هوش مصنوعی وقوع سیل را زودتر از موعد پیش بینی می نماید

به گزارش بهترین مقاله، سیستم پیش بینی سیل هوش مصنوعی گوگل، معروف به Flood Hub Google، اخیرا پیشرفت های چشمگیری در پیش بینی سیل داشته است. این فناوری هوش مصنوعی اکنون می تواند سیل را تا 4 روز قبل به طور دقیق پیش بینی کند. این اتفاق نه تنها در منطقه ها غنی از داده مانند اروپا و ایالات متحده بلکه در منطقه ها فقیر از اطلاعات مانند آمریکای جنوبی و آفریقا نیز میسر شده است.

هوش مصنوعی وقوع سیل را زودتر از موعد پیش بینی می نماید

سیستم هوش مصنوعی گوگل 4 روز زودتر سیل را در آمریکای جنوبی و آفریقا پیش بینی می نماید.

سیستم پیش بینی سیل هوش مصنوعی گوگل، معروف به Flood Hub Google، اخیرا پیشرفت های چشمگیری در پیش بینی سیل داشته است. این فناوری هوش مصنوعی اکنون می تواند سیل را تا 4 روز قبل به طور دقیق پیش بینی کند. این اتفاق نه تنها در منطقه ها غنی از داده مانند اروپا و ایالات متحده بلکه در منطقه ها فقیر از اطلاعات مانند آمریکای جنوبی و آفریقا نیز میسر شده است.

یکی از بزرگترین چالش ها در پیش بینی سیل، نبود میزان گیری دقیق برای جریان آب در بیشتر آبراه های دنیا است. در سال 2018، گوگل یک مدل پیش بینی سیل مبتنی بر هوش مصنوعی را معرفی کرد که از یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل داده های رودخانه ها و الگو های آب و هوا استفاده می کرد. مدل با تجزیه و تحلیل این عوامل، می تواند پیش بینی دقیق سیل را در منطقه ها غنی از داده انجام دهد. با این حال، توسعه این مدل به منطقه ها فقیر از داده ها به علت فقدان اطلاعات قابل اعتماد، چالش مهمی را ایجاد کرد.

گوگل برای غلبه بر این مانع، از تکنیک یادگیری ماشین به نام یادگیری انتقالی استفاده کرد. این رویکرد به مدل هوش مصنوعی اجازه داد تا از دانش خود در منطقه ها غنی از داده برای پیش بینی در منطقه ها کم داده استفاده کند. سیستم هوش مصنوعی با انتقال الگو ها و اطلاعات آموخته شده، می تواند شکاف اطلاعاتی را پر کند و سیل ها را در منطقه های که قبلا پشتیبانی نشده بودند، به طور دقیق پیش بینی کند.

توانایی پیش بینی سیل ها تا 4 روز قبل می تواند تأثیر قابل توجهی بر آمادگی برای مقابله با بلایا داشته باشد. با این وجود جوامع برای مقابله با سیل آماده تر خواهند بود و زمان برای تخلیه شهر ها وجود دارد. این قابلیت پیش بینی پیشرفته پتانسیل نجات جان انسان ها و حفاظت از زیرساخت ها را در منطقه ها آسیب پذیر دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 مرداد 1402 بروزرسانی: 31 مرداد 1402 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 2292

به "هوش مصنوعی وقوع سیل را زودتر از موعد پیش بینی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوش مصنوعی وقوع سیل را زودتر از موعد پیش بینی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید