ابتلای نیروهای تخصصی به کرونا زنگ خطر جدی برای هرمزگان است

به گزارش بهترین مقاله، خبرنگاران/هرمزگان با توجه به افزایش موارد ابتلا به بیماران کووید 19، افزایش حجم کاری کادر درمان، ابتلای تعدادی از پزشکان و پرستاران و کارکنان درمانی، کمیته تخصصی کووید 19 به صورت اضطراری با حضور مدیر درمان دانشگاه، رئیس مجتمع پیامبر اعظم (ص) بندرعباس و جمعی از مسئولین برگزار شد.

ابتلای نیروهای تخصصی به کرونا زنگ خطر جدی برای هرمزگان است

رئیس مجتمع آموزشی، پژوهشی و درمانی پیامبر اعظم (ص) بندرعباس عصر امروز(16 خردادماه) در جمع بهترین مقاله، ضمن تقدیر از کارکنان کادر درمان که تمام توان خود را در طبق اخلاص نهاده اند، گفت: حفظ سلامت و توان کادر درمان و حفاظت فردی آنها یکی از دغدغه های اصلی ما در کنار ارایه خدمات مطلوب و با کیفیت است.

دکتر محمد تمدن دار با عنوان اینکه در حال حاضر به دلیل فرایند افزایشی ابتلا و بستری شدن تعداد زیادی از بیماران، افزایش تعداد بخش های کووید 19، امکان شیفت بندی پزشکان و پرستاران کمتر و مواجهه آنها با بیماران به طبع بسیار بیشتر شده است، افزود: این فرایند افزایشی علاوه بر خستگی مضاعف کارکنان، امکان ابتلای هر کدام از آن ها و خارج شدن نیروهای تخصصی از چرخه درمان را در پی خواهد داشت که در پی آن خسارات جبران ناپذیری بر بدنه سلامت استان وارد خواهد شد.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر نیز تعدادی از کارکنان در رده های مختلف اعم از پزشک، پرستار، کارگر و حتی نیروهای پشتیبان و اداری به این بیماری مبتلا شده اند.

وی با بیان اینکه ابتلای نیروهای تخصصی و فوق تخصصی به این بیماری زنگ خطر جدی برای استان است، مطرح نمود: متاسفانه اصول ایمنی و خود مراقبتی در جامعه توسط مردم به صورت کامل رعایت نمی شود.

تمدن دار از جامعه پرستاری خواست که علاوه بر نقش درمانی، رسالت حرفه ای خود که پرستاری بهداشت جامعه است را به انجام رسانده و به عنوان سفیران سلامت در جامعه و خانواده های خود در خصوص لزوم رعایت بهداشت دست، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی گوشزد کنند که البته این وظیفه هر انسان آگاه و هوشیاری است.

طی این جلسه مدیر درمان دانشگاه پس از شنیدن مسائل مرتبط با افزایش کیفیت خدمت رسانی به بیماران، نیازهای مرتبط با حفاظت فردی کارکنان و نحوه توزیع نیرو توسط مدیر خدمات پرستاری و مسئولین بخش های کووید 19 مجتمع پیامبر اعظم (ص)، گفت: وجود نیروهای متعهدی همچون شما که در تمامی شرایط همچنان در پی راه چاره ارتقای کیفیت خدمات می باشید بسیار ارزنده است.

دکتر صادق اسماعیلی ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات کادر درمان طی این مدت افزود: بدون تردید حفظ سلامت کادر درمان، اولویت اولیه ما در کنار ارایه خدمات درمانی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1061

به "ابتلای نیروهای تخصصی به کرونا زنگ خطر جدی برای هرمزگان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای نیروهای تخصصی به کرونا زنگ خطر جدی برای هرمزگان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید