصیل هستند.

او اعلام کرد: کار های بسیار خوبی در ساخته ها و تجهیزات قابل توجهی در هنرستان ها ساخته می گردد که امیدواریم به مرحله فراوری انبوه برسد تا بتوانیم هنرستان ها را به صنعت پیوند دهیم تا مسائل کشور حل گردد.

رییس اداره آموزش های فنی و حرفه ای و کار و دانش آموزش و پرورش فارس نیز گفت : این تجهیزات در رشته های خیاطی از جمله انواع رشته های طراحی دوخت، منجیل دوزی، برق صنعتی، برق ساختمان، مکانیک، تصویر سازی، عکاسی و مکانیک خودرو تهیه شدند.

احد عباسی همچنین در تشریح تجهیزات، گفت : 220 دستگاه چرخ خیاطی، 130 دستگاه تابلو آموزشی برای برق صنعتی و برق ساختمان ،26 سری سیستم جرقه زنی و برق رسانی برای رشته مکانیک خودرو ،2 دوربین تمام دیجیتال برای رشته تصویر برداری فراهم شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1482

به "ارسال 48 میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای بعضی مدارس فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال 48 میلیارد ریال تجهیزات آموزشی برای بعضی مدارس فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید