هشدار به مدارس غیردولتی و خاص، دانش آموزان از آموزش طولانی در شبکه مجازی خسته شده اند

به گزارش بهترین مقاله، مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: دانش آموزان و خانواده ها از آموزش مداوم و طولانی در شبکه مجازی خسته شده اند.

هشدار به مدارس غیردولتی و خاص، دانش آموزان از آموزش طولانی در شبکه مجازی خسته شده اند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پیام تصویری خطاب به مدارس خاص و غیردولتی اظهار کرد: متأسفانه مشاهده شده است که در طول ایام گذشته برخلاف دستورالعمل ارسالی که برای نحوه اداره مدارس و زمان کلاس های درس ارسال شد، بعضی مدارس تخطی کرده اند و دقیقا برنامه هفتگی حضوری دانش آموزان را در فضای مجازی دنبال می کنند.

وی با بیان اینکه حداکثر تدریس کلاس در آموزش مجازی یا آموزش در زمان بحران برای متوسطه اول و دوم 35 دقیقه و برای دوره ابتدایی 25 دقیقه است، اضافه نمود: متأسفانه بعضی مدارس و به ویژه مدارس غیردولتی به نوعی وارد رقابت شده اند و دانش آموزان را از ساعت یک ربع به هشت تا 14:30 یا 15 در کلاس های مجازی نگه می دارند و همچنین کلاس های فوق برنامه و کتاب های غیر درسی را در این برنامه ها قرار می دهند.

فولادوند شرح داد: دستورالعمل ساعت آموزش در کلاس های مجازی به شماره 118642/7 در تاریخ 27 مهر امسال به مدارس ابلاغ شده است و باید مدارس بر اساس این دستورالعمل، زمان مجاز را رعایت کنند؛ همچنین کتب غیر درسی به هیچ عنوان نباید در این برنامه تدریس شود و تأکید بر روی برنامه درس ملی است.

فولادوند به مدارس غیر دولتی و خاص هشدار داد و اضافه نمود: مواظب سلامت دانش آموزان باشید چرا که دانش آموزان مدت مدیدی اینگونه باید آموزش ببینند و این سبک آموزش، دانش آموزان را دچار مشکل بینایی و جسمی می کند. باید سلامت دانش آموز در اولویت باشد و زمان مقرر رعایت شود.

وی اضافه نمود: خواهش می کنم مؤسسان مدارس غیر دولتی، سلامتی دانش آموزان را مد نظر قرار دهند. برنامه برای ورزش صبحگاهی و برای تحرک و شادابی دانش آموزان داشته باشند و صرفا از طریق شبکه شاد ارتباط با دانش آموزان داشته داشته باشند و اصل تأکید ما بر استفاده از شبکه شاد است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اضافه نمود: این مطالبی که عرض کردم خواسته خانواده هاست چراکه دانش آموزان و خانواده ها از آموزش مداوم و طولانی در شبکه مجازی خسته شده اند. تاکید ما این است که از محتوای درست و غنی آموزشی شبکه شاد استفاده شود و دانش آموزان را بعد از تدریس به تماشای تکرار مباحث که در برنامه آموزشی تلویزیون ترتیب داده شده، ارجاع دهید و به مباحث سلامت دانش آموزان بپردازید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1310

به "هشدار به مدارس غیردولتی و خاص، دانش آموزان از آموزش طولانی در شبکه مجازی خسته شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار به مدارس غیردولتی و خاص، دانش آموزان از آموزش طولانی در شبکه مجازی خسته شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید