طراحی نانوربات دی. ان. ای با نرم افزار محققان دانشگاه اوهایو

به گزارش بهترین مقاله، محققان دانشگاه ایالتی اوهایو نرم افزار جدیدی ساخته اند که به آن ها امکان می دهد نانوربات های دی. ان. ای را به سرعت طراحی و شبیه سازی کنند.

طراحی نانوربات دی. ان. ای با نرم افزار محققان دانشگاه اوهایو

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، پیش از این ساخت چنین دستگاه های ریزی امری بسیار چالش برانگیز بود، اما اکنون محققان می توانند طراحی آن ها را در عرض چند دقیقه انجام دهند.

به گزارش مدگجت، محققان همچنان به دنبال تحقق رویای علمی-تخیلی و توسعه ابزار ریزی هستند که می توانند وارد بدن ما شوند و به بهبودی ما کمک کنند. در آخرین پیشرفت آن ها کمی به این رویا نزدیک شده اند.

توسعه ربات ها و دستگاه های مبتنی بر دی. ان. ای در چنین مقیاس کوچکی چالش های زیادی دارد. نرم افزار جدید MagicDNA نام دارد و هدف آن ساده سازی این فرایند است و به عنوان جایگزینی برای انواع نرم افزار های قدیمی تر و دستی محسوب می شود.

کارلوس کاسترو (Carlos Castro) محقق این مطالعه گفت: محققان این مطالعه را چندین سال است که با ابزار های کندتر و دستی خسته کننده انجام داده اند. اما اکنون نانو دستگاه های جدید می توانند این کار را در عرض چند دقیقه انجام دهند.

این نرم افزار جدید به محققان اجازه می دهد تا اشیا را به صورت سه بعدی طراحی کنند که این امر امکان توسعه اشیا پیچیده تر را آسان می کند. محققان همچنین می توانند از رویکرد طراحی پایین به بالا که در آن می توان رشته های جداگانه دی. ان. ای را دستکاری کرد یا از رویکرد بالا به پایین که در آن شکل کلی جسم طراحی شده است، استفاده کنند و سپس این نرم افزار به طور اتوماتیک آن را با رشته های دی. ان. ای یا ترکیبی از هر دو روش ترکیب می کند.

های جون سو (Hai-Jun Su) یکی از محققان این مطالعه گفت: پیش از این ما می توانستیم دستگاه هایی با حدود شش جز جداگانه بسازیم و آن ها را با اتصالات و لولا ها متصل و سعی کنیم آن ها حرکت های پیچیده ای را اجرا کنند. حال با استفاده از این نرم افزار، ساخت ربات یا سایر دستگاه ها با بیش از 20 جز که کنترل آن ها بسیار آسان تر است کار سختی نیست. این امر گامی عظیم در توانایی ما در طراحی دستگاه های نانو است.

این نرم افزار همچنین به دانشمندان اجازه می دهد تا نحوه حرکت دستگاه طراحی شده را شبیه سازی کنند و قبل از ساخت هرگونه نقص را برطرف کنند. تا به امروز محققان برخی از طرح هایشان را با موفقیت در دنیای واقعی آزمایش کرده اند و امیدوارند که نرم افزارشان زمینه را برای توسعه ربات های دی. ان. ای کاربردی که می توانند یک پاتوژن در جریان خون را تشخیص دهند، فراهم کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: bestarticles.ir شناسه مطلب: 1653

به "طراحی نانوربات دی. ان. ای با نرم افزار محققان دانشگاه اوهایو" امتیاز دهید

1 کاربر به "طراحی نانوربات دی. ان. ای با نرم افزار محققان دانشگاه اوهایو" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی نانوربات دی. ان. ای با نرم افزار محققان دانشگاه اوهایو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید