4 ستاره در خطر تیم ملی را بشناسید

به گزارش بهترین مقاله، فارغ از اینکه دراگان اسکوچیچ کیست، چه سابقه ای دارد و چه عملکردی خواهد داشت، به هر حال حضور او روی نیمکت تیم ملی یک تغییر کلیدی به شمار می آید که حتما هم تبعات خاص خودش را خواهد داشت. از این به بعد این سلیقه اوست که باید در تیم اول ایران اعمال شود؛ سلیقه ای که شاید با نگاه مربیان قبلی یا حتی کارشناسان و هواداران مغایر باشد. اسکوچیچ تا به حال 2 فهرست اعلام کرده و 2 بازی را پشت سر گذاشته است. طبیعتا قضاوت خیلی زود است و کسی هم در این مقطع قصد انجام چنین کاری را ندارد. با این حال برخی نشانه ها حاکی از آن است که شرایط چند ستاره تیم ملی تا حدودی در خطر است و شاید در دوران اسکوچیچ آن ها دیگر شرایط خوب قبلی را نداشته باشند.

4 ستاره در خطر تیم ملی را بشناسید

علیرضا بیرانوند

علیرضا بیرانوند امسال به رؤیای لژیونر شدنش جامه عمل پوشاند، اما نکته اینجاست که فعلا شرایط برای بیرو خوب پیش نرفته است. او در آنتورپ به نیمکت چسبیده و گویا سرمربی تیم به این زودی ها قصد استفاده از گلر ایرانی اش را ندارد. به هر حال در همه تیم های دنیا تغییر دروازه بان اصلی به ندرت اتفاق می افتد. برخلاف پست های دیگر، گلر ها یا فیکس هستند یا نیستند. بیرانوند از اواخر دوران حضور در پرسپولیس کم کم نیمکت نشین شد و فعلا این داستان در مورد او ادامه دارد. به زودی دوران نیمکت نشینی های علیرضا به یک سال هم خواهد رسید. او در اردوی مهرماه تیم ملی مصدوم بود، اما در اردوی آبان هم به رغم بهبودی دعوت نشد تا تردید هایی در موردش به وجود بیاید. به هر حال دست اسکوچیچ باز است. او پیام نیازمند، امیر عابدزاده و رشید مظاهری را درون اردو دارد و تازه همه ایراد می گیرند که چرا حامد لک دعوت نمی شود. آیا ممکن است بیرانوند چند ماه دیگر از لژیونر شدن پشیمان شود؟

علیرضا دنیابخش

گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران کماکان با چالشی به نام نیمکت نشینی در برایتون روبرو است. علیرضا دنیابخش در این دو سال همه کار کرده که سهم بیشتری از مسابقات تیم انگلیسی به دست بیاورد، اما اوضاع به کام او نیست. این مسئله باعث شد دنیابخش حتی در دوران مارک ویلموتس به تیم ملی دعوت نشود، اما خب استدلال برخی منتقدان این است که مربی بلژیکی بیشتر کاسب بود و نباید ایده های فنی اش را خیلی جدی گرفت. فعلا علیرضا مصدوم است و انتظار نداشتیم در این اردو حضور پیدا کند، اما نمایش های خوب علی قلی زاده ممکن است طوری چشم کادر فنی را بگیرد که جایگاه دنیابخش به خطر بیفتد. امتیاز قلی زاده این است که در تیم باشگاهی اش هم مرتب بازی می کند و اتفاقا مهره مهمی برای شارلروا به شمار می آید.

رامین رضاییان

بدون توجیه خاصی به هیچ کدام از 2 اردوی تیم ملی دعوت نشده است. اینکه مسئله فنی است یا رفتاری و اخلاقی روشن نیست، اما به هر حال رضاییان مصدوم نبوده و اتفاقا برای الدحیل بد هم بازی نکرده است. اگر فرض کنیم چنان که عده ای می گویند دلیل عدم دعوت از وریا غفوری 33 ساله، سن بالای او و فرایند جوانگرایی تیم ملی بوده، این مسئله در مورد رضاییان 30 ساله چندان صدق نمی کند. شاید اسکوچیچ از حواشی رامین خوشش نمی آید، شاید هم مثلا بال راستی می خواهد که خاصیت تدافعی بیشتری داشته باشد.

مهدی ترابی

انتخاب مهمی انجام داد و از پرسپولیس به العربی قطر رفت. اسکوچیچ نشان داده نسبت به استفاده از بازیکنان هم باشگاهی در تیم ملی اصرار دارد، پس شاید اگر ترابی در پرسپولیس می ماند، از این نظر وضعش بهتر می بود و می توانست کنار سایر بازیکنان این تیم در اردو ها یا حتی ترکیب اصلی حضور داشته باشد. به علاوه قلی زاده و وحید امیری در کناره ها عالی هستند. لیگ قطر هم طبیعتا جایی نیست که باعث پیشرفت فنی یک بازیکن شود. ترابی تا پارسال به تدریج و با زحمت زیاد داشت جایگاهش را در تیم ملی تثبیت می کرد، اما تغییر تیم ممکن است به سود او تمام نشده باشد.

منبع: همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1333

به "4 ستاره در خطر تیم ملی را بشناسید" امتیاز دهید

1 کاربر به "4 ستاره در خطر تیم ملی را بشناسید" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4 ستاره در خطر تیم ملی را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید