نقشه شوم کارمند شرکت برای اخاذی میلیاردی از مدیر عامل

کارمند یک شرکت خصوصی که برای اخاذی 500 هزار دلاری از مدیر خود، چهار نفر از دوستانش را اجیر نموده بود، روز گذشته به همراه همدستانش محاکمه شد.

نقشه شوم کارمند شرکت برای اخاذی میلیاردی از مدیر عامل

به گزارش ، مهر سال 96، مرد میانسالی به نام علی با مراجعه به اداره پلیس از چهارمرد ناشناس به اتهام آدم ربایی شکایت کرد و گفت: صاحب یک شرکت خصوصی هستم و وضع اقتصادی خوبی دارم.

چند روز قبل از سفر خارج از کشور برمی گشتم که در فرودگاه امام خمینی چند مرد ناشناس سد راهم شدند و خودشان را مأمور پلیس معرفی کردند. آن ها گفتند به خاطر فرار اقتصادیاتی و پولشویی دستور جلب مرا دارند.

سپس به این بهانه به زور مرا سوار ماشین کردند و بعد از طی مسیری پیشنهاد دادند اگر 500 هزار دلار به آن ها بپردازم مرا آزاد خواهند کرد. آنجا بود که فهمیدم آن ها مأمور قلابی هستند به همین خاطر پیشنهاد آن ها را رد کردم. شاکی ادامه داد: آن ها چهارساعت مرا در خیابان های تهران چرخاندند تا اینکه به پرداخت 50 هزار دلار راضی شدند. به آن ها گفتم این مبلغ همراهم نیست و در گاو صندوق شرکت است. به همین خاطر برای برداشت این مبلغ به شرکت رفتیم تا آن را از حسابداری تحویل بگیرم، اما با اشاره من کارمندان شرکت متوجه شدند که در تله آن ها گرفتار شده ام. آنجا بود که یکی از کارمندان شرکت با پلیس تماس گرفت و چهار مرد ناشناس بازداشت شدند.

با ثبت شکایت مرد میانسال و بازپرسی از متهمان معین شد طراح نقشه یکی از کارمندان شرکت به نام مسعود بوده است. به این ترتیب مسعود دستگیر شد و با اعتراف به جرمش در بازپرسی ها گفت: مدتی قبل در شرکت علی مشغول کار شدم و می دانستم گردش حساب او روزانه چند میلیارد تومان است. همین بهانه ای شد وسوسه شوم و نقشه اخاذی از او را طراحی کنم.

با اقرار های مرد جوان، هر پنج متهم به اتهام آدم ربایی و اخاذی روانه زندان شدند، اما با قرار وثیقه آزاد شدند. پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات و صدور کیفرخواست به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و صبح دیروز روی میز هیئت قضایی به ریاست قاضی قربان زاده نهاده شد. بعد از اعلام رسمیت جلسه متهمان در حالیکه رضایت شاکی را جلب نموده بودند از خودشان دفاع کردند سپس متهم ردیف اول در صندلی ایستاد و با انکار آدم ربایی گفت: قبول دارم طراح نقشه بودم و با همدستی چهار نفر از دوستانم از رئیس شرکتی که در آن کار می کردم اخاذی کردم، اما قبل از اینکه پولی به دستمان برسد دستگیر شدیم. به همین دلیل درخواست تخفیف در مجازات را دارم.

در ادامه دیگر متهمان نیز آدم ربایی را انکار کردند و از خودشان دفاع کردند. در انتها هیئت قضایی وارد شور شد.

منبع: روزنامه جوان

انتتهای پیغام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 340

به "نقشه شوم کارمند شرکت برای اخاذی میلیاردی از مدیر عامل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه شوم کارمند شرکت برای اخاذی میلیاردی از مدیر عامل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید