شروع پروژه سامان دهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین

به گزارش بهترین مقاله، معاون میراث فرهنگی قزوین ازآغاز پروژه سامان دهی و بازسازی آب انبار تاریخی حکیم اطلاع داد.

شروع پروژه سامان دهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قزوین، احسان نورانی روز دوشنبه 26 خرداد 1399 با اعلام این خبر گفت: آب انبار تاریخی حکیم از آثار ارزشمند به جای مانده از دوره قاجار واقع در خیابان سپه قزوین است که با توجه به لزوم حفاظت و صیانت از این بنا به دلیل پیشینه تاریخی و قرارگیری آن در بخشی از بافت تاریخی شهر، پروژه ساماندهی و بازسازی بخش هایی از بام و راه شیر آن شروع شد.

او با اشاره به اقدام های بازسازیی این پروژه عنوان نمود: در این پروژه، بازسازی بخش هایی از بام آب انبار شامل اصلاح نورگیرها، برداشت و اجرای مجدد قسمت های آسیب دیده کف بام، عایق کاری بام، ساماندهی سردر آب انبار شامل دانه گذاری آجری و ساماندهی راه شیر شامل بندکشی و بازسازی تویزه ها با اعتباری بالغ بر 150 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی با نظارت کارشناسان بازسازی این اداره کل اجرا می گردد.

آب انبار حکیم در سال 1244 ه.ق توسط حاج میرزا آقای حکیم در انتهای بازارچه خیابان سپه ساخته شده و با سی و شش پله به راه شیر می رسد. گنجایش مخزن آن حدود نهصد متر مکعب است و رسمی بندی و کاشی کاری سر در و کاربندی سقف راه شیر از جمله ویژگی های این بنا به شمار می رود. در مقابل سردر این آب انبار سقاخانه ای هم زمان با آب انبار شکل گرفته است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 984

به "شروع پروژه سامان دهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پروژه سامان دهی و بازسازی آب انبار حکیم در قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید