نوزاد متولد کدام فصل باهوش تر است؟

به گزارش بهترین مقاله، برنا/ محققان دریافتند که بچه هایی که در فصل بهار و زمستان متولد شده اند رشد حرکتی سریع تری نسبت به سایر بچه ها در فصل های تابستان و پاییز دارند برای همین هوش بالاتری دارند.

نوزاد متولد کدام فصل باهوش تر است؟

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

بسیاری از افراد عقیده دارند که ماه تولد می تواند ویژگی های رفتاری یک فرد را تشکیل دهد یا حداقل تاثیر بسیار زیادی روی او بگذارد. اکنون تحقیقات گسترده ای در این باره اجرا شده که نشان می دهد بچه ها متولد زمستان معمولا درشت تر هستند و پوست روشنی دارند و از بچه ها متولد تابستان باهوش ترند. این امر موجب شد که برای یک تحقیق در دانشگاه هالیوود، 21000 دختر و پسر از سراسر جهان جمع شوند که این افراد از لحاظ وزن، قد، سایز سر و توانایی ذهنی و ماه تولد کاملا با هم فرق داشتند.

محققان علاوه بر ماه تولد به این موضوع اشاره کردند که رژیم غذایی مادر در دوران بارداری، هورمون ها، دمای بدن و قرارگرفتن در معرض آفتاب یا ویروس ها و عفونت ها به شدت در شخصیت بچه ها تاثیرگزار خواهد بود و با توجه به همین فاکتورها محققان دریافتند که بچه هایی که در فصل بهار و زمستان متولد شده اند رشد حرکتی سریع تری نسبت به سایر بچه ها در فصل های تابستان و پاییز دارند برای همین هوش بالاتری دارند.

در این مطالعه بچه هایی که متولد ماه های بهار و زمستان بودند، قدبلندتر، وزن بیشتر و دور سر بیشتری در سن هفت سالگی داشتند. همچنین نمرات آنها در دوران مدرسه بالاتر بود. بچه ها متولد فصل بهار و زمستان در سن هفت سالگی حدودا 210 گرم از دیگر همسن و سالان خود سنگین تر و 0.19 سانتی متر از بقیه بلندتر بودند. البته که بچه ها زمستان در قد و بچه ها بهار در وزن عدد بیشتری را نشان می دادند.

در سال های اخیر نیز محققان در آلمان مطالعاتی را در این مورد انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که افراد متولد پاییز عمر طولانی تری نسبت به بقیه خواهند داشت و در سنین پیری مریضی خاصی نخواهند داشت. البته که سبک زندگی نیز در این امر بسیار مهم خواهد بود.

حتی ماه تولد می تواند روی خوشبین بودن یا بدبین بودن کودک و یک فرد در جامعه تاثیرگذار باشد. در این مورد می توان گفت که افراد متولد بهار خوشبین تر از دیگران هستند. دلیل این تفاوت ها را می توان دما، بارش باران و اشعه فرابنفش در هر فصل دانست.

منبع: همگردی
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1698

به "نوزاد متولد کدام فصل باهوش تر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوزاد متولد کدام فصل باهوش تر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید